Jak obracać zdjęcia w Snapchacie

Snapchat nie pozwala na udostępnianie zdjęć w trybie poziomym. Jeśli masz zdjęcie zrobione w trybie poziomym, zostanie ono w mgnieniu oka obrócone na boki. Nie trzeba dodawać, że zdjęcie będzie wyglądać źle i jest bardzo prawdopodobne, że każdy dodany tekst zasłoni temat zdjęcia. Przeglądarki zdjęć w systemie iOS i Android mają funkcję obracania, ale w tym przypadku również nie jest to dobre. Aby obrócić zdjęcia w Snapchacie, musisz wykazać się trochę kreatywnością. Oto trzy rozwiązania, z których wszystkie dają różne wyniki, które możesz wypróbować.

Zrzut ekranu

To najbardziej leniwa sztuczka na tej liście, ale działa w mgnieniu oka, jeśli nie chcesz instalować aplikacji i nie chcesz wycinać żadnego zdjęcia. Otwórz zdjęcie w aplikacji Stock Photo na telefonie. Stuknij, aby zniknęły wszystkie opcje edycji i udostępniania. Zostaniesz ze swoim zdjęciem, a ponieważ jest w orientacji poziomej, czarne paski u góry iu dołu.

Zrób zrzut ekranu i udostępnij go na Snapchacie. Obraz będzie miał czarne pasy u góry, ale nie zostanie przycięty. Co ważniejsze, Snapchat zobaczy to jako zdjęcie w trybie portretowym.

Przyciąć

To znowu nie wymaga aplikacji innej firmy, ale utracisz część obrazu. Wszystko, czego potrzebujesz, to ponownie aplikacja do zdjęć stockowych. Otwórz zdjęcie i przytnij je, aby nie miało już rozmiaru zdjęcia poziomego. Oznacza to, że całkiem przycinasz zdjęcie z boków. Gdy masz zdjęcie, które ma większą wysokość niż szerokość, Snapchat go nie obróci.

Zdjęcia kwadratowe

Przycięcie znacznej części zdjęcia, aby Snapchat pomyślał, że jest w trybie portretowym, nie jest atrakcyjne. Lepszym sposobem na przycięcie obrazu, ale mniejszą utratę obrazu, jest przycięcie go do kwadratu. Możesz to zrobić za pomocą Instagrama. Po prostu wybierz zdjęcie z rolki aparatu, ale zapisz je zamiast przesyłać na Instagram.

Możesz też znaleźć aplikację do kolażu zdjęć lub ramki, która umożliwia przycięcie zdjęcia do kwadratu. Po przycięciu Snapchat prześle go w trybie pionowym.

Snapchat musi być jedyną aplikacją, która może spopularyzować pionowe filmy i zmusić ludzi do unikania robienia zdjęć w trybie poziomym. Nie możemy narzekać, ponieważ Snapchat to aplikacja społecznościowa, a ta szczególna orientacja fotograficzna pasuje do aplikacji i jej użytkowników. Ludzie zwykle nie trzymają telefonów bokiem, więc niezależnie od tego, jakie zdjęcie jest udostępniane, Snapchat nie pokaże im w żaden inny sposób.