Twórz obrazy GIF w YouTube i dodawaj do nich tekst


GIF-y stają się dość popularne. Firma Imgur, w której znajduje się internetowa skarbnica wspaniałych GIF-ów, wprowadziła nowy format o nazwie GIFV, aby ułatwić ich odtwarzanie, ładowanie i zapętlanie. Jeśli szukałeś kilku świetnych narzędzi do stworzenia dobrego GIF-a, możesz sprawdzić naszą listę aplikacji do tworzenia GIF-ów. Alternatywnie możesz poczekać, aż YouTube uniwersalnie zaprezentuje swój nowy kreator GIF. Gigant zajmujący się hostingiem wideo najwyraźniej zdał sobie sprawę, jak popularne są pliki GIF. Istnieje wiele aplikacji, które pozwalają wkleić adres URL filmu z YouTube, a następnie wyodrębnić jego część jako GIF, więc ma sens, że YouTube po prostu dodałby samą funkcję. Nadal jest wdrażany, a jeden konkretny film został zidentyfikowany jako mający włączoną funkcję. Być może będziesz musiał trochę poczekać, zanim będzie dostępny dla wszystkich filmów, ale oto, jak działa ta funkcja i wideo, na którym możesz ją przetestować.

Film z włączoną opcją GIF to Czy po murem ogrodu trzeba mieć wiarę? | Kanał pomysłów | PBS Digital Studios. Opcję można znaleźć w zakładkach przycisku Udostępnij. Dodano nową zakładkę GIF obok opcji Osadź.

GIF może zajmować maksymalnie pięć sekund filmu (nie dotyczy to czasu odtwarzania samego GIF-a). Dostajesz suwak do poruszania się po klatkach wideo i umieszczania nad częścią, którą chcesz przekształcić w GIF. Możesz ustawić go ręcznie za pomocą pól czasowych. Po wybraniu sceny dodaj tekst na dole i na górze, a po zakończeniu kliknij Utwórz GIF.

Twórca Youtube GIF

Otrzymasz zarówno bezpośredni link, jak i kod do umieszczenia w pliku GIF. Możesz utworzyć nowy plik GIF z tego samego filmu lub udostępnić go w jednej z ośmiu obsługiwanych sieci społecznościowych.

gif_YT

Oczywiście pokochają to użytkownicy YouTube. Będzie to także wyzwanie dla innych aplikacji i usług, które tworzą GIF-y z filmów z YouTube. Dobrą rzeczą jest to, że na razie nadal mogą konkurować pod względem długości i jakości GIF-ów i dopóki ta funkcja nie zostanie wdrożona dla wszystkich filmów, popularne usługi tworzenia GIF-ów mogą poprawić ich grę.