InterServer sprawia, że ​​uruchamianie witryn WordPress jest łatwiejsze niż kiedykolwiek

Gdy myślisz o rozpoczęciu swojej przygody w sieci, WordPress prawdopodobnie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci do głowy. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie InterServer i sprawdźmy, jak ten dostawca może Ci pomóc w uruchomieniu strony internetowej opartej o ten popularny system zarządzania treścią (CMS).

Technologia „przeciągnij i upuść” stała się standardem w większości nowoczesnych rozwiązań online. Narzędzia, które upraszczają obsługę internetu, są dostępne praktycznie na każdym kroku.

Kiedyś, jeszcze przed latami 90., stworzenie strony internetowej było zadaniem wymagającym specjalistycznej wiedzy. Dziś, dzięki intuicyjnym systemom CMS, nie potrzebujesz pomocy programistów, aby zaistnieć w internecie.

Duża część tej zasługi przypada WordPressowi, który pierwotnie był platformą wyłącznie blogową. Obecnie, z tego CMS korzystają różnorodne witryny, w tym sklepy internetowe, serwisy członkowskie, portale informacyjne i wiele innych.

Często zaczynamy od niedrogiego hostingu współdzielonego, ale w miarę wzrostu ruchu, szybko staje się jasne, że to nie wystarcza. Czas ładowania strony zaczyna się wydłużać, co negatywnie wpływa na doświadczenia odwiedzających.

W takiej sytuacji, zwykle zaczynamy obwiniać hosting. Początkujemy poszukiwania nowego planu hostingowego, często specjalizującego się w obsłudze WordPress.

Wprowadzenie

InterServer oferuje szereg opcji hostingowych, ale w tym artykule skupimy się na ich rozwiązaniu VPS, dostosowanym do potrzeb stron internetowych opartych o WordPress, które wymagają solidnej mocy obliczeniowej.

Serwer VPS (Virtual Private Server) to znaczące ulepszenie w porównaniu z hostingiem współdzielonym. Zapewnia dedykowane zasoby, które przekładają się na znacznie szybsze działanie strony.

Warto jednak pamiętać, że istnieją różne typy hostingu VPS, dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór. Zwłaszcza, samodzielnie zarządzany serwer „bare metal” nie jest dobrym pomysłem, jeśli nie masz doświadczenia w tematyce hostingu, lub nie zatrudniasz programisty.

InterServer WordPress VPS łączy w sobie wydajność i prostotę w ramach jednej, wygodnej subskrypcji.

Funkcje

  • Szybka pamięć masowa SSD
  • Gwarancja dostępności na poziomie 99,9%
  • Skalowalne zasoby
  • Pełny dostęp do konta administratora (root)
  • Darmowa migracja witryny
  • Dedykowany adres IP
  • Zaawansowany system cache
  • Elastyczne opcje subskrypcji
  • Optymalizacja pod kątem WordPress
  • Atrakcyjne ceny

Każdy plan hostingowy ma swoją listę „funkcji”, jednak przyjrzyjmy się bliżej temu, co wyróżnia InterServer.

Centra danych

Jedną z zalet InterServer jest przejrzystość w zakresie lokalizacji swoich centrów danych oraz ich specyfikacji.

Możesz dokładnie przeanalizować lokalizacje, infrastrukturę bezpieczeństwa, konfigurację zasilania i sieci, aby mieć pewność, że Twoje dane są w dobrych rękach.

Wszystkie centra danych InterServer gwarantują 100% dostępności zasilania i 99,9% dostępności sieci. Dodatkowo, każde centrum posiada solidne zabezpieczenia fizyczne, więc przedsiębiorcy nie muszą się martwić.

Bezpłatna migracja

Wielu użytkowników nie jest zadowolonych z usług swojego obecnego hostingu, ale proces zmiany wydaje się zbyt skomplikowany.

InterServer zdaje sobie z tego sprawę i oferuje pomoc w migracji z minimalnym czasem przestoju. Co ważne, usługa migracji działa 24/7, dzięki czemu możesz dokonać zmiany w dogodnym dla siebie momencie.

Dostęp do konta administratora (root)

Niektórzy dostawcy hostingu tworzą listę zakazanych wtyczek, których nie można zainstalować w projektach WordPress. W InterServer nie musisz szukać zamienników.

Subskrypcje VPS oferują pełny dostęp administracyjny, co daje swobodę konfiguracji projektu według własnych potrzeb. Możesz instalować dowolne oprogramowanie, bez żadnych ograniczeń ze strony hosta.

Rozbudowany system cache

System cache pomaga serwerowi udostępniać treści szybciej, niż pozwalają na to jego możliwości. W efekcie, przy ponownych odwiedzinach, strona ładuje się szybciej, a serwer nie jest nadmiernie obciążony.

InterServer oferuje zaawansowane ustawienia cache, dostosowane specjalnie do szybkiego działania stron WordPress.

Użytkownicy obeznani z technologią docenią fakt, że ich serwer WordPress VPS ma wstępnie skonfigurowany akcelerator PHP OPcache, który zapewnia optymalne buforowanie i wydajność.

Panel sterowania

Zarządzanie serwerem wirtualnym nie musi być skomplikowane. Intuicyjny panel sterowania InterServer umożliwia łatwe zarządzanie zasobami i uruchamianie usług za pomocą kilku kliknięć.

Za pomocą panelu możesz zmieniać zasoby (RAM i dysk), bez konieczności kontaktowania się z obsługą. Co ważne, działa to w obie strony – możesz zarówno zwiększać, jak i zmniejszać zasoby.

Dodatkowo panel oferuje opcje zarządzania DNS, domenami, pocztą, rozliczeniami i biletami pomocy technicznej – a wszystko to w jednym miejscu. Mimo że VPS nie jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących, panel sterowania InterServer jest na tyle intuicyjny, że nawet nowi użytkownicy nie powinni mieć z nim problemów.

Cennik

Każdy chciałby mieć moc i elastyczność, które oferuje VPS, jednak koszty często stanowią przeszkodę dla ambitnych planów.

Z InterServer możesz uruchomić swój własny serwer WordPress VPS za jedyne 6 dolarów miesięcznie. Cena ta obejmuje również całodobowe wsparcie techniczne.

Co ważne, opłaty są naliczane co miesiąc, bez długoterminowych zobowiązań. Możesz zrezygnować w dowolnym momencie, jeśli zechcesz zmienić dostawcę. Dodatkowo, InterServer oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Trudno znaleźć zoptymalizowany serwer WordPress VPS w tak atrakcyjnej cenie. Zachęcam do przetestowania tej oferty na własnej skórze.

Alternatywy

Mimo że InterServer dobrze radzi sobie w swoim obszarze, przedstawimy kilka alternatywnych rozwiązań dla użytkowników z nieco większym budżetem.

Cloudways

Cloudways oferuje podobne usługi, umożliwiając hosting projektów WordPress w oparciu o infrastrukturę chmurową czołowych firm, takich jak Digital Ocean, Google Cloud, czy Amazon Web Services (AWS).

Ceny zaczynają się od 10 dolarów miesięcznie, a bogactwo funkcji sprawia, że Cloudways jest chętnie wybierany przez osoby poszukujące wysokiej wydajności i solidnego wsparcia.

W skrócie, Cloudways to panel sterowania w chmurze, za pomocą którego można zarządzać serwerem VPS. Warto zauważyć, że Cloudways działa jako pośrednik, bez własnej infrastruktury hostingowej.

Możesz przetestować Cloudways za darmo dzięki 3-dniowemu okresowi próbnemu, bez konieczności podawania danych karty kredytowej.

Nestify

Nestify oferuje autorski panel sterowania, który służy do zarządzania hostingiem WordPress opartym o infrastrukturę AWS. Ceny zaczynają się od 12 dolarów miesięcznie, a plany oferują dedykowany procesor, czego nie ma w przypadku Cloudways i InterServer.

Większość serwerów VPS oferuje dedykowaną pamięć RAM i dysk, ale procesor jest często współdzielony. Takie rozwiązanie może być wystarczające dla mniej wymagających aplikacji, ale w przypadku stron o dużym, stałym ruchu, może okazać się niewystarczające.

Z tego powodu Nestify może być atrakcyjną opcją w tym przedziale cenowym. Możesz przetestować tę usługę, korzystając z 7-dniowego okresu próbnego.

Potęga WordPressa!

WordPress zrewolucjonizował dostęp do hostingu, udostępniając go szerokiemu gronu odbiorców. Jest to prosty, a zarazem elastyczny system, który stanowi podstawę większości stron internetowych.

Jednakże, WordPress potrafi być wymagający pod względem zasobów, dlatego potrzebuje odpowiednio wydajnego hostingu, aby zapewnić satysfakcjonujące wrażenia użytkownikom. Wirtualne serwery prywatne (VPS) doskonale spełniają te wymagania, a ceny InterServer sprawiają, że jest to atrakcyjna opcja dla wielu z nas.

Jednak InterServer oferuje znacznie więcej niż tylko zoptymalizowany hosting WordPress VPS. W ich ofercie znajdziesz wiele planów hostingowych dla różnorodnych zastosowań.

Jeśli chcesz mieć alternatywę, warto przetestować Cloudways lub Nestify.

PS: Bezpieczeństwo w sieci to podstawa każdego projektu internetowego, a WordPress nie jest wyjątkiem. Jest częściej atakowany, niż inne systemy CMS, a głównym celem są wtyczki.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swój projekt WordPress, sprawdź listę wtyczek, które zapewnią Ci dodatkową ochronę.