iOS

iOS 15 rozładowuje baterię? Oto kilka prostych sposobów, aby to naprawić!

Jest to obszerna lista poprawek i aplikacji do monitorowania i zapobiegania rozładowywaniu baterii przez system iOS 15.

Wyczerpywanie się baterii nie jest niczym nowym w iOS. Nawet Apple został przyłapany na robieniu tego celowo. Więc jeśli walczysz o utrzymanie swojego iPhone’a przy życiu, pozostań na miejscu. Wielu takich jak ty szuka rozwiązań.

I to się kończy tutaj.

Wskazówki dotyczące rozładowywania baterii w systemie iOS 15

Jest to ostateczna kompilacja porad i wskazówek, które pozwolą uniknąć denerwującego rozładowania baterii, zwłaszcza po aktualizacji do iOS 15. Ponadto wymienimy kilka aplikacji, które mogą pomóc w monitorowaniu baterii.

Bez czekania zacznijmy od pierwszego:

Odinstaluj niepotrzebne aplikacje

Wydaje się to dość ogólne. Ale z czasem pobieramy aplikacje i zapominamy odinstalować kilka, które w końcu spełniają swoje zadanie. Zwiększa to liczbę nadmiarowych aplikacji.

A wraz z tym zaczyna się bezużyteczne śledzenie, powiadomienia push, korzystanie z tła, a następnie telefon, który dość często ginie szybciej niż powinien.

Ogranicz odświeżanie aplikacji w tle

Cóż, po usunięciu nieistotnych aplikacji nadszedł czas, aby kontrolować to, co nam zostało. Udaj się do Ustawienia> Ogólne> Odświeżanie aplikacji w tle.

Wyłącz przełącznik dla aplikacji, których nie musisz stale uruchamiać w tle. Na przykład możesz oszczędzić WhatApp lub e-mail, który musi sprawdzać nowe wiadomości / e-maile.

Ale nic takiego jak Spotify lub Netflix nie powinno mieć możliwości automatycznego odświeżania.

Zatrzymaj bezsensowne powiadomienia

Tu znowu chodzi o aplikacje. Możesz w dużym stopniu zaoszczędzić problemy z wyczerpywaniem baterii w systemie iOS 15, jeśli możesz zatrzymać zbędne powiadomienia.

Nie tylko zapełniają panel powiadomień i rozpraszają uwagę, ale także wyczerpują baterię iPhone’a przy każdym wyskakującym okienku. Każde podświetlenie ekranu w połączeniu z dzwonkiem powiadomienia odciąga trochę od już umierającej baterii smartfona.

Reguluj udostępnianie lokalizacji

Nie pozwól, aby każda aplikacja Cię cały czas śledziła! To nie tylko kwestia prywatności, ale także zabójca baterii. Przejdź do Ustawienia > Prywatność > Usługi lokalizacji i wyłącz udostępnianie lokalizacji dla wybranych aplikacji.

Możesz przełączyć się na Podczas używania dla aplikacji takich jak Mapy Google lub wybrać Nigdy dla czegoś takiego jak Canva.

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś przełączyć się na Podczas używania dla każdej aplikacji.

Wyłącz analitykę

Przejdź do Ustawienia> Prywatność> Analityka. Wyłącz opcję Udostępniaj iPhone’a i oglądaj statystyki. Zmniejszy to zużycie w tle i poprawi ogólną prywatność urządzenia.

Użyj trybu ciemnego

Nie chodzi tylko o rozwiązanie problemu z baterią iOS 15. To zadziała z każdym smartfonem.

A różnica byłaby znacząca, gdybyś miał telefon z wyświetlaczami AMOLED/OLED. Ponieważ te wyświetlacze podświetlają tylko określone aktualnie używane piksele, tryb ciemny sprawi, że inni będą spać, oszczędzając baterię.

Ale nawet w innych technologiach wyświetlania powinno to mieć znaczenie.

Tryb niskiego poboru mocy

Tryb niskiego zużycia energii to kolejna funkcja, która może pomóc rozwiązać problem z baterią systemu iOS 15. Możesz to znaleźć w Ustawienia> Bateria. Można to również dodać w Centrum Sterowania, aby uprościć proces.

Ten tryb zmniejszy obciążające baterię czynności w tle, takie jak pobieranie poczty, automatyczne pobieranie, automatyczne blokowanie, 5G, zdjęcia iCloud itp. Ten tryb wyłączy się, gdy telefon zostanie w pełni naładowany. Musisz więc za każdym razem włączać go ręcznie.

Zmniejszyć ruch

Animacje i efekty to dobrze znane bateryjki. Udaj się do Ustawienia> Dostępność i włącz Zmniejsz ruch.

Spowoduje to wyłączenie niektórych animacji aplikacji, paralaksy i efektów ekranowych, takich jak powiększanie i slajd. W szczególności nie wpłynie to w żaden sposób na Twoją codzienną pracę.

Zoptymalizuj Safari

Inną rzeczą do naprawienia rozładowującej się baterii systemu iOS 15 jest dostosowanie ustawień przeglądarki internetowej.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to ustawić automatyczne zamykanie kart po dniu, tygodniu lub miesiącu. Zapewni to schludne przeglądanie i zaoszczędzi trochę baterii.

Ponadto możesz zrezygnować z podglądów wideo. Przejdź do Ustawienia> Dostępność> Ruch i wyłącz Autoodtwarzanie podglądów wideo.

Oto kilka aplikacji, które mogą pomóc w monitorowaniu i optymalizacji baterii.

Żywotność baterii

Żywotność baterii to bezpłatne narzędzie do analizy zużycia baterii, które informuje o czynnościach, które powodują wyczerpanie baterii.

Daje również wgląd w podłączone akcesoria, takie jak Apple Watch.

Wspomina to również o stanie baterii. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy nadszedł czas, aby wymienić baterię gadżetu.

Jeden z użytkowników podobno użył tego do sprawdzenia stanu baterii telefonu zastępczego wysłanego przez operatora. Ta aplikacja wskazała zły stan zdrowia baterii, oszczędzając w ten sposób użytkownika i uzyskując prawdziwą wymianę.

Bateria HD+

Bateria HD+ jest ważne, aby poinformować Cię o szacowanym czasie pozostałym do wykonywania czynności, takich jak odtwarzanie muzyki, przesyłanie strumieniowe wideo, przeglądanie stron internetowych, czuwanie itp.

Możesz także ustawić alarmy dla minimalnego i maksymalnego procentu baterii, odnoszących się odpowiednio do rozładowania i ładowania.

Ta aplikacja zaleca, aby nowe posiadacze urządzeń uruchamiały i udostępniały wyniki kalibracji, aby szacunki były dokładniejsze.

Wniosek

Chociaż może istnieć wiele innych wskazówek, jak poprawić rozładowywanie baterii w iOS 15, ich sednem byłoby wyłączenie lub ograniczenie automatyzacji.

Na przykład może to być znaczne zwiększenie baterii, jeśli możesz żyć bez Siri lub wyłączyć Hej Siri. Ponieważ wszystkie automatyczne funkcje są w stanie czuwania (dzięki czemu zużywają baterię) aż do ich uruchomienia. Podobnie możesz również wyłączyć Znaczące lokalizacje (Usługi lokalizacji > System > Usługi), aby zaoszczędzić trochę soku.

Podczas gdy rozładowanie baterii jest irytujące, utrata danych jest bardziej niebezpieczna i problematyczna. Wypróbuj więc narzędzia do odzyskiwania danych na iOS.

x