Brak ikony baterii w systemie Windows 10, oto jak to naprawić

Udostępnij teraz w social media:

W zasobniku systemowym znajdują się dwa rodzaje ikon; ikony systemowe, takie jak głośnik, WiFi, klawiatura dotykowa i ikona baterii oraz ikony dodane przez aplikacje, takie jak Dropbox, Skype i Slack. Ikona baterii jest podstawową funkcją systemu Windows od lat i można ją znaleźć w jej zwykłym miejscu w systemie Windows 10. Użytkownicy systemu Windows 10 mają również schludny suwak baterii, którego mogą używać do zmiany ustawień planu zasilania bez przechodzenia do opcji zasilania, ale ikona baterii musi znajdować się w zasobniku systemowym, aby uzyskać do niej dostęp.

Brak ikony baterii w systemie Windows 10

Jeśli ikona zasobnika brakuje w zasobniku systemowym w systemie Windows 10, spróbuj wykonać następujące czynności, aby ją wyświetlić.

1. Przeciągnij ikonę baterii z menu przelewu

Nadmiar ikon na pasku zadań jest ukryty w menu przepełnienia. Możliwe, że ikona została ukryta w tym menu przepełnienia.

Na pasku zadań kliknij strzałkę menu rozwijanego. Otworzy się menu przepełnienia pokazujące wszystkie ikony ukryte w zasobniku systemowym. Poszukaj ikony baterii i przeciągnij i upuść ją z menu przelewu na tacę systemową. Ikona baterii będzie teraz widoczna na pasku zadań i będzie wskazywać stan ładowania / rozładowania systemu.

  Ręcznie zainstaluj sterowniki i napraw błąd „Nie znaleziono sterownika” w systemie Windows

2. Włącz ikonę baterii

Ikona baterii jest podstawowym elementem systemu Windows, ale system Windows 10 daje użytkownikom opcję włączenia lub wyłączenia. Jeśli ikona zasobnika na pasku zadań nie jest widoczna, aw menu przepełnienia może być konieczne włączenie.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Personalizacja. Wybierz kartę Pasek zadań i przewiń w dół do sekcji Obszar powiadomień. Kliknij „Wybierz ikony wyświetlane na pasku zadań”. Włącz ikonę zasilania. To jest ikona baterii.

3. Zaktualizuj sterownik baterii

Bateria, podobnie jak wszystkie inne urządzenia, jest wykrywana tylko przez system Windows 10, ponieważ jest zainstalowany odpowiedni sterownik. Ten sterownik może z czasem stać się nieaktualny, z nowymi aktualizacjami systemu Windows 10 lub w przypadku wymiany baterii.

Otwórz Menedżera urządzeń. Rozwiń grupę urządzeń Baterie. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie Microsoft AC Adapter i wybierz polecenie Aktualizuj sterownik z menu kontekstowego. Zainstaluj wszystkie dostępne aktualizacje. Powtórz tę czynność dla innych urządzeń w obszarze Baterie, np. Urządzenie akumulatorowe zgodne z Microsoft ACPI Control Method. Uruchom ponownie system po zainstalowaniu aktualizacji.

4. Wyłącz / włącz akumulator

Jeśli niedawno wymieniłeś baterię, może być konieczne jej „ponowne zainstalowanie”.

Upewnij się, że system jest podłączony do niezawodnego źródła zasilania. Zamknij wszystkie otwarte dokumenty, aby nic nie stracić, jeśli system ulegnie awarii lub wyłączy się. Otwórz Menedżera urządzeń. Rozwiń Baterie. Kliknij prawym przyciskiem myszy Microsoft AC Adapter i wybierz Odinstaluj urządzenie. Zaakceptuj monit ekranowy. Powtórz kroki 4 i 5 dla urządzenia bateryjnego zgodnego z Microsoft ACPI Control Method. Uruchom ponownie system. Ponownie otwórz Menedżera urządzeń i rozwiń Baterie. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie akumulatorowe Microsoft AC Adapter i metodę kontroli zgodną z Microsoft ACPI, jeden po drugim i wybierz Enable Device. Uruchom ponownie system jeszcze raz, a ikona baterii pojawi się na pasku zadań. Następnie powtórz rozwiązania 1 i 2.

  Jak wyświetlić informację zwrotną dotyczącą hasła w terminalu Linux

5. Odinstaluj zastrzeżone aplikacje baterii

Niektórzy producenci urządzeń, szczególnie Dell, bardzo ograniczają korzystanie z nieoficjalnego sprzętu / urządzeń innych firm. Oznacza to, że jeśli wymieniłeś baterię, a bateria nie była oryginalna zakupiona od producenta urządzenia, może się nie zarejestrować. W takim przypadku ta poprawka może działać lub nie, ale warto spróbować.

Otwórz Panel sterowania. Przejdź do Sprzęt i dźwięk. Poszukaj zastrzeżonych aplikacji do zarządzania baterią lub energią, które mają taką samą nazwę jak producent laptopa. Zapisz nazwę. Wróć do głównego ekranu Panelu sterowania. Przejdź do Programy> Odinstaluj program. Poszukaj aplikacji do zarządzania energią i odinstaluj ją. W niektórych przypadkach, np. W firmie Dell, aplikacja może być częścią sterownika lub pakietu rozszerzeń. Musisz odinstalować cały pakiet, aby pozbyć się aplikacji. Uruchom ponownie system.

  Jak dodać funkcje ułatwień dostępu do przeglądarki Google Chrome

6. Uruchom kontrolę systemu

Uszkodzone pliki systemowe mogą być odpowiedzialne za brak ikony baterii w zasobniku systemowym.

Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Uruchom następujące polecenie.

sfc /scannow

Pozwól, aby skanowanie zakończyło się i napraw wszelkie znalezione problemy. Uruchom ponownie system.

7. Utwórz nowego użytkownika

Niektóre błędy nękają konta użytkowników i często najłatwiejszym sposobem ich naprawy jest utworzenie nowego konta użytkownika. Spróbuj utworzyć nowe konto użytkownika i sprawdź, czy pojawia się ikona baterii. Jeśli tak, przełącz się na nowe konto i usuń stare po migracji ustawień i plików do nowego użytkownika.

Wniosek

Ikona baterii jest trudna do przeżycia, ponieważ zapewnia krytyczne informacje o systemie.

Nawet jeśli przez większość czasu używasz laptopa ze źródła zasilania, nadal możesz potrzebować ikony baterii, aby upewnić się, że system jest podłączony do sieci. Zwykle łatwo jest go odzyskać.

newsblog.pl

newsblog.pl

x