Udostępnij teraz w social media:


Każdy entuzjasta internetu jest zaznajomiony z torrentami, które są nośnikiem wymiany plików peer-to-peer (P2P). Zamiast udostępniać pliki za pośrednictwem centralnego serwera, są udostępniane za pośrednictwem sieci torrent. Chociaż torrenty zawsze były tematem debat ze względu na niezliczone przypadki naruszeń praw autorskich i piractwa, jego popularność wciąż rośnie. Ważne jest, aby zrozumieć, że torrentowanie samo w sobie nie jest działaniem nielegalnym, jednak pobieranie plików chronionych prawem autorskim może spowodować kłopoty.

Jeśli angażujesz się w torrenty nawet w przypadku czynności prawnych, takich jak udostępnianie dużych plików biznesowych, konieczne jest zachowanie prywatności w Internecie. W tym miejscu pojawiają się sieci VPN lub wirtualne sieci prywatne, które tworzą szyfrowane połączenie z inną siecią. Więc jeśli się zastanawiasz, „Dlaczego potrzebujesz sieci VPN do torrentów?„, To prywatność i bezpieczeństwo są odpowiedzią. Zagłębimy się w tę kwestię w poniższym artykule.

Anonimowe torrentowanie

Pierwszą i najważniejszą cechą sieci VPN jest to, że zapewnia ona prywatność i bezpieczeństwo przeglądania. Nikt w internecie, nawet Twój dostawca usług internetowych, nie będzie w stanie śledzić tego, co robisz online. Dzięki temu torrentowanie będzie bezpieczniejsze i unikniesz szpiegowania oczu, które w przeciwnym razie mogłyby udostępnić Twoje informacje stronom trzecim. Oznacza to, że nawet jeśli przypadkowo pobierzesz jakiś niesankcjonowany plik, nie będzie można go prześledzić z powrotem na Twój adres IP.

Sprawdź -   Jaki był system operacyjny IBM OS / 2 i dlaczego stracił na Windowsie?

Usuń ograniczenia geograficzne

Ze względu na rosnącą liczbę przypadków nielegalnego pobierania strony Torrent są zakazane w niektórych regionach. Nawet niektórzy dostawcy usług internetowych blokują dostęp do stron z torrentami ze względu na zagrożenie naruszeniem praw autorskich. Korzystanie z VPN to świetny wybór w takich lokalizacjach, ponieważ maskuje Twój adres IP i umożliwia dostęp do witryn z ograniczeniami regionalnymi. Dzięki VPN możesz teraz aktualizować swoje ulubione gry lub udostępniać pliki w witrynach Torrent, nawet jeśli Twój dostawca usług internetowych na to nie zezwala.

Ochrona przed atakami hakerów i złośliwego oprogramowania

Ponieważ torrentowanie jest formą udostępniania P2P, wiąże się z ryzykiem i zagrożeniami. Awaria serwera może spowodować, że zostaniesz narażony na ataki hakerów i złośliwych użytkowników w Internecie. Ci użytkownicy mogą następnie śledzić Twoją aktywność, zbierać dane, a nawet uzyskiwać dostęp do Twojego adresu IP, co powoduje ogromne szkody. VPN jest tutaj najlepszym rozwiązaniem, ponieważ został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas takich działań. Funkcje takie jak wyłącznik awaryjny w sieci VPN chronią Cię nawet w przypadku niepowodzenia szyfrowania poprzez rozłączenie połączenia internetowego.

Sprawdź -   Dlaczego wirusy nie są problemem w systemie operacyjnym Chrome?

Bypass Bandwidth Throttling

Niektórzy dostawcy usług internetowych mają tendencję do ponownego podejmowania decyzji o ograniczaniu przepustowości, jeśli zauważą jakąkolwiek aktywność P2P, zwłaszcza torrenty. Jednym z głównych powodów, dla których potrzebujesz VPN do torrentowania, jest ominięcie takiego ograniczania. Dzięki anonimizacji ruchu umożliwia szybsze pobieranie i przesyłanie strumieniowe, ponieważ dostawca usług internetowych nie będzie w stanie znaleźć, czy korzystasz z sieci P2P.

Jak wybrać najlepszą sieć VPN do torrentowania

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego potrzebujesz sieci VPN do torrentowania, dowiedzmy się, jak wybrać odpowiednią sieć VPN. Aby ułatwić sobie podróż z torrentami, ważne jest, aby wybrać serwer, który obsługuje dużą prędkość i jest kompatybilny z P2P.

Sprawdź -   Jak zarejestrować się w Apple One na iPhonie i iPadzie

Po drugie, musisz wybrać VPN, który ściśle przestrzega zasady braku logów. Zapewni to, że cel VPN, jakim jest zachowanie anonimowości informacji, będzie obsługiwany bez żadnych kompromisów. Nawet na żądanie agencji, aby sprawdzić aktywność torrentów, Twój rekord nie będzie dostępny, ponieważ nigdy nie zostanie zapisany.

I wreszcie, wybierz VPN z funkcjami takimi jak wyłącznik awaryjny, który wyłączy połączenie internetowe w przypadku awarii VPN. Jest to ważne, ponieważ wykrycie adresu IP stanie się niemożliwe w przypadku mało prawdopodobnych zdarzeń, takich jak awaria serwera. Zachowaj bezpieczeństwo w Internecie i w pełni wykorzystaj torrenty, wybierając odpowiednią sieć VPN.