Jak przyspieszyć dysk USB w systemie Windows 10

Dyski USB, takie jak wewnętrzne lub zewnętrzne dyski twarde lub SSD, mają ograniczenie prędkości, jeśli chodzi o przesyłanie, tj. Kopiowanie plików. Szybkość zależy od wielu rzeczy, np. Obsługi USB 3.0, korzystania z portu USB 3.0, systemu, z którego pliki są przesyłane / kopiowane itp.

Prędkości przesyłania plików są różne, ale możesz nieco przyspieszyć dysk USB za pomocą aplikacji o nazwie USB Drive Speed ​​Up. Powinniśmy wspomnieć, że zmiana prędkości będzie niewielka.

Przyspiesz dysk USB

Ta aplikacja usunie wszystko z dysku USB, więc wykonaj kopię zapasową plików przed kontynuowaniem.

Ściągnij i zainstaluj Przyspieszenie napędu USB. Uruchom aplikację z uprawnieniami administratora. Nie musisz zmieniać żadnych ustawień, jednak jeśli chcesz użyć innego formatu pliku lub zmienić etykietę napędu, zrób to. Kliknij Start i pozwól aplikacji zakończyć formatowanie dysku. Po zakończeniu formatowania przenieś pliki na dysk.

Czy to działa?

Testowaliśmy tę aplikację na dysku USB 4 GB. Test został wykonany przez skopiowanie pliku 1,10 GB na dysk.

Podczas przesyłania system Windows 10 zgłaszał prędkości przesyłania między 10,4 a 11,2 MB / s, jednak szybkość 11,2 MB / s nie była utrzymywana w długim okresie, a szybkość przesyłania plików wynosiła około 10,9 MB / s dla całego procesu.

Po sformatowaniu dysku za pomocą narzędzia Przyspieszanie dysku USB skopiowaliśmy dokładnie ten sam plik na teraz sformatowany dysk. Maksymalna prędkość przesłanego pliku była stabilna przy 11,2 MB / s, czasami dotykając 11,4 MB / s.

Widać, że zysk nie jest duży, ale kopiowaliśmy jeden duży plik. Możliwe, że możesz uzyskać lepszą prędkość transferu, jeśli kopiujesz wiele mniejszych plików.

Jak to działa?

Nasze testy pokazują, że ta aplikacja nie jest olejem wężowym, ale wyniki są nieco rozczarowujące. Jest zbudowany dla starszych dysków USB i zmienia ich rozmiar klastra lub rozmiar jednostki alokacji. Rozmiar jednostki alokacji jest optymalizowany przez USB Drive SpeedUp, co skutkuje nieznacznie poprawioną prędkością transferu. Możliwe, że zauważysz o wiele bardziej znaczącą różnicę, a jeśli tak, ustawiony wcześniej rozmiar jednostki alokacji nie był odpowiedni dla systemu operacyjnego.

Wniosek

Niewielu użytkowników nie optymalizuje napędów USB, w rzeczywistości większość może nie wiedzieć, że można to zoptymalizować. Może to mieć związek z faktem, że wyniki nie są tak imponujące, ale w przypadku starszego USB, który masz, warto spróbować.

newsblog.pl

newsblog.pl