Jak „Alexa Guard” Twojego Echo może chronić Twój dom

Amazon właśnie udostępnił Alexa Guard wszystkim użytkownikom Echo. Twoje echo może teraz nasłuchiwać tłuczenia szkła, ostrzegać o alarmach przeciwpożarowych i losowo włączać i wyłączać światła. Ale to nie jest pełny system bezpieczeństwa.

Co to jest Alexa Guard?

Powiadomienia Alexa włączające i wyłączające straż.

Alexa Guard to nowa bezpłatna usługa firmy Amazon dla użytkowników Amazon Echo. Po włączeniu funkcji Guard Twoje urządzenia Echo zaczną nasłuchiwać dźwięku tłuczonego szkła lub alarmów dymu i tlenku węgla. Jeśli Echo wykryje którykolwiek z tych dźwięków, wyśle ​​Ci alert.

Amazon dokonuje tego wyczynu, zmieniając zachowanie słowa wybudzającego dla urządzeń Echo. Zwykle Echo nasłuchuje aktywacji „Alexa” (lub jednego z opcjonalnych słów budzenia). Jednak włączenie i aktywacja trybu Guard dodaje dodatkowe „słowa budzika”, które pasują do dźwięku tłuczonego szkła i alarmów. Innymi słowy, Twoje Echo nasłuchuje tych dźwięków, tak jak słucha „Alexa”. Kiedy dezaktywujesz tryb ochrony, Twoje Echo powraca do swojego standardowego zachowania.

Oprócz nasłuchiwania kłopotów Strażnik może podjąć kilka podstawowych działań zapobiegawczych. Jeśli masz inteligentne światła podłączone do platformy Alexa, Guard może je włączać i wyłączać w losowych odstępach czasu, aby wyglądać, że jesteś w domu. Ty wybierasz, które inteligentne światła mają być zautomatyzowane, więc oświetlenie w piwnicy nie włącza się i nie wyłącza bezcelowo.

Po włączeniu uzbrajasz Strażnika, mówiąc Alexie „Wychodzę” i rozbroić, mówiąc „Jestem w domu”. Twoje echo powie, że zaczyna lub kończy ochronę. Otrzymasz również powiadomienie Alexa na swój telefon.

Alexa Guard nie jest monitorowanym systemem bezpieczeństwa, ale jest pomocny

Simplisafe obok Amazon EchoSimplisafe po lewej stronie oferuje monitorowany system bezpieczeństwa; Echo po prawej nie.

Alexa Guard nie jest monitorowanym systemem bezpieczeństwa. Amazon pisze to wiele razy w swoim FAQ:

Alexa Guard nie zastępuje systemu alarmowego ani urządzenia zabezpieczającego życie i nie może kontaktować się w Twoim imieniu ze służbami ratunkowymi, takimi jak policja lub straż pożarna. Inteligentne alerty są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych.

Należy o tym pamiętać. Alexa Guard nie skontaktuje się za Ciebie z policją ani strażą pożarną. Na przykład, powiedzmy, że jesteś w kinie i Twój telefon jest ustawiony tak, aby nie przeszkadzać. Jeśli Twój dom się zapali lub włamywacz rozbije wszystkie okna, nie otrzymasz powiadomień. Może być już za późno na powiadomienie policji lub straży pożarnej przed wyświetleniem powiadomień.

Jeśli szukasz systemu bezpieczeństwa z usługami monitorowania, możesz rozważyć SimpliSafe lub System alarmowy firmy Amazon.

Ale są szanse, że zwykle nie masz włączonego telefonu, aby nie przeszkadzać, gdy wychodzisz z domu. Jeśli nie masz teraz żadnego systemu bezpieczeństwa i masz w domu jedno lub więcej urządzeń Amazon Echo, może to być krok naprzód w stosunku do Twojej obecnej sytuacji.

Czujniki dymu są istotną częścią każdego domu, ale niewiele się przydadzą, gdy wychodzisz z domu – chyba że wydasz ponad 100 USD na jednostkę, zastępując istniejące alarmy inteligentną wersją, taką jak Nest Protect. Dzięki Alexa Guard masz szansę na powiadomienie o pożarze lub intruzie za pomocą samego echa. Jeśli Twoje Echo ma kamerę (jak Echo Show), możesz użyć funkcji Drop In, aby zobaczyć, co się dzieje, zanim zadzwonisz do służb ratunkowych.

Bezpieczeństwo w domu polega w równym stopniu na zapobieganiu i reagowaniu. Odstraszanie inwazji na dom jest lepsze niż jej przerywanie. Dlatego systemy bezpieczeństwa zachęcają do umieszczenia znaku „Chronione przez”: złodzieje wolą owoce wiszące najniżej. Integracja inteligentnego światła Guard sprawia, że ​​wygląda na to, że jesteś w domu, a to jest pomocne.

Niektóre systemy bezpieczeństwa współpracują ze strażą

Chociaż Alexa Guard nie jest samym systemem bezpieczeństwa, może współpracować z niektórymi monitorowanymi systemami bezpieczeństwa. Strażnik może przekazywać powiadomienia o alarmach do służby bezpieczeństwa – wraz z nagranym dźwiękiem – jeśli zdecydujesz się włączyć tę opcję.

Twoja służba bezpieczeństwa pobierze te informacje, a następnie podejmie działania na ich podstawie, jakie firma uzna za stosowne, niezależnie od tego, czy będzie to kontaktować się z Tobą, dzwonić do służb ratunkowych, czy też jedno i drugie. Amazon twierdzi, że Alexa Guard jest kompatybilny z Pierścień i Usługi monitorowane przez ADT. Inne również mogą być kompatybilne.

Dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z systemem bezpieczeństwa, aby dowiedzieć się, czy działa on z Alexa Guard i jakie kroki są konieczne z Twojej strony.

Jak korzystać z Alexa Guard

Zanim będziesz mógł uzbroić i rozbroić Alexa Guard, musisz to włączyć. Zacznij od otwarcia aplikacji Alexa na telefonie. Dotknij menu hamburgera w lewym górnym rogu.

Aplikacja Alexa ze strzałką wskazującą menu hamburgera w prawym górnym rogu.

Wybierz „Ustawienia” na pasku bocznym menu.

Aplikacja Alexa z ramką wokół opcji Ustawienia.

Przewiń listę opcji w dół, aż zobaczysz „Straż” i dotknij jej.

Aplikacja Alexa z opcją Box around Guard.

Następnie dotknij „Skonfiguruj ochronę”, a zostaniesz poproszony o włączenie wykrywania szkła, wykrywania dymu i randomizacji inteligentnego światła. Dotknij „Dodaj” dla każdej rzeczy, którą chcesz włączyć.

Aplikacja Amazon z pudełkiem dookoła

Po włączeniu losowych inteligentnych świateł podaj swój kod pocztowy (aby określić, kiedy jest zachód słońca) i wybierz, które światła mają być losowe. Znajdziesz kilka świateł wybranych automatycznie. Zaznacz te, które chcesz dodać, i odznacz te, których nie chcesz w rotacji. Po wybraniu świateł dotknij „Kontynuuj”.

Aplikacja Alexa z ramką wokół światła do dodania i przyciskiem Kontynuuj.

Na koniec dotknij „Potwierdź”, aby zakończyć proces konfiguracji.

Kiedy będziesz gotowy do wyjścia z domu, powiedz „Alexa, wychodzę”, a Alexa Guard się uzbroi. Kiedy wrócisz do domu, powiedz Alexie „Jestem w domu”, a Guard się rozbroi. Otrzymasz powiadomienia na swój telefon, gdy Guard włącza się i wyłącza.

Kiedy zrozumiesz, co robi Alexa Guard, jest dość potężny. Bez konieczności kupowania czujników stłuczenia szyby lub inteligentnych termostatów, otrzymujesz powiadomienia z domu. Nie rozwiąże każdego najgorszego scenariusza. Ale niezależnie od tego, czy korzystasz teraz z monitorowanego systemu bezpieczeństwa, może zapewnić Ci dodatkowy spokój.