Jak dostosować kursor w systemie Windows 10

Windows 10 ma sporo funkcji ułatwień dostępu, z których jedna pozwala poprawić widoczność kursora myszy. Niestety te opcje były sztywne przez cały okres użytkowania systemu Windows 10. W systemie Windows 10 1903 to się zmieniło. Możesz teraz dowolnie dostosowywać kursor w systemie Windows 10. Możesz zmienić jego rozmiar na dowolnie duży lub mały, a także ustawić go na dowolny wybrany kolor.

Dostosuj kursor

Aby dostosować kursor w systemie Windows 10, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Łatwość dostępu. Wybierz zakładkę Kursor i wskaźnik, a zobaczysz nowy suwak rozmiaru wskaźnika. Ten suwak pozwala dowolnie zmieniać rozmiar kursora. Jeśli bawisz się suwakiem, zobaczysz, że kursor może trochę się zaciąć. Jednak na zrzutach ekranu kursor pojawia się w najmniejszym rozmiarze.

Aby zmienić kolor kursora, kliknij małe koło kolorów i przycisk kursora. Zobaczysz kilka gotowych ustawień kolorów i wszystkie będą podświetlonymi kolorami, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

Wybierz dowolną z nich, a kolor kursora zmieni się. Jeśli kolory nie działają, kliknij przycisk „Wybierz niestandardowy kolor wskaźnika”. Zobaczysz pełne spektrum kolorów, w którym możesz wybrać kolor dla kursora.

Znowu kolor kursora nie zostanie uchwycony na zrzutach ekranu. Po wybraniu koloru dla kursora, nie zachowuje on kontekstowej funkcji zmiany koloru, która działa tylko wtedy, gdy kursor jest czarno-biały i porusza się na czarno-białym tle. Kursor nadal będzie miał czarny kontur, a im większy będzie kursor, tym kontur będzie nieco grubszy.

Chociaż jest to nadal funkcja ułatwień dostępu, nie można zaprzeczyć, że możesz jej używać jako części motywu pulpitu. Kolor kursora nie zostanie zapisany z motywem pulpitu, ale dopasowanie go do koloru akcentu w systemie Windows 10 będzie naprawdę łatwe.

Podobnie jak w przypadku każdej funkcji dostosowywania poziomu systemu operacyjnego, jest lepsza niż cokolwiek, co dodałaby aplikacja innej firmy. Nie będzie zużywać nadmiernej ilości zasobów systemowych. Jeśli używasz go do dostosowywania swojego systemu, od Ciebie zależy, czy będzie dobrze wyglądał. Jeśli masz problemy z pracą z domyślnymi opcjami kursora, przekonasz się, że nowa funkcja jest bardzo pomocna. Firma Microsoft wykazała się dalekowzrocznością, oferując łatwe do zauważenia ustawienia wstępne.

x