Co to jest serwer testowy PUBG i serwer eksperymentalny

PUBG to gra, która stale dodaje nowe elementy rozgrywki. Nowe mapy, mechanika gry, broń, wyzwania i nie tylko są rutyną dla tego typu gier. Aby dodać te nowe elementy, PUBG musi je najpierw przetestować, zanim pozwoli graczom z nich korzystać. Jeśli pojawi się problem, pozostaje w środowisku testowym i nie ma wpływu na graczy i ich rankingi.

Serwer testowy PUBG i serwer eksperymentalny

Wiele aplikacji, a nawet systemów operacyjnych, zachęca użytkowników do testowania nowych wersji, gdy są jeszcze w fazie beta. Zarówno Apple, jak i Microsoft dają użytkownikom możliwość wypróbowania wersji beta następnej kompilacji systemu operacyjnego, która ma zostać wydana. Pozwala firmom na crowdsourcing testów jakości. PUBG stosuje podobną praktykę, gdzie ma dedykowane serwery dla swoich komponentów beta. Są to serwer testowy i serwer eksperymentalny.

Te serwery nie pojawiają się w kompilacji produkcyjnej i nie można uzyskać do nich bezpośredniego dostępu.

Serwer testowy PUBG

ten Serwer testowy PUBG zawiera rozgrywkę i mechanikę, nad którą obecnie pracuje PUBG. Wyklucza to nowe mapy, ale obejmuje wszystko inne.

Funkcje, które widzisz na serwerze testowym PUBG, wkrótce staną się dostępne dla użytkowników grających na serwerach stabilnych i/lub produkcyjnych.

Eksperymentalny serwer PUBG

ten Eksperymentalny serwer PUBG służy do testowania nowych map. Mapy są obszerną częścią gry i dlatego należy je przetestować. Poza stabilnością serwer eksperymentalny mierzy również, jak dobra jest mapa i jakie ulepszenia należy na niej wprowadzić.

Mapy, które widzisz na serwerze eksperymentalnym, pozostaną tam przez długi czas, zanim zostaną dodane do wersji produkcyjnej. Nie wszystkie mapy zostaną również przeniesione do wersji produkcyjnej. Niektóre mogą pozostać eksperymentalne, podczas gdy inne mogą zostać po prostu usunięte, jeśli deweloperzy uznają, że nie są wystarczająco dobre dla gry.

Wniosek

Serwery testowe i eksperymentalne są otwarte dla wszystkich graczy, którzy chcą wypróbować nową lub eksperymentalną zawartość. Aby na nich grać, musisz zainstalować innego klienta gry. Gra na serwerze testowym nie wpłynie negatywnie na statystyki twojego głównego konta i gry. To powiedziawszy, osiągnięcia z serwerów testowych lub eksperymentalnych nie będą synchronizowane ani dodawane do głównego konta PUBG. Każde zdobyte doświadczenie zależy od umiejętności, które rozwijasz podczas gry na tych serwerach i nic więcej. Serwery mogą nie zawsze być stabilne, więc

x