iOS

Cztery godne uwagi dodatki do aplikacji Wiadomości w iOS 8


iOS 8 przyniósł ze sobą tak wiele zmian, że Apple poczuł potrzebę włączenia aplikacji Wskazówki, aby je wszystkie wyróżnić. Bez wątpienia firma zdała sobie sprawę, jak skomplikowany stał się jej system operacyjny, a nowe rzeczy będą trudne do nauczenia się od razu. W iOS 8 aplikacja Zdrowie przyciągnęła wiele uwagi, podobnie jak funkcja ciągłości i przekazywania, ale ta najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego Apple przyniosła świetne i bardzo pożądane zmiany w aplikacji Wiadomości, a oto wszystkie cztery z nich.

Szybki typ

Usłyszysz ten opisywany powszechnie jako tekst predykcyjny, tak nazywa się na platformie Android. Funkcja Quick Type jest dostępna dla wszystkich pól wprowadzania tekstu, w tym aplikacji Wiadomości. Działa wyjątkowo dobrze. Nie tylko świetnie radzi sobie z przewidywaniem, jakie słowo próbujesz wpisać, ale także zgaduje, jakie słowo możesz wpisać jako następne, na podstawie poprzedniego wpisanego słowa. Ta funkcja jest całkiem dobra, biorąc pod uwagę, że jest zupełnie nowa.

messages2_ios8

Wiadomości autodestrukcyjne

Snapchat spopularyzował wiadomości autodestrukcyjne, a aplikacja Wiadomości ma teraz nieco podobną funkcję, która pozwala automatycznie usuwać wiadomości starsze niż 30 dni lub rok. Nie należy go używać w taki sam sposób, jak Snapchata, ponieważ automatycznego usuwania nie można dostosowywać ani nie jest natychmiastowe, ale pomoże to zachować krótką historię wiadomości.

wiadomości_hisotry0_ios8 wiadomości_hisotry_ios8

Wiadomości audio i wideo

Ta funkcja była dostępna wcześniej, ale wymagała przejścia do aplikacji aparatu. W rzeczywistości nie można było wysłać wiadomości wideo z poziomu aplikacji Wiadomości. Najlepsze jest to, że zarówno wiadomości audio, jak i wideo mają osobne ustawienie autodestrukcji, które niszczy wiadomości po dwóch minutach (lub nigdy). Ponownie, ustawienia są bardzo restrykcyjne, mając tylko te dwie opcje. Jeden jest dość natychmiastowy, a drugi sprawia, że ​​będziesz je mieć zawsze przy sobie. To wymaga poprawki jailbreak.

messages_ios8_audiomessages_ios8_video

Wycisz rozmowy

Naprawdę liczyłem na coś takiego, ponieważ wiadomości tekstowe mogą być denerwujące lub po prostu wysyłające je osoby mogą być irytujące. Dotknij przycisku Szczegóły w wątku rozmowy i włącz opcję Nie przeszkadzać, aby wyciszyć rozmowę. Ustawienia Nie przeszkadzać pozostają niezmienione. Uważam to za bardzo przydatne, gdy ciągle otrzymuję SMS-y od mojego przewoźnika z poleceniami, aby uzyskać większy plan.

messages_mute_ios8

Dwie mniejsze funkcje, o których warto wspomnieć, to możliwość wysyłania swojej bieżącej lokalizacji również do kontaktu oraz oznaczania wszystkich wiadomości w wątku jako przeczytanych. Ekran szczegółów kontaktu pokazuje zdjęcia, które zostały udostępnione w rozmowie i zapewnia szybszy dostęp.

x