Dyski USB, takie jak wewnętrzne lub zewnętrzne dyski twarde lub SSD, mają ograniczenie prędkości, jeśli chodzi o przesyłanie, tj. Kopiowanie plików. Szybkość zależy od wielu rzeczy, np. Obsługi USB 3.0, korzystania z portu USB 3.0, systemu, z którego pliki są przesyłane / kopiowane itp.

Prędkości przesyłania plików są różne, ale możesz nieco przyspieszyć dysk USB za pomocą aplikacji o nazwie USB Drive Speed ​​Up. Powinniśmy wspomnieć, że zmiana prędkości będzie niewielka.

Przyspiesz dysk USB

Ta aplikacja usunie wszystko z dysku USB, więc wykonaj kopię zapasową plików przed kontynuowaniem.

Ściągnij i zainstaluj Przyspieszenie napędu USB. Uruchom aplikację z uprawnieniami administratora. Nie musisz zmieniać żadnych ustawień, jednak jeśli chcesz użyć innego formatu pliku lub zmienić etykietę napędu, zrób to. Kliknij Start i pozwól aplikacji zakończyć formatowanie dysku. Po zakończeniu formatowania przenieś pliki na dysk.

Sprawdź -   Jak wyświetlić informacje o kompilacji systemu Windows 10 na pulpicie

Czy to działa?

Testowaliśmy tę aplikację na dysku USB 4 GB. Test został wykonany przez skopiowanie pliku 1,10 GB na dysk.

Podczas przesyłania system Windows 10 zgłaszał prędkości przesyłania między 10,4 a 11,2 MB / s, jednak szybkość 11,2 MB / s nie była utrzymywana w długim okresie, a szybkość przesyłania plików wynosiła około 10,9 MB / s dla całego procesu.

Po sformatowaniu dysku za pomocą narzędzia Przyspieszanie dysku USB skopiowaliśmy dokładnie ten sam plik na teraz sformatowany dysk. Maksymalna prędkość przesłanego pliku była stabilna przy 11,2 MB / s, czasami dotykając 11,4 MB / s.

Widać, że zysk nie jest duży, ale kopiowaliśmy jeden duży plik. Możliwe, że możesz uzyskać lepszą prędkość transferu, jeśli kopiujesz wiele mniejszych plików.

Sprawdź -   Jak sprawdzić styl partycji dysku w systemie Windows 10

Jak to działa?

Nasze testy pokazują, że ta aplikacja nie jest olejem wężowym, ale wyniki są nieco rozczarowujące. Jest zbudowany dla starszych dysków USB i zmienia ich rozmiar klastra lub rozmiar jednostki alokacji. Rozmiar jednostki alokacji jest optymalizowany przez USB Drive SpeedUp, co skutkuje nieznacznie poprawioną prędkością transferu. Możliwe, że zauważysz o wiele bardziej znaczącą różnicę, a jeśli tak, ustawiony wcześniej rozmiar jednostki alokacji nie był odpowiedni dla systemu operacyjnego.

Wniosek

Niewielu użytkowników nie optymalizuje napędów USB, w rzeczywistości większość może nie wiedzieć, że można to zoptymalizować. Może to mieć związek z faktem, że wyniki nie są tak imponujące, ale w przypadku starszego USB, który masz, warto spróbować.

Sprawdź -   Jak skonfigurować alert kanału na żywo w YouTube dla kanału

newsblog.pl

newsblog.pl