Discord nie otworzy się: jak to naprawić szybko

Discord to aplikacja bogata w funkcje, ale funkcje nie zmniejszają jej wydajności. Aplikacja pozostaje niezawodna i często nie napotykasz na nią problemów. Czasami jednak zobaczysz, że Discord się nie otwiera. Być może zamknąłeś go / rzuciłeś jeden dzień, a następnego dnia może przestać działać. W niektórych przypadkach Discord może być uruchomiony, ale nie można otworzyć okna aplikacji. Oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować, jeśli Discord się nie otworzy.

Discord się nie otworzy: poprawki

Niezgoda na otwarcie się może być fartem lub może być problem z aplikacją. Jeśli nadal nie możesz otworzyć Discord, instalacja mogła być uszkodzona. Niezależnie od tego, oto kilka rozwiązań, które pomogą Ci naprawić cokolwiek złego w aplikacji.

POWIĄZANE CZYTANIE: Błąd Discord „Brak trasy” [FIX]

1. Zamknij aplikację Discord

Czasami aplikacje mają problemy z uruchomieniem. To nie dzieje się tylko z Discordem. Może się to zdarzyć z prawie każdą aplikacją. Aby to naprawić, musisz zamknąć aplikację i otworzyć ją ponownie.

Naciśnij skrót klawiaturowy Win + R, aby otworzyć pole Uruchom. W polu Uruchom wpisz następujące dane i dotknij Enter.

Taskkill /IM discord.exe /f

Na ekranie pojawi się okno wiersza polecenia. Kiedy się zamknie, wszystkie przypadki niezgody zostaną zabite. Otwórz Discord.

2. Wyczyść pliki aplikacji

Discord zapisuje pliki w folderze użytkownika. To nie są pliki, które są dodawane w ramach instalacji aplikacji. Są one głównie związane z ustawieniami i profilami. Jeśli występuje problem z tymi plikami, aplikacja może się nie otworzyć.

Otwórz Eksplorator plików. Przejdź do następującej lokalizacji. Zamień „YourUserName” na rzeczywistą nazwę użytkownika.

C:UsersYourUserNameAppDataRoaming

Usuń folder Discord. Następnie przejdź do następującego folderu. Ponownie zastąp „YourUserName” rzeczywistą nazwą użytkownika.

C:UsersYourUserNameAppDataLocal

Usuń folder Discord. Uruchom Discord.

3. Wyłącz VPN

Jeśli używasz VPN w swoim systemie, może to zakłócać działanie Discord. Discord zwykle działa dobrze z aplikacjami VPN, a programiści nie odradzają korzystania z nich, jednak nie wszystkie sieci VPN i aplikacje VPN są takie same. Możliwe, że ten, którego używasz, zakłóca działanie aplikacji. Wyłącz i spróbuj uruchomić Discord.

Przeczytaj także: Jak naprawić dźwięk, który nie działa na Discord

4. Zaloguj się do sieci Discord

Aby korzystać z usługi, niekoniecznie musisz korzystać z aplikacji komputerowej Discord, ale zapewnia to lepsze wrażenia. Ma aplikację internetową, z której można korzystać, a czasami samo zalogowanie się do aplikacji internetowej Discord rozwiąże problemy z aplikacją komputerową.

Odwiedzić Niezgoda. Zaloguj się za pomocą swojego konta. Zamknij / zabij Discord na pulpicie. Wyślij kilka wiadomości za pośrednictwem aplikacji internetowej. Uruchom Discord na pulpicie i powinien się otworzyć.

5. Odinstaluj i ponownie zainstaluj Discord

Jeśli wszystko inne zawiedzie, odinstaluj i ponownie zainstaluj Discord. To nie jest najbardziej eleganckie rozwiązanie i zajmie trochę czasu, ale rozwiąże problem.

Otwórz Panel sterowania. Przejdź do Programy> Odinstaluj program. Poszukaj Discord na liście zainstalowanych programów i wybierz go. Kliknij przycisk Odinstaluj u góry. Po odinstalowaniu aplikacji Ściągnij i zainstaluj go ponownie.

Niezgoda się nie otwiera: Wniosek

Discord to stabilna aplikacja. Może napotkać problemy, ale aplikacja nie nadaje się do użytku.

Gdy pojawia się problem z Discordem, nie można go otworzyć, pamiętaj, że ponowna instalacja rozwiąże wszelkie problemy, które występują, gdy nic innego się nie stanie; więc ponowne uruchomienie jest dość łatwe.

Post Discord nie otworzy się: jak to naprawić szybko pojawił się jako pierwszy w newsblog.