Gdzie znaleźć bezpłatne kursy online, aby nauczyć się czegoś nowego?

Może to zabrzmieć surowo, ale jedynym sposobem na przetrwanie w dzisiejszych czasach jest ciągłe uczenie się i poznawanie nowych technologii. W przeciwnym razie zostaniesz pokonany przez konkurencję.

Dzięki kursom online możesz to zrobić bez konieczności wstawania wcześnie rano na studia.

Uczenie się czegoś nowego i podnoszenie umiejętności przynosi wiele korzyści, począwszy od rozwoju zawodowego. Satysfakcja osobista jest więcej niż pewna, głównie dzięki nowym możliwościom, ale korzyści znacznie wykraczają poza to:

Sieć

Coś, o czym zwykle nie mówi się, gdy mówimy o kursach online, to networking. Zazwyczaj uważa się, że kursy online są bardziej subiektywnym doświadczeniem, które odpowiada tylko nerdom siedzącym w ciemnych pokojach; ten pierwszy ma w sobie ziarno prawdy. Dzisiejsze internetowe platformy edukacyjne są dość inteligentne i oferują różne sposoby nawiązywania kontaktów za pośrednictwem forów dyskusyjnych i forów.

MOOC ewoluuje dynamicznie poprzez zaangażowanie uczniów, treści generowane przez użytkowników i współpracę. Podstawowa treść to tylko punkt wyjścia dla każdego MOOC. Każdy kurs online będzie gromadził wokół siebie repozytorium treści, takich jak różne zasoby, takie jak blogi, podcasty, filmy itp., oprócz początkowej zawartości używanej do rozpoczęcia MOOC. Tak więc, jeśli brak sieci uniemożliwia Ci naukę nowych rzeczy poprzez kursy online, uznaj to za przeszłość.

Wyróżnianie się wśród konkurencji

Wiemy, że rynek pracy z każdym dniem staje się coraz większym wyzwaniem. W tym scenariuszu wyróżniają się kandydaci z wyższymi kwalifikacjami; oznacza to, że inwestowanie czasu w podnoszenie umiejętności jest prawie obowiązkowe. Aktualni specjaliści mają dostęp do najlepszych możliwości, stanowisk i wynagrodzeń, a także są przygotowani do podejmowania znaczących wyzwań.

Przygotowanie do nieprzewidzianych wydarzeń

Uczenie się nowych rzeczy pomaga zbierać różnorodne informacje w najróżniejszych dziedzinach. Po zaktualizowaniu i wyposażeniu we wszystkie te informacje, czujesz się jeszcze lepiej przygotowany do radzenia sobie z nieprzewidzianymi okolicznościami i rozwiązywania wszelkich problemów. Jeśli Twoje plany nie idą zgodnie z oczekiwaniami, dodatkowa wiedza pomoże Ci również znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązania zaistniałej sytuacji.

Specjalizacja

Powszechne jest utożsamianie specjalizacji ze stopniem podyplomowym. Jeśli jesteś profesjonalistą, musisz zdobywać wyższe poziomy kwalifikacji, a do tego konieczna jest inwestycja w specjalizację. Mimo to, jeśli specjalizacja oznacza poznanie swojej dziedziny od podszewki, jest to całkowicie możliwe, ucząc się nowych rzeczy na temat swojej dziedziny, badając różne wymiary w swoim komforcie.

Otrzymujesz certyfikat

Większość internetowych platform edukacyjnych oferuje łatwo weryfikowalne certyfikaty, które mogą zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie lepszej pozycji w pracy. W niektórych tradycyjnych miejscach pracy istnieje pewien stopień sceptycyzmu wobec tych certyfikatów; sprawy idą na ich korzyść, zwłaszcza po pandemii.

Darmowe kursy online, aby nauczyć się czegoś nowego

Teraz, gdy omówiliśmy potrzebę i korzyści płynące z uczenia się nowych umiejętności i technologii, przejdźmy do części, w której można znaleźć najlepsze bezpłatne zasoby i kursy:

Udemy

Prawdopodobnie znasz lub słyszałeś Udemy. Jest to największa platforma e-learningowa na świecie. Na Udemy jest ponad 130 000 kursów prowadzonych przez ponad 42 000 instruktorów. Czym jest Amazon w handlu elektronicznym, Udemy jest w kursach online.

To duży rynek z mnóstwem kursów na różne tematy. Udemy obejmuje różne dziedziny, od finansów przez medytację po rzemiosło i naukę języków. Udemy oferuje również bezpłatne certyfikaty wraz z płatnymi kursami.

Datacamp

DataCamp to fantastyczne źródło informacji, jeśli interesujesz się nauką o danych, uczeniem maszynowym i Big Data. Całkowita szerokość kursów jest zdumiewająca, biorąc pod uwagę cenę. Za co najwyżej kilkaset dolarów rocznie otrzymujesz dostęp do prawie całej wiedzy na temat R i Pythona. Datacamp nie oferuje certyfikatów jak inne internetowe platformy edukacyjne.

Coursera

Coursera współpracuje z ponad 200 szkołami, uniwersytetami i prestiżowymi firmami, takimi jak Uniwersytet Stanforda, Londyn, IBM i Facebook. Dwóch profesorów ze Stanford University, Andrew Ng i Daphne Koller, założyli ją w 2012 roku.

Najlepsze w Coursera jest to, że kursy są bezpłatne, niektóre kursy są oferowane w więcej niż jednym języku, a filmy często mają napisy w języku angielskim. Na każdy kurs wystawiany jest niezweryfikowany certyfikat uczestnictwa. Ponadto za niewielką opłatą można uzyskać certyfikat wydany przez uczelnię.

Edx

Edx, założona przez MIT w Bostonie i Harvard University, zapewnia kursy MOOC na najwyższym poziomie, które dotychczas były oferowane na uniwersytetach.

Kursy są bezpłatne, a po ich ukończeniu wydawany jest bezpłatny niezweryfikowany certyfikat, który podobnie jak Coursera można zweryfikować za niewielką opłatą. Bezpłatne kursy z najlepszych uniwersytetów, takich jak Harvard, MIT i Standford, są dostępne w EdX za darmo.

Udacity

Urodzony na Uniwersytecie Stanforda, Udacity oferuje kursy głównie o charakterze naukowo-matematycznym, a następnie lekcje projektowania online i biznesowe podzielone według poziomu nauczania. Większość kursów jest płatna, ale można znaleźć kilka darmowych.

Ulepszenie

Ulepszenie jest stosunkowo nową platformą, stworzoną wprost, jak sama nazwa wskazuje, w celu podniesienia Twojej wiedzy i umiejętności. Aktualizacja oferuje kilka bezpłatnych kursów, które są całkowicie we własnym tempie i są dostarczane z bezpłatnym certyfikatem po ukończeniu. Wszystkie bezpłatne kursy na Upgrad są w języku angielskim.

Alison

ALIZONA to irlandzka platforma, która pozwala zgłębiać takie tematy, jak socjologia, rozwój i internet, fotografia cyfrowa i wiele innych kursów. Na zakończenie kursu istnieje możliwość zażądania certyfikatu potwierdzającego ukończenie bez dodatkowych opłat.

Ostatnie słowa

Bądźmy szczerzy; mimo komfortu, jaki niesie ze sobą internet i darmowe kursy online, ciężko jest iść na naukę, gdy masz tyle programów do obejrzenia, ale nie można zaprzeczyć, że aby przetrwać i rozwijać się, trzeba ciągle uczyć się nowych rzeczy !

Jest sposób na rozwiązanie tego dylematu poprzez staranne planowanie, czego i w jakim tempie chcesz się nauczyć. Brzmi jak za dużo pracy? Zawsze tak było. Większość wymienionych powyżej platform edukacyjnych online jest świadoma tego problemu i stworzyła ścieżki nauczania, przypomnienia i kalendarze, aby rozwiązać ten problem.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by podnosić swoje umiejętności. Dzięki tysiącom bezpłatnych kursów wszystko, co musisz zrobić, to nie dać się przytłoczyć i być konsekwentnym.

Możesz być także zainteresowany najlepszymi platformami do nauki umiejętności informatycznych.