Co oznacza stan bezczynności na Discord?

Discord to platforma internetowa, która ułatwia komunikację między jej członkami.

Pozwala rozmawiać przez tekst, głos i wideo oraz pozostawać w kontakcie ze znajomymi. Został uruchomiony w 2015 roku. Początkowo został wydany jako platforma komunikacyjna dla graczy online. Dzięki temu gracze mogli łączyć się przez czaty, rozmowy głosowe i wideo z innymi graczami podczas gry.

Teraz z czasem zastosowanie Discorda przekroczyło granicę ograniczania się tylko do graczy. Osoby o dowolnym zainteresowaniu używają Discord do komunikacji. Popularność tej platformy przyciągnęła również różne firmy na całym świecie do tworzenia swoich społeczności.

Firmy tworzą społeczności Discord, aby oferować swoim fanom, obserwującym lub subskrybentom wspólne miejsce do komunikacji. Łącząc ich bazę obserwujących, łatwo jest promować ich oferty, najnowsze ogłoszenia, nowe produkty itp.

Discord staje się najważniejszym wyborem firm, które planują uruchomić swoje społeczności. Społeczności na Discordzie nazywane są serwerami.

Był popularny wśród graczy od czasu jego premiery, ale jego sława dotarła również poza grami.

Powodem jego popularności jest możliwość tworzenia serwerów z funkcjami tekstowymi i głosowymi bez dodatkowych opłat. Pomaga firmom i wpływowym osobom w utrzymaniu porządku i konsolidacji społeczności fanów, obserwujących lub subskrybentów. To ostatecznie sprawia, że ​​jest to wygodne, gdy chcą ogłosić coś przeznaczonego dla całej publiczności.

Discord skonsolidujmy także rozmowy lub komentarze na platformach społecznościowych, nie uniemożliwiając spamerom zdominowania rozmowy.

Co więcej, jego ciągłe aktualizacje sprawiają, że ta platforma jest znacznie ciekawsza. Jego zespół programistów akceptuje cenne pomysły społeczności.

Odbiorcy na Discordzie

Discord ma ponad 150 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i prawie 300 milionów zarejestrowanych kont. Większość użytkowników Discord to gracze, fani kryptowalut i entuzjaści NFT. Jednak znaczna część jego odbiorców to także influencerzy biznesowi, blogerzy, YouTuberzy i programy telewizyjne. Mają ten sam cel, jakim jest sprowadzenie swojej społeczności do jednego miejsca, w którym będą mogli wspólnie zarządzać.

Niektóre korporacje wykorzystują również najlepsze funkcje Discord, aby ich zespoły współpracowały ze sobą.

Według statystyk, Discord jest kochany przez dorosłych odbiorców w krajach takich jak USA, Francja, Wielka Brytania i Niemcy.

Jako firma, influencer, gracz lub cokolwiek, możesz stworzyć swoją społeczność lub serwer na Discord, rejestrując się. Po utworzeniu społeczności możesz tworzyć kanały w ramach tej społeczności.

Kanał to rodzaj przestrzeni, którą tworzysz, aby umożliwić członkom twojego serwera komunikowanie się wi wokół. Na przykład chcesz, aby Twoi klienci rozmawiali więcej na określony temat, powiedzmy o zwierzętach. Możesz utworzyć kanał w swojej społeczności Discord, a na tym kanale ludzie mogą rozmawiać o rzeczach dotyczących zwierząt domowych. Podobnie możesz utworzyć wiele kanałów w zależności od potrzeb lub pragnień.

Gdy społeczność jest aktywna, musisz przypisać odpowiedzialną rolę jednemu z członków społeczności. Ta odpowiedzialność jest oznaczona jako Discord Mod lub Moderator. Mod Discord jest odpowiedzialny za przestrzeganie wszystkich zasad i wytycznych społeczności. Mod zapewnia również, że wszyscy członkowie pomagają w prowadzeniu zdrowej komunikacji, a nie są obraźliwe lub obraźliwe. Ważne informacje są również przekazywane społeczności za pośrednictwem Modów.

Różne tryby statusu na Discord

Jak każde inne media społecznościowe lub platforma komunikacyjna, Discord ma różne tryby statusu, które możesz ustawić dla swojego profilu. Te tryby statusu dają możliwość personalizacji konta Discord.

Na Discordzie dostępne są 4 wstępnie ustawione tryby statusu:

  • Online: wskazuje, że jesteś aktywny i gotowy do gry i czatowania.
  • Bezczynny: wskazuje, że jesteś aktualnie niedostępny.
  • Nie przeszkadzać: ten tryb wycisza powiadomienia i pokazuje Twoją niedostępność innym.
  • Niewidoczny: Ten tryb nie informuje innych o tym, że jesteś online. Jednak ustawiając swój status jako niewidoczny, możesz normalnie korzystać z Discorda.

Oprócz tych wstępnie ustawionych opcji, inną opcją jest „Ustaw status niestandardowy”. Ta opcja pozwala utworzyć spersonalizowany status za pomocą tekstu, emotikonów lub kombinacji.

Tryb bezczynności na Discord

Stan bezczynności oznacza, że ​​Discord jest otwarty na komputerze stacjonarnym lub telefonie komórkowym, ale przez jakiś czas nie jest używany. Oznacza to, że nie wylogowałeś się z Discorda. Być może znasz termin „Away From Keyboard” (AFK); stan bezczynności reprezentuje to samo.

Przez większość czasu Discord automatycznie pokazuje stan bezczynności, ponieważ wykrywa brak aktywności przez kilka minut. Możesz jednak ręcznie ustawić swój status jako Bezczynny. W ten sposób Twój status będzie wyświetlany jako Bezczynny, nawet jeśli jesteś aktualnie aktywny. Przyjrzyjmy się, jak ręcznie ustawić ten tryb stanu.

Jak ustawić status na bezczynny na Discord na pulpicie?

Krok 1. Otwórz aplikację Discord na pulpicie.

Krok 2. W lewym dolnym rogu ekranu głównego Discord zobaczysz ikonę swojego profilu. Kliknij na to.

Krok 3. Pojawi się wyskakujące menu ze wszystkimi opcjami statusu. Wybierz z listy opcję Bezczynny.

Twój profil na Discordzie będzie miał teraz status bezczynny.

Jak ustawić status na bezczynny na Discord dla urządzeń mobilnych?

Krok 1: Otwórz aplikację Discord i dotknij ikony profilu znajdującej się w prawym dolnym rogu ekranu.

Krok 2. Spowoduje to otwarcie sekcji ustawień użytkownika. Stuknij w pierwszą opcję, czyli „Ustaw status”.

Krok 3. Pojawi się lista różnych trybów statusu. Wybierz opcję „Bezczynny”.

Krok 4. Spowoduje to ustawienie trybu statusu na Bezczynny.

Wniosek

Ustawienie statusu Discord na Bezczynny zarówno w aplikacjach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych jest dość łatwe. Po prostu wykonaj następujące kroki, a możesz to szybko osiągnąć w ciągu kilku sekund.

Możesz także dowiedzieć się, jak korzystać z Voicemod na Discordzie.

x