Jak bezpłatnie rozliczać podatki online w 2018 roku

IRS przyjmuje teraz zeznania podatkowe za 2018 r. I należy je złożyć 15 kwietnia 2019 r. Popularne programy podatkowe często reklamują „bezpłatne” zeznania podatkowe przed otrzymaniem dodatkowej sprzedaży, ale oto jak możesz bezpłatnie rozliczać podatki.

Darmowy plik H&R Block

Oto sekret: jeśli Twój dochód wynosi 66 000 USD lub mniej, możesz skorzystać z usług IRS Bezpłatna usługa plików. Jest to partnerstwo między IRS a firmami zajmującymi się oprogramowaniem podatkowym, takimi jak TurboTax, H&R Block, TaxAct, TaxSlayer i inne.

Aby korzystać z tych bezpłatnych programów, musisz udać się do Oferty bezpłatnego oprogramowania IRS stronę i kliknij narzędzie, którego chcesz użyć. Nie możesz po prostu wejść na zwykłą stronę internetową oprogramowania podatkowego, bo inaczej nie otrzymasz tej oferty. Ale jeśli klikniesz tutaj i zakwalifikujesz się, możesz korzystać ze wszystkich funkcji, które chcesz, bez prób zakupu dodatkowych produktów – nawet w programach takich jak TurboTax i H&R Block, które są znane z pobierania dodatkowych opłat za korzystanie z określonych formularzy i „uzyskać maksymalny zwrot kosztów . ”

Innymi słowy: wersje „Free File” oprogramowania podatkowego różnią się od zwykłych „bezpłatnych” wersji na ich stronach internetowych. Musisz wiedzieć, że istnieją i ich szukać.

I tak, wydaje się, że to tajemnica. Tak jak Zegarek rynku wskazuje, że 100 milionów Amerykanów jest uprawnionych do bezpłatnego rozliczania podatków, ale tylko 3 miliony Amerykanów to robi.

Przeczytaj uważnie drobny druk, zanim zaczniesz. Na przykład, jeśli musisz złożyć zeznanie podatkowe, nie wszystkie programy Ci pomogą. TurboTax pozwoli Ci złożyć bezpłatny federalny zwrot podatku tylko wtedy, gdy skorygowany dochód brutto (AGI) wyniesie 34 000 USD lub mniej. H&R Block obejmuje więcej osób i pozwoli Ci bezpłatnie złożyć wniosek, jeśli Twój dochód nie przekracza 66 000 USD, a Twój wiek wynosi od 17 do 51 lat.

Zalecamy kliknięcie przycisku „Narzędzie wyszukiwania”I podaj szczegółowe informacje dotyczące wieku, dochodu i stanu. Witryna IRS poinformuje Cię, z jakich narzędzi do składania zeznań podatkowych możesz korzystać bezpłatnie, i wskaże te, które mogą również pobierać za Ciebie podatki stanowe, jeśli Twój stan wymaga złożenia zeznania podatkowego. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu oprogramowania, które może bezpłatnie pobierać podatki stanowe, więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydziału podatkowego Twojego stanu.

Sekcja potrąceń Credit Karma

Jeśli skorygowany dochód brutto wynosi 66 000 USD lub więcej, nadal możesz bezpłatnie odprowadzać podatki online. Masz po prostu mniej możliwości.

Credit Karma oferuje bezpłatne oprogramowanie podatkowe. Naprawdę, jest to całkowicie bezpłatne: nie ma żadnych dodatków, ponieważ Credit Karma nigdy nie pobiera opłat. Podobnie jak w przypadku produktu Credit Karma, Credit Karma zarabia pieniądze pokazywanie ofert na podstawie Twojej sytuacji finansowej. I w przeciwieństwie do FreeTaxUSA, która oferuje bezpłatne zwroty federalne, Credit Karma umożliwia również bezpłatne złożenie stanowego zeznania podatkowego.

Chociaż każdy może używać Credit Karma do płacenia zarówno federalnych, jak i stanowych podatków bez limitu dochodów, Credit Karma nie obsługuje niektórych sytuacji. Na przykład Credit Karma nie może pomóc w rozliczeniach za półroczne zeznania państwowe, zeznania z wielu stanów, deklaracje stanowe dla osób niebędących rezydentami i zagraniczne ulgi podatkowe. Zapoznaj się z listą i sprawdź, czy Credit Karma wspiera Twoją sytuację.

Poza tym oprogramowanie podatkowe Credit Karma jest nieco nowe. Widzieliśmy kilka raportów o problemach online, więc możesz chcieć przeprowadzić swoje informacje przez inny program podatkowy i dwukrotnie sprawdzić liczby przed złożeniem wniosku – często możesz to zrobić za darmo w programach takich jak TurboTax, za które płacisz tylko wtedy, gdy plik. Jeśli numery Credit Karma są zgodne, prawdopodobnie są solidne i możesz złożyć wniosek za pośrednictwem CreditKarma bez płacenia.

1040 na stronie internetowej formularzy bezpłatnych plików do wypełnienia

Jeśli nie możesz lub nie chcesz korzystać z CreditKarma, istnieje jeszcze inna opcja. Jak wskazuje IRS, osoby, których dochód wynosi około 66 000 USD, nadal mogą płacić podatki online za pomocą bezpłatnych formularzy do wypełnienia.

Tak, powiedzieliśmy, że można wypełnić formularze. To trochę tak, jakbyś płacił podatki na papierze, ale formularze wykonują za Ciebie podstawowe obliczenia. Jeśli czujesz się komfortowo samodzielnie wypełniając papierowe formularze podatkowe IRS, jest to bezpłatna opcja. Gdy skończysz, możesz wysłać e-mail ze strony internetowej formularzy, więc nie musisz nawet niczego drukować i wysyłać pocztą. Ale jest kilka sytuacje, których formularze nie obsługują.

Ta usługa obejmuje tylko federalne formularze podatkowe. Jesteś sam dla podatków stanowych. Jeśli Twój stan wymaga złożenia zeznania podatkowego, możesz znaleźć podobne bezpłatne formularze do wypełnienia w witrynie podatkowej swojego stanu.

Bądźmy jednak realistami. Jeśli masz dość proste zeznanie podatkowe, wypełnienie tych formularzy powinno być dość szybkie. I dzięki zmiany w prawie podatkowym, istnieje duża szansa, że ​​weźmiesz odliczenie standardowe zamiast wyszczególniać swoje odliczenia – nawet jeśli wyszczególniłeś je w zeszłym roku. To może ułatwić ich wypełnienie.

Z drugiej strony, jeśli masz dość proste podatki, zawsze możesz po prostu użyć Credit Karma, aby uzyskać ładniejszy interfejs.

Oczywiście są to tylko darmowe opcje. Zawsze możesz zapłacić za inny program. TurboTax często zdobywa najwyższe oceny w recenzjach oprogramowania podatkowego, chociaż jest to trochę drogie.

x