iOS

Jak dodać rocznicę do kalendarza na iOS

W systemie iOS informacje zapisane w kontaktach są synchronizowane z Kalendarzem. Jeśli masz kontakt zsynchronizowany z Facebookiem, jego urodziny pojawią się w aplikacji Kalendarz. Możesz dodać inne kalendarze do aplikacji Kalendarz, a wszystkie wydarzenia, urodziny i rocznice zostaną zsynchronizowane z nimi. Możesz także dodawać wydarzenia do aplikacji i otrzymywać o nich przypomnienia. iOS jest wystarczająco inteligentny, aby wybierać wydarzenia z zaproszeń Mail i dodawać je automatycznie do Kalendarza. Zaskakujące jest, że nie można dodać do Kalendarza corocznego wydarzenia, takiego jak rocznica. Możesz synchronizować informacje z innych aplikacji, które przechowują tego typu informacje, ale nie możesz ich po prostu dodać bezpośrednio. Istnieją jednak obejścia tego ograniczenia.

Dodaj coroczne wydarzenie Kalendarza Google

Aplikacja Kalendarz na iOS nie pozwala dodawać corocznych wydarzeń, ale Kalendarz Google to robi. Możesz dodać coroczne wydarzenie w Kalendarzu Google, a następnie zsynchronizować Kalendarz Google z aplikacją Kalendarz na iOS.

Aby utworzyć coroczne wydarzenie w Kalendarzu Google, odwiedź Kalendarz Google i kliknij wewnątrz przedziału czasowego w dniu corocznego wydarzenia, które chcesz dodać. Podaj podstawowe szczegóły, tj. Nazwę, a następnie kliknij przycisk Więcej opcji.

Na ekranie Więcej opcji zobaczysz listę rozwijaną z napisem „Nie powtarzaj”. Z tego menu wybierz opcję wydarzenia rocznego. Usuń wszelkie inne przypomnienia, których nie chcesz kojarzyć z tym wydarzeniem.

Następnie otwórz aplikację Ustawienia na iPhonie lub iPadzie. Przejdź do Konta i hasła i dotknij Dodaj konto. Wybierz Google na następnym ekranie i zaloguj się na swoje konto Google. Synchronizuj tylko kalendarz, jeśli nie chcesz synchronizować poczty e-mail i kontaktów.

Odwiedź aplikację Kalendarz, a Twoje coroczne wydarzenie pojawi się w dniu, w którym je dodałeś.

Dodaj fałszywy kontakt

Jeśli trasa Kalendarza Google wydaje się zbyt długa i żmudna w konfiguracji, możesz skorzystać z łatwiejszego i szybszego hakowania; stworzyć fałszywy kontakt. Możesz dowolnie nazwać kontakt, ale najlepiej nadać mu taką samą nazwę, jak coroczne wydarzenie, które chcesz dodać. Po dodaniu kontaktu wprowadź jego datę urodzenia. Te urodziny powinny być datą rocznicy lub corocznego wydarzenia, które chcesz dodać.

To obejście ma oczywistą wadę; będziesz mieć wiele fałszywych kontaktów, które są dodawane tylko w celu dodawania corocznych wydarzeń. Jeśli chcesz dodać tylko jedną rocznicę do Kalendarza, możesz użyć tego drugiego hacka, ale jeśli musisz dodać więcej, rozważ użycie metody corocznych wydarzeń Kalendarza Google.

x