Dlaczego Miro to najlepszy wybór do współpracy zdalnej?

Uwielbiamy pracować w domu, prawda? Głównie dlatego, że to po części praca, po części drzemki i po części sprzątanie domu. Ale ważniejsze, ponieważ jest tak wygodne i wydajne w tym samym czasie.

Jak się tu dostaliśmy? Kto by pomyślał, że to „nowa normalność”? Statystyki pokazują, że miejsc pracy zdalnej jest prawie trzy razy więcej niż w 2020 r. Badania wykazały również, że pracownicy są szczęśliwsi i bardziej skłonni do pracy w firmach, które zapewniają tego rodzaju elastyczność.

Cóż, potrzeba było do tego całej pandemii, przyjaznej dla użytkownika technologii i wielu świetnych narzędzi do pracy zdalnej.

Mówiąc o świetnych narzędziach do pracy zdalnej, każda firma, która udoskonaliła model pracy zdalnej/hybrydowej, korzystała z wielu programów. Ankieta przeprowadzona przez TrustRadius wykazała, że ​​dwie trzecie firm inwestuje w oprogramowanie do konferencji internetowych.

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi do śledzenia zadań, pracy zespołowej lub interakcji między pracownikami. Kolejna odwrotna strona tego – przy tak wielu dostępnych narzędziach na rynku, jak zdecydować, które z nich jest najlepsze dla Twojej firmy?

I tu wkraczamy z Miro.

Co to jest Miro?

Miro (wcześniej znany jako RealTimeBoard) to narzędzie do współpracy wizualnej założone w 2011 roku. Jest to platforma wizualna, która umożliwia zespołowi współpracę w dobie hybrydowych przestrzeni roboczych bez utraty produktywności. Jest to narzędzie dla firm, dużych i małych (bo rozmiar nie ma znaczenia dla Miro 😛), a nawet miejsc takich jak szkoły, organizacje non-profit i konsultanci.

To był wybór dla niektórych czołowych firm, a jeśli to nie wystarczyło, aby Cię przekonać, jesteśmy tutaj, aby dokładnie powiedzieć, jak Miro może pomóc Twojej organizacji!

Jak Miro może Ci pomóc?

Miro ma wiele przypadków użycia dla różnych aspektów Twojej organizacji. Elastyczna tablica, wiele szablonów i innowacyjne funkcje współpracy pozwolą Twojemu zespołowi na włączenie Miro jako codziennego narzędzia w każdym aspekcie ich pracy. Zobaczmy, jak możesz wykorzystać Miro w tych różnych przypadkach –

# 1. Spotkania i warsztaty

Dużą częścią pracy zdalnej są spotkania i warsztaty online. Teraz prosty Google Meet lub Zoom może już tego nie ciąć. Ponieważ spotkania nie polegają już tylko na rozmowach, jest o wiele więcej. I w tym pomaga Miro.

Miro nie tylko zapewnia platformę do spotkań online, ale także różnorodność szablonów sprawia, że ​​spotkanie jest bardziej zabawne, interaktywne i kreatywne. Czy to –

 • spotkanie lodołamaczy z kompletem świeżo upieczonych osób,
 • lub codzienne spotkanie na stojąco,
 • lub posiedzenie porządku obrad
 • lub nawet emocjonalną aktywność koła dla małej więzi zespołowej,

Szablony Miro są właśnie dla Ciebie. Ma w sumie 56 szablonów tylko na spotkania i warsztaty. Daje pracownikom poczucie osobistego kontaktu, a także ułatwia lepszą produktywność podczas pracy zdalnej. A do tego ma również opcję dodawania dźwięków i muzyki do twoich spotkań!

#2. Burza mózgów

Innowacyjność i kreatywność pojawiają się najlepiej, gdy wszyscy pracują razem. A nieskończone płótno Miro sprawia, że ​​jest to jeszcze przyjemniejsze! Możesz wybrać szablon dla swojej tablicy burzy mózgów spośród setek szablonów dostępnych w Miro, takich jak –

 • szablon pakietu karteczek samoprzylepnych
 • sześć myślących szablonów kapeluszy
 • odwróć szablon burzy mózgów
 • losowy szablon słów

i tak dalej! W rzeczywistości jest ich ponad 300! Idź dziko, mała. Narzędzie ma jeszcze więcej funkcji, które pomogą Twojemu zespołowi lepiej przeprowadzić burzę mózgów.

Możesz zdemokratyzować swój proces poprzez anonimowe głosowanie, zorganizować swój proces za pomocą wyszukiwania słów kluczowych i zarządzać swoją tablicą do wykorzystania w przyszłości. Możesz także przechwytywać fizyczne tablice za pomocą funkcji przechwytywania Stickies i pozwolić swojemu zespołowi na dodawanie adnotacji.

Ich wirtualne płótno ma funkcję ramek, która pomaga lepiej organizować swoje rzeczy i ułatwia zespołowi planowanie. Porozmawiaj o integracji przestrzeni fizycznej i cyfrowej! I wreszcie, śledź cały swój pomysł przez potok od pomysłu do realizacji!

#3. Zarządzanie projektami

Zarządzanie projektem jednocześnie nie jest łatwe. W końcu nie od razu Rzym też zbudowano. Projekty należy podejmować jednego dnia i wykonywać jedno zadanie na raz. Teraz te liczne zadania i ludzie muszą być zarządzani i monitorowani. To może być trudne, chyba że Miro zrobi to za Ciebie!

Miro to świetne narzędzie, które zwizualizuje Twoje zadania, podzadania i zależności, aby pomóc Ci zrozumieć wykonalną pracę w celu osiągnięcia Twojego projektu. Rozwija dostosowanie projektu w zespołach wielofunkcyjnych, aby wszyscy byli na bieżąco w zakresie pracy i postępów. Oto kilka funkcji Miro, które znacznie ułatwiają zarządzanie projektami —

 • Funkcje mapowania myśli i historyjek użytkownika pomagają lepiej wizualizować zadania i lepiej projektować przepływ pracy, aby opracować strukturę podziału pracy.
 • Funkcja śledzenia zadań Miro zapewnia widok wszystkich informacji z lotu ptaka, aby upewnić się, że żadne zadanie nie przejdzie przez szczeliny.
 • Narzędzia takie jak planowanie PI, pisanie mózgów i inne pozwalają kierownikom projektów lepiej przygotowywać się do spotkań i prowadzić lepsze warsztaty podnoszące umiejętności zespołu.
 • Scentralizuj tablice Kanban, wykresy Gantta, macierze RACI i mapy historii użytkowników, aby zapewnić przejrzystość całego projektu.

#4. Funkcja sprzedaży

Uwielbiamy Miro za to, że jest najlepszym narzędziem do zdalnej współpracy, ale jego funkcja dla zespołu sprzedaży to zdecydowanie bonus! Miro to narzędzie do organizacji i współpracy, które pomaga usprawnić funkcję sprzedaży i usprawnia zarządzanie relacjami z klientami. Zobaczmy, które z funkcji Miro są przydatne dla naszych zespołów sprzedażowych!

 • Wizualne płótno Miro to świetny sposób na wizualizację planowania i strategii sprzedaży. Można użyć różnych szablonów tablic do planowania strategii rynkowej, wyróżniania kluczowych perspektyw, śledzenia potencjalnych klientów, przeprowadzania analiz konkurencji i planowania kampanii.
 • Mapowanie podróży klienta Miro pomoże zespołom sprzedaży skutecznie śledzić klientów w lejku sprzedaży. Pomaga im to również zidentyfikować najskuteczniejsze punkty styku, problemy klientów i obszary rozwoju. Wizualna reprezentacja leadów i cykli sprzedaży pomaga również zespołowi w zarządzaniu potokiem sprzedaży.
 • Twórz podręczniki, wizualne materiały szkoleniowe, przewodniki itp., korzystając z wizualnego płótna Miro i ulepszaj szkolenia i rozwój swojego zespołu sprzedaży.
 • Szeroka lista integracji Miro obejmuje również narzędzia CRM, takie jak Hubspot, Salesforce, Pipedrive itp., które pomagają zespołowi sprzedaży uzyskać dostęp do całej pracy w jednym miejscu.

#5. Praca hybrydowa

Przedstawiamy gwiazdę wieczoru – pracę hybrydową. Miro to jedno z najbardziej przystępnych i intuicyjnych narzędzi do pracy zdalnej. Pozwala na bezproblemową współpracę niezależnie od tego, czy masz ochotę założyć spodnie i iść do biura, czy utopić się w Doritos na łóżku. Rzućmy okiem na funkcje pracy zdalnej Miro –

 • Spotkania w Miro wykraczają poza medium tekstowe, audio i wideo. Twój zespół może jednocześnie wejść na tablicę, aby tworzyć, wprowadzać innowacje i współpracować.
 • Ponadto Miro współpracuje ze wszystkimi urządzeniami, od tabletów po smartfony!
 • Dostosuj Miro do swoich potrzeb dzięki ponad 100 aplikacjom i integracjom.
 • Korzystaj z dwukierunkowej synchronizacji, automatyzacji i natywnie osadzonych tablic Miro, aby maksymalnie wykorzystać istniejące narzędzia i zsynchronizować wszystko.

Teraz, gdy widzieliśmy kilka przypadków użycia, które Miro może mieć dla Twojej organizacji, przyjrzyjmy się niektórym cechom narzędzia, które je wyróżniają.

Unikalne cechy Miro

Oto kilka cech, które sprawiają, że Miro jest wyjątkowy i dlaczego powinien być właściwym wyborem do pracy w Twojej firmie!

# 1. Diagramowanie

Nic nie ułatwia pracy niż stworzenie atrakcyjnego wizualnie wykresu na ten temat. W rzeczywistości prawie 70% ankietowanych użytkowników Miro używa Miro do tworzenia diagramów i mapowania procesów. Miro ma wiele unikalnych narzędzi, które pomagają tworzyć najbardziej intuicyjne i reprezentatywne diagramy przepływu pracy. Korzystaj z podstawowych schematów blokowych, narzędzi BPMN, diagramów UML, złożonej architektury sieciowej i nie tylko do tworzenia diagramów.

Obszerna biblioteka szablonów schematów blokowych Miro z diagramem torów, schematem przepływu danych, drzewem rozwiązań możliwości i wieloma innymi jest dostępna za każdym razem, gdy potrzebujesz zmapować nowy proces lub zmienić przeznaczenie istniejących.

#2. Zwinny przepływ pracy

Miro ma wiele funkcji, które pomogą Ci przyspieszyć zwinny przepływ pracy dzięki różnym funkcjom. Możesz sprawić, aby planowanie sprintu, codzienne scrumy, przeglądy sprintu i retrospektywy były interaktywne i angażować zdalnych użytkowników za pomocą zwinnych przepływów pracy Miro.

Importuj zadania z dodatkowych narzędzi, takich jak Jira, Asana, Rally, Azure, a nawet arkusze kalkulacyjne do Miro i dopasowuj swoje przepływy pracy w czasie rzeczywistym. Na koniec zwizualizuj swoje zadania i zależności, aby wprowadzić swoje pomysły w życie za pomocą dostosowywalnych tablic Kanban.

#3. Miroverse

Jeśli znudziły Cię najnowsze filmy Marvela i szukasz nowego fandomu, Miroverse może być miejscem dla Ciebie. Jest to wspólne forum, na którym możesz uzyskać dostęp do tego, co inni stworzyli za pomocą Miro i czerpać z tego inspirację.

Więc jeśli nadal szukasz pomysłów, nawet po tysiącach szablonów, które Miro już dla Ciebie stworzył (jest to bardzo mało prawdopodobne), możesz przyjść i sprawdzić tablice w Miroverse i wyszukać je według tematu, firmy lub twórcy !

#4. Modelowanie szkieletowe

Teraz zastanawiamy się, czy jest coś, czego Miro nie może zrobić. Błyskawicznie twórz szablony lo-fi dla stron internetowych i ekranów produktów, korzystając z szablonów szkieletowych Miro i biblioteki interfejsu użytkownika. Miro integruje się z platformami takimi jak IconFinder i Unsplash, aby umożliwić Ci natychmiastowy dostęp do grafiki. Użyj ramek, aby pokazać wiele stron internetowych lub ekranów produktów i połącz je za pomocą funkcji, takich jak strzałki i łącza, aby pokazać przepływ.

Co sprawia, że ​​Miro jest najlepszym narzędziem?

Najlepszą rzeczą w Miro, nawet po tym wszystkim, co ci właśnie powiedzieliśmy, jest to, że możesz używać Miro zamiast dziesięciu innych narzędzi do różnych celów.

Miro obsługuje funkcje, które może wykonywać narzędzie takie jak Asana, takie jak zarządzanie zadaniami i projektami. Ale może również wizualizować twoje zadania i przepływ pracy w tym samym czasie, czyniąc go bardziej zdalnym do współpracy, a jego szablony pozwalają na większą kreatywność, elastyczność i łatwość użytkowania. Jednocześnie Miro przebija również narzędzia takie jak Trello w różnorodności formatów wizualnych, które oferuje poza tablicami Kanban.

Ma więcej integracji i tysiące istniejących szablonów niż inni konkurenci na rynku. Zapewnia kompleksową integrację Twojej pracy, jakiej wiele innych narzędzi jeszcze sobie nie wyobraża. Ponadto interfejs użytkownika i łatwość obsługi sprawiają, że korzystanie z niego jest bardzo płynne i przyjemne dla oczu.

Jak zdobyć Miro?

Po prostu odwiedź witrynę Miro już dziś i zarejestruj się za pomocą swojego adresu e-mail, aby uzyskać bezpłatną wersję próbną. Sprawdź wszystko, co do tej pory powiedzieliśmy o Miro. Gdy zechcesz przejść na plan, zespół sprzedaży Miro pomoże Ci wybrać najlepszy dla Ciebie plan. Mają trzy różne rodzaje planów –

 • Starter – zaczyna się od 8 USD za członka miesięcznie rozliczane rocznie lub 10 USD rozliczane miesięcznie.
 • Biznes – zaczyna się od 16 USD za członka miesięcznie rozliczane rocznie lub 20 USD rozliczane miesięcznie.
 • Enterprise — Konfigurowalna baza funkcji, które chcesz.
 • Mają do dyspozycji zespół wsparcia 24 × 7, który pomoże Ci w razie czego i będzie niezwykle pomocny w szkoleniu Cię w zakresie ich aplikacji. Dysponują również szeroką gamą dokumentów pomocniczych, które sprawią, że cały proces będzie przebiegał tak płynnie, jak to tylko możliwe.

  Ostatnie słowa!

  Teraz możemy śmiało powiedzieć, że powiedzieliśmy Ci o Miro tyle, ile powinieneś wiedzieć, zanim go wypróbujesz. Uwielbiamy tę platformę i wiemy, że jest to rozwiązanie, którego potrzebuje Twoja firma! Więc wejdź na stronę Miro już dziś i wypróbuj tę magię dla siebie!

  Możesz również zapoznać się z naszą recenzją platformy zarządzania pracą Wrike.

  x