Faces.im przenosi powiadomienia z czatów z Facebooka do przeglądarki Google Chrome

Aplikacja Messenger jest jednym z głównych elementów mobilnego imperium Facebooka. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z niego na smartfonie lub tablecie, być może spodobał Ci się system powiadomień Chat Heads, który umieszcza głowy Twoich znajomych w bąbelkach, które pojawiają się nad każdą aplikacją, gdy otrzymasz wiadomość na Facebooku. W ten sposób nie musisz przechodzić do oddzielnego ekranu ani używać aplikacji do wymiany wiadomości. Głowice czatu są dostępne zarówno na Androida, jak i iOS, ale pomimo ich atrakcyjności nigdy nie pojawiły się na komputerach. Na szczęście możemy skorzystać z pomocy aplikacji innych firm, gdy coś nie jest nam oficjalnie oferowane. I właśnie o to chodzi w Faces.im, rozszerzeniu Google Chrome. To poręczne małe narzędzie przenosi interfejs Chat Heads na pulpit, umożliwiając śledzenie wiadomości na Facebooku w najprostszy sposób.

Podstawy Faces.im są tak jednoznaczne, jak sobie wyobrażasz. Oferuje powiadomienia z małymi, dyskretnymi wyskakującymi okienkami głowy w sposób podobny do aplikacji mobilnej. A kiedy to się pojawi, może to po prostu oznaczać, że nowa wiadomość na Facebooku czeka na Twoją uwagę. Wyskakujące kółko wyświetla zdjęcie znajomego w aplikacji Messenger, jego imię i nazwisko oraz ostatnią wiadomość, którą wysłali, gdy najedziesz kursorem myszy na jego zdjęcie. Przyjrzyj się uważnie, a zauważysz także małe kliknięcie przycisku krzyżowego, które zamyka nagłówek czatu.

Faces.im_Bubble

Rozszerzenie układa bąbelek po prawej stronie, aby nie zakłócał przepływu pracy ani nie odbierał cennej powierzchni ekranu. Nawet po przełączeniu karty zobaczysz nagłówek czatu. Rozszerzenie umożliwia klikanie i przesuwanie nagłówka czatu, ale automatycznie, zawsze przylega do prawej strony. Rozszerzenie działa również dobrze w czatach grupowych, pokazując bąbelki wszystkich uczestników w podobny sposób.

Ale Faces.im różni się również bardzo od tradycyjnych czatów, które można znaleźć na urządzeniach mobilnych. To powiedziawszy, po kliknięciu na niego nie otwiera się żadnego pływającego okna, w którym można odpowiedzieć na wiadomość. Zamiast tego interfejs wiadomości Facebooka pojawia się w osobnym oknie. W tym miejscu możesz także wyłączyć dymek czatu, jeśli chcesz.

Faces.im

Możesz pobrać Faces.im bezpłatnie z Chrome Web Store. Dla Twojej wygody zamieściliśmy poniższy link. Czy to jest dobre? To jest złe? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Zainstaluj Faces.im z Chrome Web Store