Jak edytować dane osobowe w autouzupełnianiu w systemie iOS

Autouzupełnianie jest obecne we wszystkich popularnych przeglądarkach zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i mobilnych. Zwykle autouzupełnianie jest ograniczone do przeglądarki. Informacje zapisane na przykład w autouzupełnianiu Chrome nie są automatycznie udostępniane Firefoksowi, chociaż można je zaimportować. Dotyczy to zarówno komputerów stacjonarnych, jak i telefonów komórkowych, ale istnieje wyjątek od tej reguły; iOS i jego autouzupełnianie. iOS ma funkcję autouzupełniania całego systemu. Za każdym razem, gdy pojawi się monit o wprowadzenie adresu e-mail, niezależnie od tego, czy jest to w przeglądarce, czy podczas logowania do aplikacji, oferuje ona wypełnienie informacji. Za każdym razem, gdy wprowadzisz informacje, oferuje również zapamiętanie ich za Ciebie. Innym razem zawiera już Twoje informacje, chociaż masz pewność, że nigdy ich nie zapisałeś. Oto, jak możesz edytować dane osobowe w autouzupełnianiu na iOS.

Informacje w autouzupełnianiu w iOS pochodzą z informacji zapisanych jako informacje kontaktowe w iOS. Aby edytować dane osobowe, musisz edytować własne informacje kontaktowe w systemie iOS. Możesz też po prostu uniemożliwić systemowi iOS używanie informacji kontaktowych do autouzupełniania i ograniczyć je do informacji zapisanych w pęku kluczy. Miejsce to znajduje się w nieoczywistym miejscu; Preferencje Safari.

Edytuj autouzupełnianie w iOS

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Safari. Przejdź do autouzupełniania. Jeśli chcesz, aby system iOS przestał używać Twoich informacji kontaktowych do autouzupełniania, po prostu wyłącz opcję „Użyj informacji kontaktowych”. Jeśli chcesz edytować informacje autouzupełniania pobierane z kontaktu, musisz edytować je bezpośrednio z aplikacji kontaktów.

Następnie otwórz aplikację Kontakty i dotknij Mojej karty u góry. Szczegóły tego kontaktu pokażą Ci, skąd zostały pobrane określone informacje, np. Automatycznie wykrywa adresy e-mail dodane do aplikacji Mail i dodaje je do autouzupełniania. Dotknij informacji, które chcesz usunąć, a następnie dotknij opcji „Ignoruj” pod nimi, aby nie pojawiały się w opcjach autouzupełniania.

Jeśli chcesz edytować informacje, np. Zmienić adres e-mail, zamiast ignorować je w systemie iOS, musisz zmienić je w odpowiedniej aplikacji, z której wykrył je system iOS.

iOS najwyraźniej stara się być inteligentny w sposobie, w jaki oferuje wypełnianie twoich informacji, ale musi zapewnić lepszy sposób ich edycji. W tej chwili wydaje się, że nie można edytować informacji. Ponadto automatyczne dodawanie informacji z innych aplikacji nie jest „funkcją” dla wszystkich, więc powinien istnieć przełącznik, który może to szybko wyłączyć.