01/18/2022

Haunted House By Atari jest już dostępny na iOS [Review]

Udostępnij teraz w social media:

Haunted House pierwotnie ukazał się na Atari 2600 w 1982 roku. Jest to konsola, która miała mniejszą moc obliczeniową niż ta wymagana do wyświetlania kropki na końcu zdania dzisiaj. Gra była wtedy, co zrozumiałe, ograniczona, ale wciąż była wyjątkowa. Byłeś unoszącą się parą oczu próbujących znaleźć drogę przez nawiedzony dom w poszukiwaniu kawałków urny. Obiekt został zrestartowany w 2010 roku na konsole z fatalnym wydaniem (nie było to przerażające ani zabawne). Teraz powrócił, ponownie wyobrażony dla królestwa gier mobilnych. Haunted House wychodzi na iOS. Zobaczmy, jak to wygląda.

Rozgrywka

The Haunted House, w przeciwieństwie do swojego poprzednika na konsolę Atari lub poprzedniej generacji (2010), ta wersja Haunted House to niekończący się biegacz z przewijaniem bocznym 2D. Kierujesz swoją postacią, przesuwając i dotykając różnych elementów na ekranie, aby utrzymać biegacza. Jest to szybka mieszanka Temple Run, Fruit Ninja i Limbo. Jeśli jesteśmy szczerzy, nie zapewnia to dobrego wrażenia na iPadzie, ponieważ twoja uwaga jest odwracana przez wszystkie różne elementy na ekranie, z którymi musisz wchodzić w interakcje, aby utrzymać swoją postać przy życiu. To stanowi wyzwanie. Port z konsoli na iOS znalazł dobry dom w postaci niekończącego się biegacza i wszystkich funkcji freemium, które zwykle wnoszą. Możesz wyłączyć samouczek z opcji, jeśli chcesz, ale równie łatwo możesz go przeglądać. Jest to seria instrukcji wyświetlanych na ekranie, które można szybko przejrzeć i zrozumieć. Dotknij, przesuń i przesuń, gdy twoja postać biegnie. Biorąc pod uwagę nazwę i pochodzenie gry, nawiedzone elementy nie są do końca przerażające, chociaż to tylko czepianie się. Możesz kupować ulepszenia i wzmocnienia za zebraną walutę i możesz użyć pasków zdrowia, aby kontynuować od miejsca, w którym skończyłeś, na wypadek, gdybyś umarł po drodze, a to będzie się często zdarzać, gdy zaczniesz.

Sprawdź -   Jak wyświetlić siłę sieci Wi-Fi na iOS

Haunted House - StartHaunted House - Continue

Grafika

Pierwszą rzeczą, jaką zauważyliśmy, jest to, że nie został on poddany obowiązkowej obróbce 16-bitowej, prawdopodobnie dlatego, że jest już dostarczany z wystarczającym kredytem retro w obecnej postaci. Styl graficzny jest typowy dla side scrollerów 2D z elementami znanymi z gier takich jak Limbo i Vector. Animacje i wyzwalacze animacji nie mogą być klasyfikowane jako „bardzo dobrze zrobione”, możesz przesuwać wszystko, co chcesz, ale rzeczy pojawią się same, wydawane niemal losowo. Ogólnie wydaje się w porządku, z wyjątkiem kilku obszarów, w których brakuje połysku. Najbardziej imponujące było to, że zachowali zagadkę „tylko dla oczu” z oryginalnej gry, jako ukłon w stronę fanów oryginału.

Sprawdź -   Jaka jest najgorsza rzecz, jaką ktoś może zrobić z odblokowanym iPhonem?

Haunted House - Grafika

Dźwięk

Żadnych niespodzianek, dźwięki otoczenia, muzyka i efekty dźwiękowe zachowują się dokładnie tak, jak można by się spodziewać po grze na smartfony. Nie ma o czym pisać, ale też nie jest źle.

Nawiedzony dom - wyniki

Wniosek

Ta gra jest jedną z tych gier, które mogą Ci się spodobać, jeśli jesteś fanem tego gatunku, ale jest całkowicie prawdopodobne, że gdyby nie była to „przemiana” klasyki Atari, mogłaby nie osiągnąć tego samego poziomu uwagi.

oficjalny zwiastun

Pobierz Haunted House na iOS

x