Dziesięć najlepszych aplikacji Windows 2015

Rok 2015 był rokiem, który obracał się, na dobre lub na złe, wokół Windows 10. Nowy system operacyjny zajął centralne miejsce z kilkoma godnymi uwagi aplikacjami, a jeszcze mniej było recenzowanych tutaj. To powiedziawszy, wciąż było kilka świetnych aplikacji, które sprawdziliśmy w zeszłym roku na platformę Windows. Oto dziesięć najlepszych aplikacji Windows, które sprawdziliśmy w zeszłym roku.

Steruj kursorem myszy za pomocą ruchu głowy

W świecie, w którym aplikacje i urządzenia pomagające ludziom ze specjalnymi potrzebami są w dużej mierze kwestią tego, czy można sobie na nie pozwolić, Animouse to bezpłatna aplikacja, która pozwala kontrolować kursor myszy za pomocą ruchów głowy. Działa wyjątkowo dobrze. Posiada ustawienia umożliwiające dostosowanie czułości i ruchu kursora, dzięki czemu świetnie nadaje się do użytku na małych i dużych ekranach.

Wrażliwość myszy na myszy

Pozwól użytkownikom uruchamiać programy z prawami administratora

Niektóre aplikacje do działania wymagają uprawnień administratora, ale nie można po prostu przekazać praw administratora każdemu, kto ich potrzebuje. RunAsTool umożliwia przyznanie użytkownikom prawa do uruchamiania określonych aplikacji z uprawnieniami administratora. Nie musisz podawać im hasła ani zmieniać uprawnień, które ma określone konto użytkownika.

Narzędzie RunAs 3

Zdalnie blokuj komputer za pomocą iPhone’a lub zegarka Apple Watch

Odszedłeś kiedyś od swojego systemu i zapomniałeś go zablokować? LockItUp to aplikacja, która kosztuje 3,99 USD i umożliwia zdalne blokowanie komputera z systemem Windows lub Mac za pomocą iPhone’a i / lub Apple Watch. Aplikacja może trochę kosztować, ale może Cię zaoszczędzić, jeśli masz super tajne, ważne rzeczy otwarte na pulpicie.

lockitup-windows

Zainstaluj aplikacje na swoim urządzeniu z Androidem z pulpitu

Osobiście korzystałem z tej aplikacji przy wielu okazjach, gdy Sklep Google Play z jednego lub drugiego powodu odmawiał pobrania aplikacji. Czysta instalacja APK nie pobiera APK ze sklepu Google Play, instaluje aplikację na urządzeniu z Androidem w ciągu kilku minut.

wybierz plik APK

Usuń kolor ze zdjęcia i dodaj przezroczystość

Ta aplikacja jest przeznaczona dla każdego, kto nie ma umiejętności w Photoshopie lub po prostu ma mało czasu. Może być również używany jako narzędzie do przygotowania obrazu i zmniejszenia ilości czyszczenia, które może być konieczne do wykonania na obrazie w programie Photoshop. Tak czy inaczej, aplikacja jest całkiem dobra w wykrywaniu i usuwaniu wybranego koloru z obrazu i jest niezwykle łatwa w użyciu.

Przezroczysty konwerter obrazu 1

Utwórz łącza symboliczne z graficznego interfejsu użytkownika

Dowiązania symboliczne są naprawdę przydatne, ale zawsze istnieje wiele nieporozumień związanych z ich działaniem. Tworzenie ich zwykle wiąże się z przejściem przez linię poleceń, co wystarczy, aby przestraszyć każdego. Symlink Helper zapewnia bardzo łatwy w użyciu interfejs GUI do tworzenia dowiązań symbolicznych. Jest to tak proste, jak wybranie folderu źródłowego oraz folderu docelowego i ścieżki.

symlink_helper

Przypnij okno do wszystkich innych

PinMe to prosta aplikacja, która pozwala wybrać dowolne okno i przypiąć je do innych. Świetnie sprawdza się podczas pracy z aplikacjami, które nie mają wbudowanej takiej opcji.

pinme_pin

Poznaj znaczenie dowolnego słowa w napisach

Oglądanie filmów z napisami to świetny sposób na naukę języka. W przypadku filmów, które mają skomplikowane dialogi, napisy są dobrym sposobem na nadążanie za tym, co się dzieje. Medio to aplikacja, która sprawia, że ​​napisy są jeszcze bardziej przydatne. Po zainstalowaniu aplikacji możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy słowo w napisach i poznać ich znaczenie.

medio_meaning

Pobierz pliki i zobacz postęp bez przeglądarki

Jedną z kluczowych funkcji, której brakuje w nowoczesnych przeglądarkach, jest możliwość wstrzymywania i wznawiania pobierania. File Downloader to narzędzie do pobierania, które pozwala to zrobić, ale nie wymaga pobierania plików przez przeglądarkę.

narzędzie do pobierania plików

Utwórz profile, aby otwierać i zamykać aplikacje, foldery i adresy URL

Jeśli używasz tego samego komputera do pracy i do użytku osobistego, różne konta użytkowników to dobry sposób na oddzielenie tych dwóch kont. Jeśli okaże się, że to ci nie odpowiada, Splat może być aplikacją, na którą warto spojrzeć. Pozwala tworzyć profile, które po uruchomieniu otworzą z góry określony zestaw aplikacji, folderów, a nawet adresów URL. Najlepiej zacząć dzień szybciej.

profil splat