Co oznacza bezpłatna aktualizacja do systemu Windows 10

Wydarzenie Windows 10 było ogromne i nie tylko dlatego, że wymieniło wiele nowych zmian, które mają zostać wdrożone w następnej kompilacji Windows 10 lub z powodu Cortany, ale także z powodu ogłoszenia HoloLens i wiadomości, że Windows 10 będzie darmowy dla wszystkich. z systemem Windows 7, 8 lub 8.1. Nadal jestem bardzo podekscytowany podglądem HoloLens i pokazaną niesamowitą integracją Minecrafta, ale poza tym wiadomość o bezpłatnej aktualizacji jest głównym punktem zainteresowania dla mnie i prawdopodobnie wielu innych osób. Oto spojrzenie na to, co to ogłoszenie oznacza zarówno dla konsumentów, jak i dla systemu Windows jako produktu.

Bezpłatna aktualizacja

Windows 10 będzie darmowy przez rok po udostępnieniu każdemu, kto używa dowolnej wersji systemu Windows 7 i nowszych. Będziesz mógł łatwo zaktualizować. Użytkownicy systemu Windows Vista zostali wykluczeni z bezpłatnej oferty. Ta aktualizacja będzie trwała, co oznacza, że ​​nie możesz ponownie przejść na system Windows 7 ze starą licencją. Aktualizacja będzie bezpłatna przez pierwszy rok od uruchomienia systemu Windows 10, a wszelkie aktualizacje dokonane po upływie tego roku będą Cię kosztować.

Dlaczego powinno Cię to obchodzić

Wiele nowych modeli laptopów jest obecnie zbudowanych w całości dla systemu Windows 8, a bardzo niewiele z nich nadal ma preinstalowany system Windows 7. To ogłoszenie oznacza, że ​​masz prawo do bezpłatnej aktualizacji systemu operacyjnego i jeśli Twoja obecna licencja na Windows 7 jest ograniczona przez OEM, nadal możesz wziąć udział w akcji bez wydawania pieniędzy na Windows 8 / 8.1 lub kupowania nowego urządzenia.

Jeśli rozważałeś zakup nowego systemu w tym samym czasie, w którym dokonujesz aktualizacji do nowszego systemu operacyjnego, możesz przemyśleć decyzję, aby to zrobić, zwłaszcza jeśli Twój obecny działa dobrze, a nowy system operacyjny był wszystkim, co motywowało Cię do zakupu nowy laptop. Dla mnie osobiście to ogłoszenie skłoniło mnie do ponownego rozważenia zakupu nie tylko nowego laptopa, ale także przekonało mnie, żebym nie wydawał absurdalnej kwoty na MacBooka, którą rozważałem, ponieważ nie chciałem czekać, aż pojawi się Windows 10 na zewnątrz. Ogłoszenie przekonało mnie, żebym zaczekał.

Ta aktualizacja będzie trwała. Prawdopodobnie system Windows 7 przestanie być dostępny do kupienia, a Twoja obecna licencja może być wszystkim, co pozostało z autentycznej licencji Windows 7. Ponieważ aktualizacja będzie trwała, jest to poważna decyzja i możesz chcieć przeprowadzić test systemu Windows 10 przed podjęciem decyzji. Masz cały rok, aby zdecydować, co chcesz zrobić, ale po uaktualnieniu nie będzie już powrotu.

Co to oznacza dla systemu Windows

Jakiś czas temu Apple pobierał opłaty za aktualizacje systemu operacyjnego. Pamiętam, że Mountain Lion kosztował około 20 $, ale ostatnie dwie aktualizacje były darmowe. Windows 8 miał na sobie cenę i tam, gdzie miał swój zestaw problemów, które przyczyniły się do powstrzymania się użytkowników od aktualizacji, cena mogła również zniechęcić niektórych do kupowania systemu operacyjnego, który był tylko w połowie gotowy.

Microsoft zdaje sobie sprawę, że potrzebuje ludzi do aktualizacji i że w tej chwili bardziej chodzi o udział w rynku niż o zyski. Firma podejmuje bardzo świadomy wysiłek, aby skłonić ludzi do przejścia na nowszą wersję. Windows 7 zostanie wypchnięty i powoli przestarzały, a to bezpłatne uaktualnienie odegra ogromną rolę. Pozwala użytkownikom zachować ich obecne komputery PC i uzyskać nowy system operacyjny przy niewielkim wysiłku. Pytanie brzmi, czy wkrótce zobaczymy spadek udziału w rynku systemu Windows 7, gdy ludzie przejdą na znacznie ulepszony system Windows 10? Osobiście uważam, że jest to bardzo możliwe, ponieważ system Windows 10 naprawił prawie wszystko, co jest nie tak z systemem Windows 8 / 8.1, a wersja bezpłatna to cena, którą trudno pokonać. Nowy system operacyjny ma wiele do zaoferowania każdemu, kto używa systemu Windows 7, który teraz wygląda na bardzo przestarzały.

x