Jak dodawać zdjęcia, filmy i GIF-y do swojego statusu Whatsapp

Facebook kupił Whatsapp kilka lat temu. Jedyną godną uwagi zmianą wprowadzoną w Whatsapp od czasu przejęcia była obsługa GIF-ów. W większości Facebook pozostawił Whatsapp tak samo, jak do tej pory. Facebook od dawna kopiuje funkcje ze Snapchata i umieszcza je w aplikacjach Facebooka, Messenger i Instagram. Po tym, Whatsapp ma nowy sposób udostępniania aktualizacji statusu, a te aktualizacje bardzo przypominają historie, które udostępniasz na Snapchacie. Dzięki tej nowej funkcji możesz dodawać zdjęcia, filmy i GIF-y do swojego statusu Whatsapp. Pozostaje widoczny przez dwadzieścia cztery godziny i możesz kontrolować, dla kogo jest widoczny. Oto jak to działa.

Jak uzyskać nową funkcję statusu

Ta funkcja jest powoli udostępniana użytkownikom. Jeśli jeszcze tego nie widzisz, poczekaj. Nie będziesz musiał aktualizować urządzenia Whatsapp w telefonie, pod warunkiem, że masz już najnowszą wersję. Karta „Ulubione” zostanie zastąpiona kartą „Stan”, gdy funkcja zostanie wdrożona.

Dodaj zdjęcia, filmy i GIF-y do swojego statusu

Otwórz Whatsapp i przejdź do zakładki Status. Kliknij przycisk, który wygląda jak okrąg z przyciskiem plusa, aby zaktualizować swój status. Otworzy się w wizjerze kamery. Jeśli chcesz nagrać wideo lub zrobić zdjęcie, możesz to zrobić tutaj.

Aby udostępnić filmy lub zdjęcia z rolki aparatu lub dodać GIF-y, dotknij przycisku zdjęcia w lewym dolnym rogu. Możesz wybrać zdjęcie lub film z rolki aparatu lub dotknąć GIF w lewym dolnym rogu, aby wyszukać i dodać GIF-y.

Możesz rysować i dodawać tekst do zdjęć, filmów i GIF-ów, które udostępniasz w swoim statusie Whatsapp. Kliknij przycisk „Wyślij”, aby udostępnić go wszystkim. Udostępnienie stanu zajmuje kilka sekund.

Jeśli dotkniesz swojego statusu, możesz zobaczyć, ile osób go obejrzało.

Usuń swój obecny status Whatsapp

Przejdź do zakładki Status i przesuń palcem w lewo po swoim statusie. Pojawi się przycisk Usuń. Stuknij Usuń, a Twój obecny status zostanie usunięty.

Kontrola prywatności statusu

Whatsapp zawsze miał kontrolę prywatności dla widoczności twojego statusu. Kiedyś można było udostępniać tylko status tekstowy, można było udostępnić go wszystkim, tylko swoim kontaktom lub nikomu. Ustawienia prywatności zostały nieznacznie zaktualizowane. Możesz teraz udostępniać swój status tylko swoim kontaktom, wszystkim kontaktom z pewnymi wyjątkami lub wybranym kontaktom.

Aby zmienić prywatność swojego statusu, przejdź do zakładki Ustawienia w Whatsapp i wybierz prywatność swojego statusu w sekcji Konto> Prywatność> Status.

Wyświetl stan Whatsapp

Możesz wyświetlić swój własny status Whatsapp na karcie Status. Tutaj zobaczysz także listę wszystkich aktualizacji statusu z Twoich kontaktów. Stuknij aktualizację, aby ją wyświetlić. Aktualizacja przewija się automatycznie, ale jeśli dotkniesz ekranu po prawej stronie podczas przeglądania aktualizacji, przeskoczy do następnego obrazu. Jeśli dotkniesz ekranu po lewej stronie, przejdzie do poprzedniego obrazu. Przesuń w prawo, aby powrócić do ekranu stanu.

Możesz odpowiedzieć na status obrazem. Dotknij opcji „Odpowiedz” u dołu udostępnionego statusu.

x