Zostań analitykiem biznesowym dzięki tym 16 zasobom szkoleniowym

Głównym zadaniem analityka biznesowego jest podnoszenie efektywności firmy poprzez wykorzystanie analizy danych. W ten sposób usprawnia on procedury, produkty, usługi i oprogramowanie.

Zajęcie analityka biznesowego – krótki przegląd

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa z każdej branży starają się utrzymać czołową pozycję na niezwykle konkurencyjnym rynku. W tym dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym, tradycyjne modele działania są szybko wypierane przez podejścia oparte na technologii i procesach.

Analiza biznesowa stała się kluczowym elementem strategii wielu firm, które dążą do wyprzedzenia konkurencji, osiągnięcia wzrostu i sukcesu.

źródło: IIBA

Według International Institute of Business Analysis (IIBA), analiza biznesowa to dziedzina, która umożliwia organizacjom identyfikację i realizację ich celów poprzez dostarczanie rozwiązań dla napotykanych problemów.

Celem analizy biznesowej jest wsparcie firm w definiowaniu celów związanych z wykorzystaniem szans lub rozwiązaniem istniejących trudności. Rozwój systemu informatycznego jest częstym elementem proponowanych rozwiązań, ale zakres działań może być szerszy i obejmować optymalizację procesów, zmiany organizacyjne, planowanie strategiczne czy tworzenie nowych zasad postępowania.

Osobę, która wykonuje opisane powyżej zadania, określa się mianem analityka biznesowego.

Analitycy biznesowi (BA) odgrywają istotną rolę we wspomaganiu małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), a także dużych korporacji w dążeniu do wyższej wydajności. Zajmują się gromadzeniem, organizowaniem i analizowaniem danych, aby generować wartościowe wnioski. Następnie prezentują je kadrze zarządzającej i innym zainteresowanym stronom, aby wspomóc ich w podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych.

Ich zadaniem jest analiza różnych aspektów działalności firmy, w tym operacji, obsługi klienta, zarządzania zasobami i produktywności. Analitycy biznesowi identyfikują mocne i słabe strony, wyszukują potencjalne oszczędności, tworzą strategie usprawnień oraz współpracują z kadrą kierowniczą w celu wdrażania zmian.

W swojej pracy analitycy biznesowi wykorzystują różne metody, w tym sesje pytań i odpowiedzi, wywiady, ankiety oraz analizę danych historycznych. Pozwala im to lepiej zrozumieć funkcjonowanie organizacji. Na podstawie zebranych informacji opracowują rozwiązania i przedstawiają je kadrze zarządzającej.

Ich celem jest dostarczenie skutecznych i praktycznych rozwiązań, które odpowiadają specyficznym potrzebom firmy.

Analityk biznesowy to ekspert w dziedzinie analizy danych. Wie, jak gromadzić, przetwarzać i prezentować informacje w sposób, który pomaga decydentom ulepszać operacje, obniżać koszty i zwiększać przychody.

Analitycy biznesowi wyodrębniają z dużych zbiorów danych wzorce i trendy, a następnie tworzą rozwiązania dostosowane do bieżących i przyszłych potrzeb organizacji.

Dlaczego warto wybrać ścieżkę kariery analityka biznesowego?

Czy zastanawiasz się nad karierą analityka biznesowego? Spójrzmy na kilka korzyści płynących z tego wyboru. Przede wszystkim, praca analityka biznesowego oferuje duże możliwości rozwoju.

Przewiduje się, że do 2031 roku liczba miejsc pracy w tym zawodzie wzrośnie o 11%, co według Bureau of Labor Statistics jest znacznie powyżej średniej.

Analitycy biznesowi są poszukiwani w różnych branżach, co sprawia, że nie musisz się ograniczać do jednego sektora. Ponadto, w ramach swoich obowiązków, masz pewną autonomię, o ile regularnie komunikujesz się z kadrą zarządzającą.

Twoja praca ma znaczenie, ponieważ analizy i wnioski mają bezpośredni wpływ na wyniki finansowe firmy.

To stanowisko daje możliwość wykorzystania umiejętności rozwiązywania problemów i zdolności analitycznych, aby wspomóc organizację w osiąganiu jej celów. Analityk biznesowy to praca zapewniająca stabilność zatrudnienia, dobre zarobki i szanse na awans.

Często daje też możliwość pracy z różnymi zespołami, co pozwala rozwijać umiejętności komunikacyjne i interpersonalne.

W obecnych, dynamicznie zmieniających się realiach biznesowych, analitycy są kluczowi dla utrzymania przewagi konkurencyjnej i budowania relacji z wyższą kadrą kierowniczą i zespołami.

Do zadań analityka należy identyfikacja trendów i wniosków, które można wykorzystać do zwiększenia efektywności organizacji, ułatwienia podejmowania decyzji, a ostatecznie do optymalizacji rentowności. Sukces w tych działaniach przynosi uznanie i pochwałę.

Ponadto, ta ścieżka kariery pozwala na pracę w różnych sektorach, co wiąże się z ciekawymi wyzwaniami, satysfakcją i różnorodnością bodźców.

Dlatego, jeśli szukasz możliwości rozwoju zawodowego, dobrych zarobków, satysfakcjonującej pracy i ciekawych wyzwań, to stanowisko analityka biznesowego może być dla Ciebie idealne.

Jeśli interesują Cię konkretne role, obowiązki i struktura wynagrodzeń analityka biznesowego, znajdziesz te informacje w kolejnych sekcjach.

Kto może zostać analitykiem biznesowym?

Analityk biznesowy, analizując procesy, zasady i projekty organizacyjne, pomaga firmie w zwiększaniu zysków i poprawie wydajności. Jeżeli lubisz rozwiązywać problemy, analizować dane i prowadzić badania ilościowe, to kariera analityka biznesowego może być dla Ciebie idealna.

Praca na tym stanowisku daje wiele możliwości osobom, które szukają dobrze płatnej posady w sektorze biznesowym. Kariera analityka biznesowego może być dochodowa i satysfakcjonująca, wymaga jednak unikalnego zestawu umiejętności.

Analitycy biznesowi mają okazję współpracować z różnymi działami organizacji, takimi jak marketing, dział HR i finanse.

Są cenieni w każdej organizacji, ponieważ często stanowią pomost pomiędzy elementami technologicznymi i nietechnologicznymi firmy.

Jeśli chcesz rozwijać poniższe umiejętności, to z pewnością możesz podjąć kroki, aby zostać analitykiem biznesowym.

  • Analiza danych: Doskonałe zdolności analityczne i podejście oparte na dowodach.
  • Komunikacja: Bardzo dobre umiejętności komunikacyjne, zdolność przemawiania do różnych odbiorców i umiejętność mediacji między stronami.
  • Rozwiązywanie problemów: Umiejętność przewidywania konsekwencji i posiadanie umiejętności potrzebnych do pomocy organizacjom w pokonywaniu trudności.
  • Systemy informacyjne: Dobra znajomość technologii informatycznych, frameworków i procedur, takich jak Agile, Scrum, SQL itp.
  • Zarządzanie projektami: Umiejętność pracy pod presją, nad wieloma projektami i zgodnie z harmonogramem.
  • Chęć poszukiwania rozwiązań i gotowość na zmiany.
  • Umiejętność inspirowania ludzi i wprowadzania zmian.
  • Duże zainteresowanie rozwojem biznesu.

Edukacja i certyfikacje niezbędne, aby zostać analitykiem biznesowym

Aby pracować jako analityk biznesowy na podstawowym poziomie, zazwyczaj potrzebny jest tytuł licencjata w dziedzinie finansów, informatyki, technologii informacyjnej lub w pokrewnej dziedzinie, takiej jak BBA (licencjat z administracji biznesowej).

Rozważ dodanie tytułu magistra analizy biznesowej, zarządzania informacją lub specjalizacji, takiej jak MBA (magister administracji biznesowej), aby wyróżnić się na rynku i zyskać szybszy dostęp do pracy w dużych korporacjach lub firmach międzynarodowych.

Oprócz wymienionych kwalifikacji, certyfikaty oferowane przez IIBA (International Institute of Business Analysis) podnoszą wartość Twojego CV.

  • Certyfikat Wejścia w Analizę Biznesową (ECBA)
  • Certyfikacja Zdolności w Zakresie Analizy Biznesowej (CCBA)
  • Certyfikowany Specjalista ds. Analizy Biznesowej (CBAP)

IIBA oferuje również bardziej specjalistyczne certyfikaty:

  • Certyfikat Agile Analysis (AAC)
  • Certyfikat Business Data Analytics (CBDA)
  • Certyfikacja Analizy Cyberbezpieczeństwa (CCA)
  • Certyfikacja Analizy Własności Produktu (CPOA)

Poniżej znajdziesz informacje o szkoleniach i kursach dla analityków biznesowych oraz inne bezpłatne zasoby, które pomogą Ci rozpocząć karierę.

Role i obowiązki analityka biznesowego (BA)

Chociaż zakres działań analityka biznesowego jest bardzo szeroki, spójrzmy na podstawowe role i obowiązki oraz zobaczmy, jak wygląda ich struktura płac.

Zawód analityka biznesowego jest bardzo rozległy. Pojawiła się konieczność posiadania tego stanowiska w wyniku zmian w otoczeniu biznesowym. Analitycy biznesowi badają potrzeby klientów, rozumieją rynek i oceniają bieżące procesy biznesowe.

Następnie wykorzystują swoją wiedzę do opracowywania strategii, które zwiększają produktywność i rentowność firmy.

Każdy zespół firmy potrzebuje analityków biznesowych, którzy dzięki swojej wiedzy i analizom zapewniają, że operacje są przeprowadzane tak efektywnie, jak to tylko możliwe.

Specjaliści ci, podejmując decyzje w oparciu o informacje i fakty, są odpowiedzialni za zwiększenie rentowności firmy. Analitycy muszą umieć szybko analizować duże ilości danych, wykrywać trendy i wyciągać wnioski.

Ponadto, muszą umieć jasno i zwięźle przedstawiać swoje wyniki kadrze zarządzającej i innym zainteresowanym stronom.

Analitycy biznesowi zwykle działają jako pomost między firmą a jej technologią. Oczekuje się od nich umiejętności oceny potencjalnego wpływu rozwiązań technologicznych na działalność firmy.

Odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu, że stosowana technologia odpowiada potrzebom firmy i często odgrywają wiodącą rolę w opracowywaniu i wdrażaniu systemów informatycznych.

Analitycy biznesowi muszą umieć zbierać informacje od kluczowych osób, rozumieć potrzeby użytkowników, definiować specyfikacje systemów oraz tworzyć projekty dla zespołów IT.

Podsumowując, do istotnych obowiązków analityka firmy należy zrozumienie biznesu i identyfikacja potrzeb, zdefiniowanie zakresu i wymagań, analiza i prezentacja wymagań, weryfikacja zgodności rozwiązań ze stanem, dokumentacja, modelowanie procesów itp.

Struktura wynagrodzeń analityka biznesowego

Chociaż wynagrodzenia analityków biznesowych różnią się w zależności od ich doświadczenia i firmy, według Glassdoor średnia roczna pensja analityka biznesowego w Stanach Zjednoczonych wynosi 80 736 USD. Zakres waha się od 57 000 USD do 1 000 000 USD.

Teraz przyjrzymy się zasobom edukacyjnym, które pomogą Ci zbudować karierę analityka biznesowego.

Analiza biznesowa dla początkujących

Analiza biznesowa dla początkujących to kompleksowy, praktyczny podręcznik, który pomoże Ci rozpocząć karierę analityka biznesowego w ciągu czterech tygodni. Dzięki tej książce zrozumiesz kluczowe aspekty analizy biznesowej.

Książka koncentruje się na identyfikacji potrzeb biznesowych oraz wykorzystaniu najlepszych narzędzi i metod do analizowania, komunikowania i dzielenia się wymaganiami z interesariuszami.

Oprócz szczegółowego omówienia różnych modeli i metodologii cyklu życia oprogramowania (SDLC) i modelowania procesów biznesowych, książka zawiera przewodnik krok po kroku po wszystkich zadaniach związanych z analizą biznesową, takich jak identyfikacja problemów i możliwości, poszukiwanie rozwiązań itp.

Po każdym rozdziale książka zawiera typowe pytania z rozmów kwalifikacyjnych, co może Ci pomóc w przygotowaniu do rekrutacji.

Książka o metodologii analizy biznesowej

Autorem książki o metodologii analizy biznesowej jest Emrah Yayici. Jest to jedna z najlepszych publikacji dla profesjonalistów, którzy chcą być na bieżąco z dynamicznie zmieniającą się dziedziną analizy.

Książka oferuje czytelnikom jasne i wyczerpujące wyjaśnienia, które pomogą im zrozumieć podstawowe idee systemu i korzyści, jakie może on przynieść w ich codziennej pracy.

Książka obejmuje każdy etap analizy biznesowej, od wykrycia problemu lub szansy do wdrożenia, pomiaru i oceny rozwiązania. Stanowi solidne wprowadzenie do analizy biznesowej i oferuje cenne wskazówki dotyczące opracowywania i wdrażania skutecznych rozwiązań biznesowych.

Zawiera również przykłady wykorzystania tej koncepcji w rzeczywistych sytuacjach, oraz wskazówki i triki, które pomogą w tworzeniu trafnych i skutecznych ocen biznesowych.

Zbieranie wymagań dla nowego analityka biznesowego

Ta książka szczegółowo wyjaśnia proces zbierania wymagań i jest obszernym przewodnikiem dla początkujących analityków biznesowych.

Pomaga w przekazywaniu pomysłów i rozwiązań w przekonujący sposób i zawiera przykłady, porady i techniki identyfikacji i oceny wymagań klientów.

Książka napisana przez eksperta z branży z wieloletnim doświadczeniem, jest niezbędna dla każdego, kto chce odnieść sukces jako analityk biznesowy. Oferuje porady dotyczące tworzenia dobrych specyfikacji wymagań, które mogą zwiększyć szansę na powodzenie każdego projektu.

Książka zawiera również porady dotyczące oceny wymagań, upewnienia się, że są one odpowiednie dla projektu i przedstawienia ich w sposób, który zagwarantuje powodzenie projektu. Dodatkowo oferuje przykładowe dokumenty wymagań, które można wykorzystać jako standardy przy tworzeniu nowych.

Zwinny analityk biznesowy

Autor książki opisuje, w jaki sposób proces analizy biznesowej powinien być zintegrowany ze strukturą Agile i jak analityk biznesowy powinien komunikować się z innymi członkami zespołu. Książka omawia również zwinne frameworki, narzędzia współpracy i techniki komunikacji.

Jest to instrukcja krok po kroku, jak przejść od zarządzania projektami kaskadowymi do zwinnego zarządzania projektami. Ta książka, napisana przez eksperta Rylanda Leytona, podsumowuje korzyści płynące z używania zwinnych technik zarządzania projektami i zawiera instrukcje wdrożenia.

Zawiera przydatne wskazówki, które pomogą w opracowaniu zwinnego podejścia i obejmuje podstawowe koncepcje zwinnego podejścia, w tym sprinty, historie użytkowników i tablice Kanban. Ponadto książka zawiera studia przypadków i najlepsze praktyki, które można wykorzystać do maksymalizacji sukcesu projektów zwinnych.

Szkolenie dla analityków biznesowych dla początkujących

Ta bezpłatna lekcja wideo jest prowadzona przez firmę Invensis, pioniera w oferowaniu dobrze znanych programów szkoleniowych dla osób fizycznych i firm na całym świecie.

Zasady analizy biznesowej, narzędzia, studia przypadków, procedury, procesy, informacje certyfikacyjne itp. są omawiane w tym filmie przeznaczonym dla początkujących. Obejmuje on również role i obowiązki analityka biznesowego.

Jak zostać analitykiem biznesowym – Edureka

Czy jesteś zupełnie nowy w analizie biznesowej i szukasz informacji o tym, dlaczego warto zostać analitykiem biznesowym, co to pojęcie oznacza, jak je stosować, jakie są zadania i obowiązki itp.?

Jeśli tak, ten bezpłatny film szczegółowo omówi te tematy w 21 minut. Warto go zobaczyć, jeśli chcesz uzyskać odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące pracy analityka biznesowego. Jest on tworzony przez jeden z najlepszych serwisów edukacyjnych, Edureka.

Jak zostać analitykiem biznesowym – 365 Data Science

Ten materiał wideo szczegółowo wyjaśnia, czym zajmują się analitycy biznesowi.

Omawia ich obowiązki, zarobki i kwalifikacje, akademickie i inne, niezbędne, aby zostać analitykiem biznesowym. Film trwa tylko siedem minut.

Analiza biznesowa: wymagania funkcjonalne i niefunkcjonalne

Kurs Udemy dotyczący analizy biznesowej skupia się na pomocy profesjonalistom w identyfikowaniu, analizowaniu i dokumentowaniu wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych dla ich projektów. Obecnie na kurs na całym świecie zapisało się 8455 studentów, co świadczy o jego popularności.

Kurs oferuje wgląd w znaczenie precyzyjnego definiowania i dokumentowania wymagań, a zagadnienia wyjaśniane są w kontekście inżynierii.

Porusza kwestie, w tym sposób gromadzenia wymagań, zarówno funkcjonalnych, jak i niefunkcjonalnych, sposób ich analizy oraz najlepsze praktyki. Z kursu mogą skorzystać zarówno osoby, które dopiero zaczynają zbierać wymagania, jak i ci, którzy muszą odświeżyć swoją wiedzę.

Kurs oferuje praktyczne zajęcia i studia przypadków, aby pomóc uczniom lepiej zrozumieć, jak radzić sobie w rzeczywistych sytuacjach.

Analiza biznesowa: diagramy przepływu danych do wizualizacji przepływów pracy

Szczegółowy kurs Udemy na temat analizy biznesowej uczy, jak tworzyć diagramy przepływu danych. Pozwalają one na wizualne przedstawienie sposobu, w jaki dane przemieszczają się między różnymi komponentami systemu.

Ten kurs uczy, jak krok po kroku tworzyć diagramy przepływu danych i wyjaśnia ich znaczenie i zastosowanie w inżynierii oprogramowania.

Porusza takie kwestie, jak zrozumienie diagramów przepływu danych, ich potrzeb oraz sposobów wykrywania problemów i modyfikowania istniejących diagramów. Jednym z kluczowych działań w analizie biznesowej jest zrozumienie, w jaki sposób dane przepływają przez system, aby lepiej zrozumieć procesy i operacje.

Dodatkowo zawiera przykłady wykorzystania diagramów przepływu danych w rzeczywistych środowiskach oraz praktyczne szkolenie w zakresie ich tworzenia.

Zdobądź swoją pierwszą pracę jako analityk biznesowy

Kurs ma na celu pomóc aspirującym profesjonalistom w zdobyciu wiedzy i umiejętności potrzebnych do przygotowania się do pracy jako analityk biznesowy.

Pomaga zrozumieć obowiązki analityka biznesowego i rozwijać umiejętności miękkie potrzebne do odniesienia sukcesu oraz omawia wiele innych tematów, które przygotują Cię do rozmowy kwalifikacyjnej.

Kurs kładzie duży nacisk na przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, w tym na tematy takie jak: przygotowanie CV, typowe błędy podczas rozmowy, których należy unikać, sposoby na zaimponowanie rekruterom oraz inne wskazówki i porady, które pomogą Ci w uzyskaniu pracy.

Kurs składa się z pięciu głównych części, które pomogą Ci w rozwijaniu zdolności analitycznych, krytycznego myślenia i komunikacji. Każda z tych części zawiera zestaw lekcji, które przedstawiają podstawy analizy biznesowej.

Model i notacja procesów biznesowych (BPMN) dla analityków biznesowych

Temat modelu i notacji procesów biznesowych (BPMN) jest szczegółowo omówiony w tym kursie Udemy dla analityków biznesowych. Ma osiem sekcji, które obejmują kluczowe tematy, takie jak modelowanie procesów, analiza procesów i różne typy symboli BPMN.

Początkujący analitycy biznesowi mogą skorzystać z tego kursu, aby opanować podstawy BPMN i nauczyć się rysować diagramy przepływu procesów. Kurs zawiera kompleksowy opis różnych poziomów diagramów BPMN oraz wprowadzenie do narzędzi i podejść BPMN.

Dodatkowo oferuje możliwość ćwiczenia w rzeczywistych sytuacjach i otrzymywania informacji zwrotnych od instruktora. Kurs obejmuje również quizy, ćwiczenia praktyczne i wykłady wideo, aby przyspieszyć proces uczenia się.

Analiza biznesowa i zarządzanie procesami

Kurs analizy biznesowej i zarządzania procesami oferowany jest przez Coursera i zapisało się na niego 88 355 studentów. Jest to dokładny i multidyscyplinarny program, który dostarcza profesjonalistom informacji i umiejętności potrzebnych do efektywniejszego wykonywania swojej pracy.

Analiza biznesowa, zarządzanie procesami i zarządzanie projektami to tematy poruszane w programie, wraz z niezbędnymi narzędziami i metodami używanymi do tworzenia i nadzorowania procesów biznesowych.

Oprócz podkreślania znaczenia pracy zespołowej i komunikacji dla skutecznej analizy biznesowej, program obejmuje również techniki i umiejętności podejmowania decyzji.

Profesjonaliści skorzystają z pogłębionej wiedzy i umiejętności w zakresie określania celów firmy oraz opracowywania i wdrażania metod ich osiągania.

Kurs ma na celu oparcie się na podstawowych ideach, dając jednocześnie studentom praktyczne doświadczenie poprzez metodyczne podejście krok po kroku.

Wprowadzenie do analizy biznesowej przy użyciu arkuszy kalkulacyjnych

Kurs analizy biznesowej z wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych oferowany jest na Coursera, jednej z najlepszych internetowych platform edukacyjnych. Został stworzony, aby dostarczyć studentom wiedzę i umiejętności potrzebne do skutecznej analizy, oceny i prezentacji danych w środowisku biznesowym.

Zrozumienie analizy danych, badanie różnych narzędzi i prezentowanie wniosków dotyczących danych to tylko niektóre z kluczowych elementów kursu. Kurs ma na celu przekazanie studentom umiejętności potrzebnych do oceny danych biznesowych przy użyciu bardziej zaawansowanych funkcji programu Excel.

Omówiono także kilka technik wizualizacji danych, w tym Arkusze Google, i pokazano, jak wydobywać z danych precyzyjne, wartościowe wnioski.

Uczestnicy kursu zrozumieją, jak podejmować decyzje w oparciu o dane, łącząc wciągające wykłady, dyskusje i praktyczne działania związane z rozwiązywaniem problemów.

Program magisterski analityka biznesowego

Międzynarodowy Instytut Analiz Biznesowych (IIBA), który tworzy i utrzymuje standardy w dziedzinie analizy biznesowej, zatwierdził ten program Master Business Analyst Simplilearn.

Program nauczania jest zgodny z wymaganiami IIBA BABOK V3 i pomoże studentom zdać egzaminy ECBA, CCBA i CBAP. Po ukończeniu tego kursu analizy biznesowej zdobędziesz 25 CDU IIBA.

Kurs oferuje dogłębne zrozumienie podstawowych koncepcji analizy biznesowej i ma na celu zapewnienie potencjalnemu analitykowi pełnej świadomości umiejętności, procesów i metod związanych z tą branżą.

Wyjaśnia również koncepcje analizy biznesowej, w tym analizę danych, analizę przepływu procesów i zrozumienie wymagań klientów.

Obejmuje również zarządzanie projektami, zbieranie wymagań i inne tematy, przygotowując studenta do stosowania tych metod w całym cyklu życia projektu.

Podstawy analizy biznesowej

Kurs Podstawy analizy biznesowej prezentuje podstawy analizy biznesowej i jest dostępny na LinkedIn Learning. Jest przeznaczony dla osób, które nie mają doświadczenia z analizą biznesową oraz dla tych, którzy chcą w pełni zrozumieć podstawowe idee.

Kurs omawia metody i procedury analizy biznesowej oraz wyjaśnia, w jaki sposób można je wykorzystać w celu zwiększenia powodzenia projektu. Kurs jest podzielony na różne moduły, które obejmują takie tematy, jak planowanie projektu, znaczenie zbierania wymagań, etapy tworzenia uzasadnienia biznesowego, identyfikacja interesariuszy, ocena rozwiązań i wiele innych.

Omówiono również wiele instrumentów i technik wykorzystywanych do rozpoznawania potencjalnych problemów i tworzenia planów zapobiegania ich wystąpieniu.

Podstawy kariery w analizie biznesowej firmy Microsoft i LinkedIn

Firmy Microsoft i LinkedIn stworzyły dokładny kurs online o nazwie Career Essentials in Business Analysis, aby pomóc ludziom w doskonaleniu umiejętności analizy biznesowej.

Tych dwóch czołowych graczy z sektora biznesowego i technologicznego wspólnie opracowało tę ścieżkę kariery, składającą się z 12 kursów. Każdy z nich jest tworzony, aby dać studentom umiejętności potrzebne do osiągnięcia doskonałości w dynamicznym świecie analizy biznesowej.

Kurs ma na celu pomóc osobom w zdobyciu informacji, umiejętności i zdolności niezbędnych do odniesienia sukcesu w roli analityka biznesowego. Zarządzanie projektami, inżynieria wymagań, mapowanie procesów, opracowywanie przypadków użycia i analiza danych to tylko niektóre z podstawowych tematów omawianych na kursie.

Zawiera również instrukcje dotyczące określania wymagań biznesowych i opracowywania rozwiązań technicznych.

Ostatnie słowa

Powyższe informacje są odpowiednie dla tych, którzy chcą być na bieżąco w szybko rozwijającym się zawodzie analizy biznesowej lub dla tych, którzy są zainteresowani podjęciem pracy w tym zawodzie.

Materiał omówiony powyżej to kompleksowy zbiór kursów, filmów i samouczków z różnych źródeł, które obejmują całą drogę do analizy biznesowej.

Będzie pomocny dla osób początkujących w zawodzie oraz dla tych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności.

Następnie możesz sprawdzić kursy analizy danych, aby rozwinąć swoją karierę.