Nowe funkcje w Firefoksie 45 dla komputerów stacjonarnych i Androida

Udostępnij teraz w social media:

Firefox 45 został wydany na stabilnym kanale ze zmianami w funkcjonalności i interfejsie użytkownika dla użytkowników końcowych. Funkcja Hello, która jeszcze nie przeszła z wersji Beta, umożliwia teraz udostępnianie karty w celu zainicjowania rozmowy. Wersja Firefoksa na Androida również otrzymała aktualizację. Firefox dla Androida ma teraz opcję „dotknij, aby załadować”, która umożliwia ładowanie obrazów według uznania użytkownika. Ta opcja ułatwia ładowanie strony w planie danych. Dla tabletów dodano ważniejszą funkcję, która pozwala użytkownikowi ograniczyć dostęp do mikrofonu i kamery w ograniczonym profilu Androida. Wreszcie, gdy użytkownicy wybierają i udostępniają tekst ze strony internetowej, adres URL nie jest już uwzględniany. Firefox na iOS również otrzymał aktualizację trzy dni temu. Nowa wersja obsługuje klawiatury innych firm.

Firefox – komputer stacjonarny

Karta Udostępnij za pomocą Hello

Zakładając, że jesteś już zalogowany w Hello i masz przycisk dodany do paska przycisków, możesz go użyć do udostępnienia karty. Kliknij przycisk Hello, a pojawi się przycisk „Przeglądaj tę stronę ze znajomym”. Kliknięcie go inicjuje rozmowę Hello, a łącze jest nad nim udostępniane.

hello-ff45-tab-share

Tak wygląda link i osobiście uważam, że jest to niezgrabny sposób, aby spróbować dostosować funkcję Hello. Dla każdego, kto chce tylko udostępnić kartę i nie inicjować całej rozmowy na czacie, jest to przesada.

hello-ff45-link

Dostęp do zsynchronizowanych kart z przycisku

Dodano nowy przycisk dostępu do kart zsynchronizowanych z innymi urządzeniami. Jest ukryty w menu dostosowywania, więc będziesz musiał go przeciągnąć i dodać do paska przycisków. Po dodaniu kliknij go, aby zobaczyć, które otwarte karty zostały zsynchronizowane z innymi urządzeniami.

zsynchronizowane karty - ff

Zsynchronizowane karty w niesamowitym pasku

Zsynchronizowane karty pojawią się również po wpisaniu zapytania na pasku Awesome. Na przykład, jeśli wznawiasz wyszukiwanie rozpoczęte w telefonie, każda otwarta karta pojawi się w sugestiach paska Niesamowitych, jeśli pasuje do zapytania. Sugestia pokaże Ci, na jakim urządzeniu masz otwartą kartę.

  Szybko opanuj szybkość czytania dzięki aplikacji internetowej Readsy

zsynchronizowane karty w niesamowitym pasku

Firefox – Android

Dotknij, aby załadować obrazy

Ta funkcja ma na celu odciążenie przeglądania w ramach planu transmisji danych. Aby go włączyć, przejdź do Ustawienia Firefoksa> Zaawansowane> Pokaż obrazy i wybierz opcję „Tylko przez Wi-Fi”. Za każdym razem, gdy otwierasz stronę internetową w podróży, obrazy nie zostaną załadowane. Aby załadować obraz, będziesz musiał dotknąć ikony miejsca. Ogranicza to ładowanie obrazów, ponieważ stanowią one dużą część rozmiaru strony internetowej.

ff45-tap-to-loaddotknij, aby załadować-ff-45

Wyłącz dostęp do kamery i mikrofonu

Android wprowadził profile, które użytkownik może skonfigurować na urządzeniu. Profile są synonimami różnych użytkowników w komputerowym systemie operacyjnym. Te profile mogą być profilami gości lub zastrzeżonymi do użytku przez nieletnich. Firefox 45 działa z ograniczonym profilem, więc główny użytkownik, czyli administrator, może wyłączyć dostęp do kamery i mikrofonu w Firefoksie dla danego użytkownika. Ta funkcja jest dostępna tylko na tabletach, a nie na telefonach lub wyjątkowo dużych telefonach, np. Phabletach.

Adres URL nie jest już uwzględniany podczas udostępniania tekstu

Po zaznaczeniu tekstu na stronie możesz udostępnić go dowolnej z obsługiwanych aplikacji. W starszych wersjach tekstowi towarzyszył adres URL strony, z której został skopiowany. W przeglądarce Firefox 45 adres URL nie będzie już dodawany.

  Jak znaleźć i zainstalować skróty innych firm na iPhonie i iPadzie

ff45-text-select ff45-share-text

Firefox – iOS

Firefox dla iOS otrzymał kilka dni temu aktualizację, która dodała obsługę klawiatur innych firm.

klawiatura ff-ios

Firefox 45 na komputery stacjonarne zrezygnował z funkcji grup kart. W systemie Android ustawienia zostały zreorganizowane. Możesz przeczytać pełny dziennik zmian dla Firefox lub Desktop i Firefox dla Androida na oficjalnej stronie Mozilli. W nowej wersji wprowadzono kilka zmian i kilka nowych funkcji dla programistów.

Zainstaluj przeglądarkę Firefox 45 na komputer

Zainstaluj Firefoksa ze sklepu Google Play

Zainstaluj Firefoksa z App Store

x