Faces.im przenosi powiadomienia z czatów z Facebooka do przeglądarki Google Chrome

Aplikacja Messenger jest jednym z głównych elementów mobilnego imperium Facebooka. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z niego na smartfonie lub tablecie, być może spodobał Ci się system powiadomień Chat Heads, który umieszcza głowy Twoich znajomych w bąbelkach, które pojawiają się nad każdą aplikacją, gdy otrzymasz wiadomość na Facebooku. W ten sposób nie musisz przechodzić do oddzielnego ekranu ani używać aplikacji do wymiany wiadomości. Głowice czatu są dostępne zarówno na Androida, jak i iOS, ale pomimo ich atrakcyjności nigdy nie pojawiły się na komputerach. Na szczęście możemy skorzystać z pomocy aplikacji innych firm, gdy coś nie jest nam oficjalnie oferowane. I właśnie o to chodzi w Faces.im, rozszerzeniu Google Chrome. To poręczne małe narzędzie przenosi interfejs Chat Heads na pulpit, umożliwiając śledzenie wiadomości na Facebooku w najprostszy sposób.

Podstawy Faces.im są tak jednoznaczne, jak sobie wyobrażasz. Oferuje powiadomienia z małymi, dyskretnymi wyskakującymi okienkami głowy w sposób podobny do aplikacji mobilnej. A kiedy to się pojawi, może to po prostu oznaczać, że nowa wiadomość na Facebooku czeka na Twoją uwagę. Wyskakujące kółko wyświetla zdjęcie znajomego w aplikacji Messenger, jego imię i nazwisko oraz ostatnią wiadomość, którą wysłali, gdy najedziesz kursorem myszy na jego zdjęcie. Przyjrzyj się uważnie, a zauważysz także małe kliknięcie przycisku krzyżowego, które zamyka nagłówek czatu.

Rozszerzenie układa bąbelek po prawej stronie, aby nie zakłócał przepływu pracy ani nie odbierał cennej powierzchni ekranu. Nawet po przełączeniu karty zobaczysz nagłówek czatu. Rozszerzenie umożliwia klikanie i przesuwanie nagłówka czatu, ale automatycznie, zawsze przylega do prawej strony. Rozszerzenie działa również dobrze w czatach grupowych, pokazując bąbelki wszystkich uczestników w podobny sposób.

Ale Faces.im różni się również bardzo od tradycyjnych czatów, które można znaleźć na urządzeniach mobilnych. To powiedziawszy, po kliknięciu na niego nie otwiera się żadnego pływającego okna, w którym można odpowiedzieć na wiadomość. Zamiast tego interfejs wiadomości Facebooka pojawia się w osobnym oknie. W tym miejscu możesz także wyłączyć dymek czatu, jeśli chcesz.

Faces.im

Możesz pobrać Faces.im bezpłatnie z Chrome Web Store. Dla Twojej wygody zamieściliśmy poniższy link. Czy to jest dobre? To jest złe? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Zainstaluj Faces.im z Chrome Web Store

x