Automatycznie wycisz dźwięk odtwarzany we wszystkich nieaktywnych kartach w przeglądarce Chrome


Jedna z ostatnich wersji Chrome dodała coś absolutnie wspaniałego do przeglądarki; wskaźnik dźwięku na karcie, który informuje, która karta odtwarza dowolny rodzaj dźwięku. Ta funkcja działa nie tylko w przypadku filmów z YouTube lub innych wbudowanych odtwarzaczy multimedialnych, ale także w przypadku irytujących reklam wideo, które odtwarzają się samodzielnie, dzięki czemu bardzo łatwo jest zidentyfikować kartę winną. Mute Inactive Tabs to rozszerzenie Chrome, które robi coś równie pomocnego w tym zakresie; wycisza kartę odtwarzającą dowolny dźwięk, jeśli jest nieaktywna.

Możesz włączać i wyłączać wyciszanie nieaktywnych kart za pomocą przycisku obok paska adresu URL. Gdy rozszerzenie jest wyłączone, przycisk ma plakietkę „Wył.” Wskazującą stan nieaktywności. Każda karta, na której jest odtwarzany film / dźwięk, jest automatycznie wyciszana, gdy tylko przełączysz się na inną kartę.

Mute Inactive Tabs to tak naprawdę automatyczny włącznik / wyłącznik, który dobrze spełnia swoje zadanie, ale sprawia, że ​​chcemy więcej. Tam, gdzie wyciszy, powiedz wideo z YouTube, nie wstrzyma go. To oczywiście nie jest to, co twierdzi rozszerzenie, ale jest to funkcja, która uczyniłaby go znacznie bardziej użytecznym.

Wycisz nieaktywne karty działa również tylko w oknie. Oznacza to, że jeśli przełączysz się do innego okna, wszystkie karty, które zostały wyciszone przez rozszerzenie w oknie, w którym wcześniej pracowałeś, ponownie zaczną odtwarzać dźwięk i jest to bez wątpienia poważna wada. Rozszerzenie ma również wersję pro, a nie coś, co dzieje się z rozszerzeniami przeglądarki, i pozwala na umieszczenie na białej liście stron, których rozszerzenie nie powinno wyciszać. Nie rozszerza jednak funkcji wyciszania na inne okna, dzięki czemu aktualizacja / zakup jest mniejsza niż to, co jest warte.

Osobiście chciałbym zobaczyć, jak programista naprawia te małe błędy i sprawia, że ​​rozszerzenie może również wstrzymywać filmy. Wyciszanie nieaktywnych kart może być wyjątkowo przydatne w wielu przypadkach, między innymi otwieranie i ustawianie w kolejce kilku filmów z YouTube do obejrzenia.

Zainstaluj wyciszenie nieaktywnych kart z Chrome Web Store

Zainstaluj Mute Inactive Tabs Pro z Chrome Web Store

x