Udostępnij teraz w social media:

Przeglądarka fotografii systemu Windows to stara aplikacja systemu Windows 7 do przeglądania zdjęć. Domyślnie aplikacji nie można używać w systemie Windows 10, ale prosty hack rejestru może ją ponownie włączyć.

Ta aplikacja, choć przestarzała pod względem technicznym, jest nadal jedną z najlepszych przeglądarek zdjęć, jakie można uzyskać w systemie Windows 10. Aplikacja Zdjęcia stockowe w systemie Windows 10, choć bogata w funkcje, jest nadal powolna i nie zapewnia najlepszych wrażeń podczas przeglądania zdjęć.

Przeglądarka fotografii systemu Windows nie ma wielu funkcji, ale oferuje kilka funkcji edycji; możesz obracać zdjęcia, klikając przyciski strzałek na pasku sterowania u dołu.

Nie można obrócić obrazu w przeglądarce fotografii systemu Windows

Jeśli próbujesz obrócić obrazy za pomocą przeglądarki zdjęć systemu Windows, a one się nie obracają, sprawdź następujące przeszkody.

1. Sprawdź atrybuty plików

Jeśli istnieje określony obraz, którego nie można obrócić w przeglądarce fotografii systemu Windows, sprawdź, czy plik jest tylko do odczytu. Gdy plik jest tylko do odczytu, zmiany w nim są blokowane.

Sprawdź -   Jak wyciszyć inne osoby w Google Meet

Kliknij plik prawym przyciskiem myszy. Wybierz Właściwości z menu kontekstowego. Przejdź do zakładki Ogólne. U dołu usuń zaznaczenie pola Atrybut tylko do odczytu. Kliknij Zastosuj. Spróbuj obrócić obraz.

2. Sprawdź uprawnienia do plików

Innym powodem, dla którego możesz nie być w stanie obrócić zdjęcia, jest brak uprawnień do edycji pliku. Dzieje się tak najczęściej podczas importowania zdjęć z aparatu.

Kliknij zdjęcie prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości z menu kontekstowego. Przejdź do zakładki Bezpieczeństwo. Wybierz swoją nazwę użytkownika i kliknij Edytuj. Włącz wszystkie uprawnienia lub odznacz wszystkie uprawnienia w kolumnie „Odmów”. Kliknij OK. Spróbuj teraz obrócić obraz.

3. Dodaj dostęp użytkownika

Poprzednia metoda może nie działać, jeśli Twojego użytkownika nie ma na liście. W takim przypadku będziesz musiał go dodać.

Sprawdź -   Windows 10 File Explorer Slow (NAPRAWIONO)

Kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości z menu kontekstowego. Przejdź do zakładki Bezpieczeństwo. Kliknij przycisk Edytuj. Kliknij Dodaj. Wpisz swoją nazwę użytkownika w polu „Wpisz nazwy obiektów do wybrania”. Kliknij „Sprawdź nazwy”. Po dodaniu nadaj nowo dodanemu użytkownikowi pełne uprawnienia do edycji pliku (zobacz poprzednie rozwiązanie).

4. Wypróbuj inną aplikację

Chociaż Windows Photo Viewer to świetna aplikacja i nadal działa bezbłędnie w większości przypadków, zawsze możesz użyć innej aplikacji do obracania zdjęć.

Otwórz zdjęcie w aplikacji Zdjęcia stockowe. U góry kliknij przycisk obracania lub naciśnij klawisz Ctrl + R. Po obróceniu obrazu kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu. Wybierz Zapisz jako. Zapisz nowy obraz.

5. Uruchom sprawdzanie plików systemowych

Uprawnienia do plików często uniemożliwiają edycję pliku, a obrót obrazu jest edycją pliku. Jeśli po próbie ustalenia uprawnień nadal nie możesz obrócić obrazu w przeglądarce fotografii systemu Windows, może to oznaczać problem z plikami systemowymi.

Sprawdź -   Pliki Microsoft Teams nie pojawiają się w folderze plików [FIXED]

Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Uruchom to polecenie: sfc / scannow Zezwól na zakończenie skanowania i napraw wszystkie pliki, które może. Następnie uruchom polecenie: DISM.exe / Online / Cleanup-image / Restorehealth Ponownie, pozwól komendzie zakończyć. Uruchom ponownie system. Spróbuj obrócić plik.

Zapisz zmianę

Przeglądarka fotografii systemu Windows nie ma przycisku zapisywania, ale po zamknięciu aplikacji po obróceniu obrazu przez chwilę w aplikacji pojawi się komunikat „Zapisywanie”. Jeśli używasz innej aplikacji do obracania obrazów, np. aplikacja Zdjęcia stockowe lub IrfanView, pamiętaj, aby zapisać plik po obróceniu go.

Wniosek

Przeglądarka fotografii systemu Windows zwykle napotyka problemy tylko wtedy, gdy występuje problem z przeglądanym plikiem. Jest to przeważnie prosta aplikacja, która działa bezproblemowo. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy aplikacja nie może odczytać danych EXIF, w których przechowywane są informacje o orientacji pliku. W takim przypadku skorzystanie z alternatywnej aplikacji jest dobrym pomysłem.