Jak włączyć tryb podróży w Snapchacie i zapisać plan danych


To uniwersalna prawda, że ​​aplikacje do gier zużywają więcej czasu pracy na baterii niż inne aplikacje. To samo dotyczy aplikacji, które mogą robić zdjęcia. Jeśli aplikacja łączy się z aparatem w Twoim telefonie, możesz założyć się, że wyczerpuje baterię szybciej niż inne aplikacje. Dotyczy to również wielu aplikacji społecznościowych. Aplikacje społecznościowe stale pobierają aktualizacje w tle. Facebook słynie z wyczerpywania baterii i jest to w dużej mierze spowodowane jego aktywnością w tle. Podobny przypadek należy zrobić dla Snapchata. Jest to również aplikacja społecznościowa, która również wyczerpuje baterię i ma wpływ na przepustowość. Na szczęście możesz włączyć tryb podróży w Snapchacie i uchronić swój plan danych przed wyczerpaniem.

Włącz tryb podróży w Snapchacie

Otwórz Snapchata i dotknij swojego awatara Bitmoji lub ikony ducha w lewym górnym rogu. Na ekranie swojego profilu dotknij ikony koła zębatego w prawym górnym rogu.

Spowoduje to przejście do ustawień Snapchata. Przewiń w dół do sekcji Usługi dodatkowe i dotknij Zarządzaj. Tutaj możesz włączyć tryb podróży w Snapchacie.

Jak działa tryb podróży?

Pomyśl o trybie podróży jako o funkcji „dotknij, aby załadować”. Domyślnie Snapchat ładuje historie i rozmowy w tle. Wszystkie aplikacje społecznościowe to robią. Zarówno iOS, jak i Android pozwalają na selektywne zawieszanie działania aplikacji w tle, ale powoduje to gorsze wrażenia. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest tryb podróży. Załaduje mniej ciężką zawartość, tj. Tekst. Wszelkie wysłane do Ciebie wiadomości zostaną automatycznie załadowane, jednak jeśli ktoś udostępni Ci przystawkę, nie zostanie ona pobrana automatycznie. Będziesz musiał dotknąć obrazu, aby go pobrać. To samo dotyczy kanału Stories. Będziesz mógł zobaczyć, które konta mają nowe historie, ale jeśli ich nie klikniesz, nie zostaną załadowane.

Gdy migawki lub historie zostaną pobrane na urządzenie, zużyją normalną ilość danych. Nie da się tego obejść, a tryb podróży nie pobiera obrazów o niższej rozdzielczości ani niczego w tym stylu. Zaletą tej funkcji jest to, że działa zarówno w sieci Wi-Fi, jak i na abonamencie komórkowym. Publiczne WiFi rzadko jest znane ze swojej szybkości. Jeśli jest z nim połączonych wiele osób, będzie on zatłoczony i prawdopodobnie będzie działał mniej wydajnie niż plan sieci komórkowej. W takich sytuacjach najlepiej jest włączyć tryb podróżowania w Snapchacie.