Dodaj mapę do obszarów offline w Mapach Google i używaj jej, gdy nie ma internetu

Udostępnij teraz w social media:


Telefony komórkowe stały się wyjątkowo wydajne, ale nadal ostrzega się przed poleganiem na nich w nagłych wypadkach. Tam, gdzie same urządzenia nie zawiodą bez powodu, usługa, która zasila większość ich funkcji, może być. Możesz nagle znaleźć się w miejscu, w którym nie ma zasięgu telefonu komórkowego i nie możesz wezwać pomocy. To bardziej błąd po stronie Twojego operatora niż producenta telefonu, ale najważniejsze jest to, że Twój telefon nie zawsze będzie dostępny. Do wykonania połączenia telefonicznego potrzebny jest nie tylko zasięg, ale także dostęp do Internetu. Jeśli kiedykolwiek udajesz się do miejsca, w którym uważasz, że możesz mieć słaby zasięg i polegasz na Mapach Google, aby dotrzeć do celu, dobrym pomysłem jest zapisanie części mapy w sekcji „Obszar offline”, więc możesz na to spojrzeć, nawet jeśli nie ma aktywnego połączenia z Internetem. Oto jak.

  Jak odejmować w Arkuszach Google

Otwórz aplikację Mapy Google i upewnij się, że masz połączenie z internetem. Wyszukaj miejsce docelowe, zaznaczając najpierw punkt, od którego zaczniesz, a do którego chcesz się dostać. Po załadowaniu mapa wskaże kierunek, a także zostanie pomniejszona, dzięki czemu można zobaczyć punkty początkowe i końcowe podróży.

Stuknij ikonę hamburgera w prawym górnym rogu i wybierz „Obszary offline” z szuflady aplikacji. Stuknij pływający przycisk plus, a zapyta Cię, jaki obszar chcesz zapisać offline. Możesz zapisać do 225 MB danych mapy. Wybierz obszar, do którego już nawigowałeś (pojawi się on domyślnie) i dotknij „Pobierz” u dołu.

google-maps-download

Mapa zostanie pobrana za kilka minut, w zależności od szybkości połączenia i obszaru, który zapisujesz. Zostaniesz poproszony o nazwanie mapy.

  Aplikacja do obsługi wiadomości grupowych na Androida i iPhone'a dla biur

google-maps-downloadg google-maps-area-name

Warto wspomnieć, że lokalizacje takie jak restauracja i stacje benzynowe nie pojawią się na mapie w wersji offline, chyba że wyraźnie je zapiszesz. Jest to dobre rozwiązanie w nagłych wypadkach i jako środek ostrożności, jeśli kiedykolwiek udasz się w miejsce, w którym nigdy wcześniej nie byłeś i nie jesteś pewien, czy jest tam objęty zasięgiem.

x