Alkaliczne oferują najłatwiejszy sposób na motywowanie ikony baterii iOS 7

Nacisk iOS 7 na minimalizm i płaski interfejs użytkownika oznacza, że ​​niektóre elementy systemu operacyjnego mogą wyglądać trochę zbyt szaro. Wskaźnik baterii niekoniecznie jest najbardziej zauważalną częścią iOS, ale nie można zaprzeczyć, że przez większość czasu pozostaje widoczny. Oznacza to, że istnieje prawdopodobieństwo, że użytkownicy szybko znudzą się ikoną baterii. Wcześniej omawialiśmy Vox, ulepszenie Cydii, które oferuje wiele alternatyw dla domyślnego wskaźnika baterii na iPhonie. Pomimo różnorodności, jaką oferuje, zamienniki ikon oferowane przez Vox obracają się wokół jednego tematu, którym jest okrągła bateria. Alkalia nie są tak bogate w funkcje, jak niektórzy ich konkurenci, ale z pewnością mają w sobie poczucie wyjątkowości. Ulepszenie może obsługiwać więcej motywów w przyszłości, mimo że obecnie są dostępne tylko dwa.

Alkaliczne ustawienia iOS Alkaliczne motywy iOS

Dwa dostępne motywy w wersji alkalicznej to „Bolus” i „Habesha”. Bolus przedstawia uproszczoną wersję ikony baterii w iOS 7, która ma opływowy wygląd. Zamiast pokazywać nadęty pojemnik na pasku stanu, motyw Bolusa alkalicznego ma ikonę, która może wydawać się ledwo zauważalna, ale ma własną wdzięk. Ta kapsuła może przyjmować zarówno kolor zielony, jak i biały, podobnie jak domyślna ikona baterii. W przypadku „ Habesha ” istnieje zestaw rozłącznych znaczników baterii, które są rozmieszczone końcami, aby stworzyć pełny kształt. Każda komórka w ikonie przedstawia pozostały czas pracy baterii z zaskakującą dokładnością i może być szczególnie przydatna, jeśli nie używasz monikera procentowego baterii.

Za każdym razem, gdy nowy motyw baterii jest wybierany przy użyciu Alkalicznego, ulepszenie wymaga działania respring. Do tego celu służy przycisk w menu Ustawienia Alkaliczne.

Deweloper stojący za Alkaline chce, aby modyfikacja była repozytorium motywów baterii, które mogą działać niezależnie od Winterboard lub jakiejkolwiek innej platformy tematycznej. Mamy nadzieję, że wielu innych programistów Cydii zacznie wymyślać więcej motywów alkalicznych, ponieważ tak właśnie powinno być ostatecznie użyte ulepszenie. Nawet teraz nie zaszkodzi wypróbować Alkaline, ponieważ nic to nie kosztuje. Po prostu udaj się do repozytorium ModMyi w sklepie Cydia i pobierz Alkaline za darmo.

Twórca poprawki umieścił kilka linków, aby umożliwić użytkownikom przekazywanie darowizn na kilka naprawdę szlachetnych celów na głównej stronie Alkaline, chociaż nie ma przymusu wydawania czegokolwiek, aby uzyskać pełny dostęp do dostępnych motywów.