Dwa sposoby uzyskania autokorekty w Google Chrome


Automatyczna korekta jest znanym winowajcą wielu niepowodzeń SMS-ów. Próbuje odgadnąć, co miałeś na myśli, i często zapobiega przeklinaniu podczas pisania wiadomości tekstowych lub publikowania w mediach społecznościowych. Być może to jedna z jego zbawiennych cech, ale kiedy funkcja nie rujnuje życia i nie umieszcza słów w naszych tekstach, jest naprawdę świetna. To sprawia, że ​​jesteśmy lepszymi ortografami, a pisanie jest łatwiejsze i szybsze. Gdybyś tylko mógł uzyskać tę funkcję w Chrome (lub innych przeglądarkach o to chodzi). Pomysł nie jest nowatorski i istnieją dwa sposoby uzyskania tej funkcji w Chrome.

Flaga Chrome – Włącz automatyczne poprawianie pisowni

Autokorekta jest całkiem przydatna, więc nie ma sensu, aby nie była dostępna w naszych przeglądarkach. Chociaż nie mogę mówić w imieniu Firefoksa ani Internet Explorera, dobrzy ludzie w Chrome mają w swojej pracy funkcję automatycznej korekty. Aby go aktywować, przejdź do chrome: // flags i poszukaj opcji Włącz automatyczną korektę pisowni. Włącz ją i ponownie uruchom przeglądarkę, aby zmiana zaczęła obowiązywać.

Ta funkcja działała dobrze, gdy ją testowaliśmy, ale flagi Chrome są funkcjami eksperymentalnymi i mogą spowodować, że Twoja przeglądarka będzie działać, więc chcesz ją włączyć na własne ryzyko.

Rozszerzenie – Autokorekta dla Google Chrome

Bezpieczniejszym zakładem, chociaż wiąże się to z pewnymi ograniczeniami, jest użycie rozszerzenia. Omówiliśmy rozszerzenie, które dodaje funkcję automatycznej korekty do Gmaila. Jeśli chcesz czegoś, co działa w większości innych pól tekstowych, takich jak pole stanu na Facebooku lub funkcja Twórz tweet na Twitterze, możesz użyć Autokorekty dla Google Chrome. To rozszerzenie Chrome, które automatycznie poprawi niektóre typowe literówki. Możesz sprawdzić opcje rozszerzenia, aby zobaczyć pełną listę obsługiwanych poprawek, możesz importować listy innych poprawek lub możesz je dodać z menu rozszerzenia. Oczywiście, jest to rozszerzenie, nie będzie działać na stronach Chrome.

Opcje Autokorekty

Zainstaluj Autokorektę dla Google Chrome z Chrome Web Store

Zwykle wolę natywne opcje, ale kiedy jest eksperymentalna i jest to aplikacja, z której często korzystasz, powinieneś dobrze się zastanowić, czy błąd lub nieoczekiwana awaria to coś, na co możesz sobie pozwolić, gdy włączysz funkcję, która nie jest w pełni gotowa .

x