Jak dostosować rozmiar wyświetlacza w systemie Android 7.0

Udostępnij teraz w social media:


Duże ekrany HD stały się funkcją, o którą konkurują telefony i tablety. Kupując urządzenie, użytkownicy uwzględniają gęstość pikseli i fizyczny rozmiar ekranu. Większy ekran oznacza, że ​​możesz zobaczyć na nim więcej treści, a lepszy wyświetlacz oznacza, że ​​wszystko wygląda lepiej. Oczywiście ostrzejsze wyświetlacze oznaczają, że ikony aplikacji i tekst są znacznie mniejsze. Android 7.0 jest wyposażony w funkcję dostosowywania rozmiaru wyświetlacza, która umożliwia powiększanie ekranu. Ta funkcja zasadniczo powiększa tekst i ikony aplikacji, ułatwiając nawigację. Oto jak dostosować rozmiar wyświetlacza w systemie Android 7.0.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do ekranu. Przewiń w dół i dotknij „Rozmiar wyświetlacza”.

  Ustaw timery na dowolny okres czasu w dowolnym przyszłym terminie z DownCount [Android]

Nie można dowolnie ustawiać rozmiaru wyświetlacza. Masz do wyboru pięć rozmiarów; mały, domyślny, duży, większy i największy. Wystarczy dotknąć jednego z zaznaczonych punktów na suwaku na ekranie Rozmiar wyświetlacza, aby zmienić rozmiar. Przesuń palcem po panelu „Podgląd”, aby zobaczyć, jak tekst, szuflada aplikacji i aplikacja Ustawienia będą wyglądać w wybranym rozmiarze ekranu.

rozmiar wyświetlacza androida

Zmiana poziomu, na który ustawiony jest suwak, zmieni rozmiar wyświetlania. Nie musisz robić nic więcej, aby włączyć lub wymusić zmianę. Różnica jest najbardziej zauważalna w przypadku tekstu. Dwa poniższe zrzuty ekranu przedstawiają ekran główny w domyślnym rozmiarze i największym dostępnym rozmiarze. Ikony aplikacji są zauważalnie większe, a pasek wyszukiwania Google jest znacznie grubszy, aby pomieścić większy rozmiar tekstu. Ikony na pasku stanu są również znacznie większe.

  Jak włączyć i ustawić poziomy kontroli powiadomień o zasilaniu dla aplikacji w systemie Android 7.0

domyślny wyświetlacz androidaAndroid wyświetla największy

Rozmiar wyświetlacza jest ograniczony tym, jak duży lub mały może być. Jeśli wolisz zachować oryginalne rozmiary ikon aplikacji, ale nadal wolisz, aby tekst był większy, rozważ zmianę rozmiaru czcionki na karcie Ustawienia wyświetlania zamiast zmiany rozmiaru wyświetlacza.

x