Jak korzystać z notatek prelegenta w programie PowerPoint

Dodanie notatek prelegenta do prezentacji PowerPoint zapewnia materiały referencyjne dla prelegenta podczas prezentacji pokazu slajdów, pozwalając im pozostać na dobrej drodze bez zapominania o kluczowych punktach wiadomości. Oto jak dodawać notatki prelegenta i ich używać.

Dodaj notatki prelegenta w programie PowerPoint

Aby dodać notatki prelegenta w programie PowerPoint, musisz najpierw znajdować się w widoku normalnym. Jeśli jeszcze tam nie jesteś, możesz przełączyć się do widoku normalnego, przechodząc do zakładki „Widok”, a następnie wybierając „Normalny” w grupie „Widoki prezentacji”.

Normalny widok prezentacji

Następnie w okienku po lewej stronie wybierz slajd, do którego chcesz dodać notatki prelegenta.

Wybierz slajd, aby dodać notatki w okienku

Następnie kliknij przycisk „Notatki” na dole okna.

Przycisk Notatki

Pod slajdem pojawi się małe okienko z napisem „Stuknij, aby dodać notatki”. W przypadku użytkowników komputerów Mac będzie to oznaczało „Kliknij, aby dodać notatki”.

Dotknij, aby dodać notatki

Teraz po prostu wpisz notatki prelegenta dla tego slajdu. Powtórz ten proces dla każdego slajdu, do którego chcesz dodać notatki.

Użyj notatek prelegenta podczas prezentacji PowerPoint

Istnieją dwa sposoby wykorzystania notatek prelegenta podczas prezentacji: prezentacja na drugim monitorze lub wydrukowanie notatek prelegenta.

Korzystanie z dodatkowego monitora

Można bezpiecznie założyć, że większość prezentacji będzie wyświetlana na dodatkowym monitorze. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, nie musisz wiele robić.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zmiana widoku na pokaz slajdów. Możesz to zrobić, wybierając ikonę pokazu slajdów w prawym dolnym rogu okna.

Widok pokazu slajdów

W tym widoku odbiorcy będą widzieć tylko slajdy, gdy przechodzisz przez prezentację. Jednak na głównym monitorze zobaczysz bieżący slajd, podgląd nadchodzącego slajdu oraz notatki prelegenta dotyczące bieżącego slajdu.

Notatki prelegenta

Jest to wygodny sposób na uzyskanie wirtualnej kopii notatek prelegenta podczas prezentacji, ale nigdy nie zaszkodzi mieć kopię papierową.

Drukowanie notatek dla prelegenta

Aby wydrukować notatki prelegenta z prezentacji, najpierw wybierz kartę „Plik” na Wstążce.

Wybierz kartę pliku

W okienku po lewej stronie wybierz przycisk „Drukuj”.

Wybierz opcję Drukuj w okienku po lewej stronie

W grupie „Ustawienia” wybierz opcję „Slajdy na całej stronie”.

Slajdy na całej stronie

Pojawi się menu rozwijane. W tym miejscu wybierz „Strony notatek” w grupie „Układ wydruku”.

Strony notatek

Na koniec kliknij „Drukuj”.

Wydrukować

Będziesz mieć teraz fizyczną kopię notatek prelegenta.