Udostępnij teraz w social media:

Wstążka Microsoft Office zawiera większość potrzebnych poleceń, ale czasami warto je dodać. Oto jak znaleźć i wybrać inne przyciski do dodania do wstążki na dowolnej karcie.

Pasek wstążki był standardem we wszystkich aplikacjach pakietu Office – Excel, OneNote, Outlook, PowerPoint i Word (a także Project i Visio, jeśli za nie zapłaciłeś) – od wersji Office 2007 i można powiedzieć, że jest całkiem przydatny. Firma Microsoft włożyła dużo pracy w automatyczne otwieranie właściwej karty w zależności od tego, co wybrałeś w aplikacji, i jest to tak płynne, że większość ludzi nawet tego nie zauważa.

Mimo to każdy ma inne potrzeby i przycisk wstążki może okazać się bardziej przydatny niż przeglądanie kilku menu lub korzystanie z menu kontekstowego. Możesz dodać dowolne polecenie aplikacji jako przycisk na wstążce, korzystając z prostego procesu dostosowywania.

Sprawdź -   Jak odzyskać klucz systemu Windows 10 po pełnym formacie

Pokażemy Ci, jak to zrobić za pomocą Outlooka, ale te same instrukcje dotyczą wszystkich aplikacji Microsoft Office. Na przykład dodamy nowy przycisk do karty Strona główna na wstążce programu Outlook, aby utworzyć nową wiadomość e-mail w postaci zwykłego tekstu.

Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolną kartę na pasku wstążki i wybierz opcję „Dostosuj wstążkę”.

W otwartym panelu „Dostosuj Wstążkę” zmień menu „Popularne polecenia” na „Wszystkie polecenia”.

Plik

Przewiń w dół, aż znajdziesz żądane polecenie. W tym przypadku wybierzemy „Zwykły tekst”.

Plik

Aby dodać przycisk do wstążki, musisz dodać go do grupy. Są one pokazane w prawej kolumnie.

Grupy aktualnie widoczne na wstążce.

Chcemy dodać nasz przycisk do zakładki „Strona główna” i do jego własnej grupy. (Chociaż możesz dodać polecenie do istniejącej grupy, po prostu wybierając tę ​​grupę).

Sprawdź -   Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Twitterze

Aby dodać grupę, kliknij przycisk „Nowa grupa”, a następnie kliknij „Zmień nazwę”, aby nadać grupie odpowiednią nazwę. Wybierz przycisk „OK”, aby potwierdzić utworzenie grupy.

Plik

Chcemy, aby nasz przycisk był pierwszym przyciskiem w zakładce, dlatego należy go przenieść na górę listy, nad grupę „Nowy”. Użyj strzałek po prawej stronie, aby przenieść nową grupę na górę listy lub zamiast tego przeciągnij i upuść ją w odpowiednim miejscu.

Grupa przenoszona za pomocą przycisków strzałek.

Ostatnim krokiem jest dodanie przycisku do grupy. Wybierz „Zwykły tekst” w panelu po lewej stronie i kliknij przycisk „Dodaj”, aby dodać go do grupy.

Plik

Kliknij „OK”, aby zamknąć panel. Twoja nowa grupa, zawierająca przycisk „Zwykły tekst”, będzie widoczna w zakładce „Strona główna”.

Plik

Aby usunąć przycisk, kliknij prawym przyciskiem myszy kartę i ponownie wybierz „Dostosuj Wstążkę”. Wybierz przycisk w panelu po prawej stronie, a następnie wybierz „Usuń”.

Sprawdź -   Najlepsza VPN dla DOTA 2: nasze najlepsze oferty na 2020 rok

Polecenie usuwane za pomocą

Kliknij „OK”, a przycisk zostanie usunięty ze wstążki. Jeśli utworzona grupa miała tylko jeden przycisk, grupa również zostanie usunięta.

Możesz dodać dowolną liczbę grup i przycisków, a także usunąć domyślne przyciski i grupy. To sprawia, że ​​wstążka jest tak konfigurowalna, jak tylko możesz.

Jeśli chcesz usunąć dostosowania z karty wstążki, kliknij przycisk „Resetuj” znajdujący się w menu „Dostosuj wstążkę”, a następnie wybierz opcję „Resetuj tylko wybraną kartę wstążki”.

Plik

Alternatywnie, jeśli chcesz, aby cała wstążka została zresetowana do wartości domyślnych, użyj opcji „Resetuj wszystkie dostosowania”. Różne opcje resetowania pozwalają z pewnością wprowadzić dowolną liczbę zmian, ponieważ wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby przywrócić domyślną kartę lub całą domyślną wstążkę.