Dostosuj głośność powiadomień na podstawie stanu uśpienia i przebudzenia [Android]

Udostępnij teraz w social media:

Kiedy idziesz ulicą z urządzeniem z Androidem w torebce lub kieszeni, głośność powiadomień powinna być na tyle głośna, aby można było ją usłyszeć ponad hałasem w Twoim otoczeniu. Ale kiedy, powiedzmy, uczestniczysz w ważnym spotkaniu, głośność dźwięku powiadomienia nie może przerywać ciszy ani przerywać powagi sytuacji. Istnieją aplikacje takie jak Tasker, które pozwalają automatycznie zmieniać głośność zgodnie z różnymi scenariuszami, ale jeśli chcesz prostszego rozwiązania, które jest również bezpłatne, możesz wypróbować Awake / Sleep Volume Adjuster. Ta bezpłatna aplikacja autorstwa członka forum XDA, Sanryda, automatycznie dostosowuje głośność na podstawie stanu uśpienia i wybudzenia telefonu. Dowiedzmy się, jak to zrobić.

  Kompletna dla Gmaila oferuje sugestie Worda podczas pisania wiadomości e-mail [Chrome]

Funkcja Awake / Sleep Volume Adjuster automatycznie przełącza poziom dźwięku powiadomień na podstawie wstępnie zdefiniowanych przez Ciebie ustawień. Dzięki tej aplikacji nie będziesz już musiał martwić się, że zapomnisz wyciszyć swoje urządzenie podczas ważnego spotkania lub ponownie zwiększysz głośność, gdy będziesz na zewnątrz. Ma naprawdę prosty interfejs i nie ma żadnych mylących opcji.

Rozpoczęcie korzystania z aplikacji jest łatwe. Najpierw pobierz i zainstaluj go z wątku na forum XDA-Developers (link podany na końcu tego postu). Otwórz aplikację, a zobaczysz podstawowy interfejs użytkownika, który zawiera dwa regulatory głośności; jeden dla stanu wybudzenia telefonu, a drugi dla stanu uśpienia. Za pomocą tych suwaków można precyzyjnie dostroić głośność w zakresie od 1 do 7, gdzie 1 oznacza niski poziom głośności, a 7 oznacza maks.

  Jak korzystać z Material Shell w Gnome w systemie Linux

Awake Sleep Volume Adjuster_On

Oba poziomy głośności można łatwo ustawić, przesuwając suwaki w lewo lub w prawo. Następnie musisz zaznaczyć znacznik wyboru obok „Włącz regulator głośności”, aby aktywować aplikację (podobnie, odznaczenie go dezaktywuje regulator głośności). Teraz za każdym razem, gdy Twój telefon będzie wybudzony, to znaczy podczas przeglądania Internetu, wysyłania wiadomości tekstowych lub strumieniowego przesyłania wideo itp., Będzie używany profil „Głośność przebudzenia”, a gdy ekran telefonu jest wyłączony, aplikacja będzie używać profilu „Głośność uśpienia” aby cię ostrzec.

Podsumowując, jest to naprawdę prosta aplikacja, która umożliwia łatwą zmianę głośności powiadomień. Jest hostowany bezpłatnie na forum XDA-Developers. Powinien działać na wszystkich urządzeniach z Androidem 4.0 lub nowszym. Testy przeprowadzono na systemie Android 4.4.2 KitKat.

  Jak włączyć funkcję Znajdź moje urządzenie na Androidzie

przez: Forum deweloperów XDA

x