Jak dołączyć do spotkania Microsoft Teams bez aplikacji

Microsoft Teams ma aplikację na wszystkie główne platformy komputerowe i mobilne. Bez względu na to, jakiego telefonu używasz lub jakiego komputera / komputera używasz, będziesz mógł zainstalować aplikację na pulpicie.

Instalacja aplikacji Microsoft Teams nie jest trudna, ale jeśli nie używasz jej często lub nie masz czasu na zainstalowanie aplikacji przed dołączeniem do spotkania, możesz pracować bez oficjalnych aplikacji.

Dołącz do spotkania Microsoft Teams bez aplikacji

Microsoft Teams ma aplikację internetową, z której można korzystać w dowolnej nowoczesnej przeglądarce na komputerze. Aplikacja nie działa w przeglądarkach mobilnych, więc chociaż możesz używać aplikacji internetowej do dołączania do spotkań, możesz to robić tylko z poziomu komputera. Jeśli korzystasz z telefonu i chcesz dołączyć do spotkania Microsoft Teams bez aplikacji, będziesz musiał dołączyć do spotkania przez telefon.

Dołącz do spotkania Microsoft Teams bez aplikacji – komputer

Aby dołączyć do spotkania Microsoft Teams bez instalowania aplikacji, potrzebujesz nowoczesnej przeglądarki, takiej jak Chrome (lub dowolna inna przeglądarka oparta na Chromium), Firefox, Safari itp.

Otwórz przeglądarkę na pulpicie.
Wklej link do spotkania na pasku adresu URL (możesz uzyskać link z zaproszenia na spotkanie lub poprosić o to organizatora spotkania).
Zaloguj się, jeśli masz konto Microsoft Teams.
Wprowadź nazwę, która będzie wyświetlana podczas spotkania, jeśli nie masz konta Microsoft Teams.

Dołącz do spotkania Microsoft Teams bez aplikacji – Telefon

Aby dołączyć do spotkania Microsoft Teams bez oficjalnej aplikacji zainstalowanej na telefonie, musisz zadzwonić na spotkanie. Nie jest to skomplikowane, ale numer, na który dzwonisz, może być bezpłatny lub nie. Z oczywistych powodów nie będziesz mógł oglądać filmów żadnego z uczestników.

Poproś organizatora spotkania o numer i identyfikator konferencji. Jeśli otrzymałeś zaproszenie na spotkanie, te informacje zostaną automatycznie uwzględnione w zaproszeniu.

Udostępnij numer telefonu, z którego będziesz dzwonić, administratorowi, aby mógł Cię zidentyfikować.
W telefonie wybierz numer spotkania.
Po odebraniu odpowiedzi przez system automatyczny wprowadź identyfikator konferencji i naciśnij znak # (krzyżyk lub krzyżyk).
Poczekaj, aż wejdziesz na spotkanie (administrator będzie musiał Cię wpuścić).
Po uzyskaniu pozwolenia będziesz mógł słuchać dźwięku spotkania i rozmawiać ze wszystkimi uczestnikami spotkania.
Inni uczestnicy zobaczą, że jesteś obecny i można Cię rozpoznać po numerze telefonu.

Wniosek

Microsoft Teams nie obsługuje przeglądarek mobilnych. Jest to ograniczenie, którego firma Microsoft zaniedbała. Jest oczywiste, że przeglądarka mobilna zapewni znacznie mniejsze wrażenia z korzystania z Microsoft Teams niż aplikacja mobilna lub aplikacja internetowa na komputery stacjonarne, ale nie jest to kompromis, na który firma wydaje się być skłonna. Ma całkiem niezłą alternatywę dial-in, do której zachęca użytkowników.

x