Udostępnij teraz w social media:

W maju 2013 r. Viber wypuścił klientów desktopowych dla systemów Windows i Mac wraz z funkcją ViberOut, która umożliwia użytkownikom przekazywanie połączeń z urządzeń mobilnych na komputery stacjonarne. Dobry rok później WhatsApp wprowadził coś takiego. Rozmowy WhatApp można teraz prowadzić z poziomu komputera. Ich rozwiązanie nie jest tak elastyczne, jak to, co miał do zaoferowania Viber. Po pierwsze, nie ma aplikacji komputerowej; rozmowy mają być prowadzone przez interfejs sieciowy (link na końcu) i na razie obsługiwana jest tylko przeglądarka Chrome. Podobnie jak w przypadku Viber, Twoje połączenie jest nadal powiązane z telefonem i numerem telefonu zarejestrowanym w aplikacji. Będziesz musiał zaktualizować swoją obecną aplikację WhatsApp i niestety iOS nie otrzyma tej nowej funkcji (jeszcze?). Obecna oferta jest dostępna dla systemów Android, Windows Phone, Blackberry i Nokia S60.

Sprawdź -   Jak przywrócić starsze wersje plików w usłudze OneDrive

Uruchom WhatsApp na swoim telefonie (upewnij się, że aplikacja została zaktualizowana do najnowszej wersji). Stuknij przycisk więcej i wybierz opcję WhatsApp Web. Zeskanuj kod QR w interfejsie internetowym WhatsApp z aplikacji mobilnej, aby zalogować się na komputerze.

Whatsapp_scanKod WhatsApp

Po zeskanowaniu kodu zostaniesz zalogowany do usługi, a wszystkie rozmowy na Twoim telefonie zostaną zsynchronizowane z przeglądarką. Możesz wysyłać pliki, klikając ikonę załącznika w prawym górnym rogu wątku konwersacji.

whatsapp_web

Po zalogowaniu się, tj. Przed zeskanowaniem kodu QR, możesz zaznaczyć opcję Nie wylogowuj mnie i nie będziesz musiał logować się w kółko (wielokrotnie skanuj kod QR telefonem) za każdym razem, gdy chcesz użyć WhatsApp na Twoim pulpicie. Jeśli chcesz się wylogować, kliknij przycisk więcej w prawym górnym rogu listy rozmów i wybierz „Wyloguj się”.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw ikon Areeze w systemie Linux

WhatsApp Web

WhatsApp Web umożliwia edycję profilu i dostarcza powiadomienia na pulpicie, gdy nadejdzie nowa wiadomość. Wiadomości są oczywiście dostarczane przez system powiadomień Chrome.

Werdykt

Jeśli chodzi o podobieństwa między ofertą WhatsApp i Viber, jest ich wiele. Oczywiście możesz kontynuować rozmowy z telefonu na komputerze, ponieważ nie ma funkcji połączeń. iOS i wszystkie przeglądarki z wyjątkiem Chrome zostały na razie pominięte, więc ta nowa funkcja ogranicza się samo. Prawdziwe pytanie brzmi: jak sprytne jest powiązanie funkcji logowania z telefonem i kodem QR? Z pewnością jest to niewygodne, ale także dość bezpieczne, więc może nie jest to zły kompromis.

Odwiedź WhatsApp Web

Sprawdź -   Jak zmienić nazwę serii danych w programie Microsoft Excel