Google reCAPTCHA Mailhide ukrywa Twój e-mail za CAPTCHA, aby zatrzymać spam


Firma Google właśnie udostępniła interfejs API reCAPTCHA Mailhide dla programistów aplikacji internetowych jako sposób walki ze spamem. Dla użytkowników końcowych oznacza to dobrą wiadomość i czekanie, aż programiści się z nią zapoznają. To prawda, że ​​wszystko, co używa CAPTCHA, może być źle widziane, ale są dwie rzeczy, o których warto tutaj wspomnieć; CAPTCHA rzeczywiście pomaga powstrzymać boty, a Google, firma, która zidentyfikowała 10/10 razy, że e-mail od księcia z Nigerii lub ten, który mówi, że wygrałeś na loterii, znajdują się w folderze spamu, opracował to. Interfejs API ma na celu ukrycie adresów e-mail w aplikacjach, które je wyświetlają, przez wprowadzenie przez użytkownika kodu CAPTCHA, zanim będzie mógł wyświetlić adres e-mail. Tam, gdzie jest to świetna funkcja bezpieczeństwa dla programistów aplikacji internetowych, jest to również świetne narzędzie dla każdego, kto musi publicznie opublikować swój adres e-mail w witrynie osobistej i / lub biznesowej.

API może być używane przez programistów, ale to nie znaczy, że jest całkowicie bezużyteczne dla użytkowników końcowych. Jeśli masz własną witrynę internetową, możesz użyć reCAPTCHA Mailhide, aby chronić swój adres e-mail.

Aby użyć reCAPTCHA Mailhide do ukrycia osobistego adresu e-mail, wklej go w polu e-mail i kliknij „Chroń”. reCAPTCHA Mailhide poda adres URL i kod HTML do osadzenia. Kod osadzania służy do umieszczania adresu e-mail w przestrzeni publicznej, takiej jak witryna internetowa, ale kod utrzymuje go w ukryciu, dzięki czemu widoczne jest tylko pierwsze słowo i domena e-mail. Każdy, kto kliknie na adres e-mail, będzie musiał wpisać podany kod CAPTCHA. Jeśli wpisany kod jest poprawny, użytkownik zostanie przekierowany na adres URL podany w polu URL, gdzie adres e-mail będzie w pełni widoczny.

reCAPTCHA chroni e-maile

API jest całkiem dobre z dwóch powodów; pomaga zapobiegać spamowi dla wszystkich i zapewnia nam swobodę, gdy musimy opublikować nasz adres e-mail w Internecie. Nawet jeśli masz oddzielny adres e-mail do publicznego udostępniania, możesz obejść się bez wysyłania spamu na to konto, aby aplikacja i interfejs API były wygrane. Byłoby naprawdę świetne, gdyby firmy takie jak Facebook pomyślały o takich rzeczach przed upublicznieniem wiadomości e-mail.

Odwiedź reCAPTCHA Mailhide

x