Czy skanery podczerwieni w telefonach są szkodliwe dla oczu?

Udostępnij teraz w social media:


Nowe telefony Apple i Samsung używają podczerwieni do weryfikacji Twojej tożsamości. To jak wolna od rąk wersja skanera linii papilarnych. Ale czy światła podczerwone używane do identyfikacji twarzy i skanera tęczówki mogą zranić oczy?

To uczciwe pytanie. Ludzie nie wiedzą zbyt wiele o świetle podczerwonym i trudno jest znaleźć informacje wyjaśniające potencjalne zagrożenia związane z podczerwienią w kategoriach laika. Nie wspominając, Zastrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa firmy Samsung Skaner tęczówki sprawia, że ​​dźwięk w podczerwieni jest trochę przerażający. Ale co to jest podczerwień i czy powinniśmy się tym martwić?

  Dlaczego otrzymuję spam z własnego adresu e-mail?

Co to jest podczerwień?

Podczerwień (IR) jest formą niewidzialnego promieniowania i zajmuje dolny koniec widma elektromagnetycznego. Podobnie jak światło widzialne, mikrofale i fale radiowe, IR jest formą promieniowania niejonizującego. Nie pozbawia cząsteczek ich elektronów i nie powoduje raka.

Ważne jest, aby wiedzieć, że promieniowanie podczerwone może pochodzić z wielu miejsc. Pod pewnymi względami można uznać IR za naturalny produkt uboczny wytwarzania ciepła. Twój toster emituje światło podczerwone, słońce emituje światło podczerwone, a ogniska emitują światło podczerwone. Wystarczająco ciekawe, 95% energii wytwarzane przez żarówki fluorescencyjne jest tłumaczone na podczerwień. Nawet twój mięsisty, obrzydliwy

x