iOS

Jak dodać foldery aplikacji do Docka w iOS [No Jailbreak]

Udostępnij teraz w social media:

iOS ma stację dokującą; to pasek na dole może pomieścić dowolne cztery wybrane aplikacje. Podczas przechodzenia przez różne strony ekranu głównego stacja dokująca pozostaje nieruchoma. To sprawia, że ​​jest to najlepsze miejsce do dodawania najczęściej używanych aplikacji, ponieważ będą one zawsze dostępne niezależnie od tego, na której stronie ekranu głównego się znajdujesz. Może Cię zaskoczyć, gdy dowiesz się, że możesz dodawać foldery aplikacji do stacji dokującej w systemie iOS. Od wersji iOS 11 nie ma potrzeby jailbreakowania urządzenia, aby dodać foldery aplikacji do stacji dokującej w iOS.

Dodaj foldery aplikacji do Docka

Krok 1: zwolnij miejsce na stacji dokującej. Aplikacje w stacji dokującej nie wyskakują po prostu z drogi, jeśli spróbujesz dodać piątą aplikację, więc najpierw zwolnij trochę miejsca.

  Jak zsynchronizować dane dotyczące cyklu miesiączkowego z aplikacją Zdrowie na iOS 9

Krok 2: Utwórz folder aplikacji na ekranie głównym. Jeśli masz już folder aplikacji, możesz pominąć ten krok, ale jeśli nie, musisz najpierw utworzyć folder aplikacji na ekranie głównym.

Krok 3: Stuknij i przytrzymaj folder aplikacji, a gdy wszystko zacznie się trząść, tj. Ekran główny przejdzie w tryb edycji, przeciągnij i upuść folder aplikacji do stacji dokującej.

Jeśli chcesz, możesz oszaleć i dodać cztery foldery aplikacji do stacji dokującej. To Twoje urządzenie, więc uporządkuj je w dowolny sposób. Dyskusyjne jest, czy posiadanie jednego lub więcej folderów aplikacji w stacji dokującej jest przydatne i produktywne, czy po prostu bezcelowe.

Folder aplikacji może zawierać wiele aplikacji, a jeśli musisz przejść przez trzy lub cztery strony folderu, aby znaleźć aplikację, dodawanie jej do stacji dokującej nie ma sensu. Folder z mniejszą liczbą aplikacji może być lepszym pomysłem. Zgadujemy, ale folder zawierający tylko dziewięć aplikacji jest prawdopodobnie najlepiej dopasowany do stacji dokującej.

  Jak uzyskać dzienną liczbę kroków na iOS [Siri Shortcut]

Nie jesteśmy pewni, kiedy ta „funkcja” została dodana. Być może była to zmiana wprowadzona w iOS 10, ale bardziej prawdopodobne jest, że jest to dodatek, który pojawił się w iOS 11. Spekulujemy, ale może to być jedno z ulepszeń, które Apple wprowadził do sposobu obsługi aplikacji. W iOS 11 możesz także przenosić wiele aplikacji jednocześnie. Te zmiany są dość małe i nie są ogłaszane, gdy Apple wprowadzi kolejną wersję iOS, dlatego mogą pozostać nieodkryte przez znacznie długi czas lub można je pomylić z błędem, który, mamy nadzieję, nie jest.

x