Pliki Plist to niezbędny plik, który mają wszystkie aplikacje macOS. Zawartość każdego pliku jest oczywiście inna, ale trudno byłoby znaleźć aplikację, która nie jest dostarczana z jednym. Plik Plist był bardzo łatwy do edycji w systemie macOS, a standardowa aplikacja TextEdit wystarczyła do wykonania tego zadania. To się teraz zmieniło, ponieważ te pliki są raczej ważne, a Apple nie chce, aby ich zmiana była zbyt łatwa, zwłaszcza jeśli edycję przeprowadza złośliwa aplikacja. W tym celu nie możesz już otwierać tych aplikacji za pomocą TextEdit i potrzebujesz do tego specjalnej aplikacji. Istnieje wiele aplikacji, których można użyć do edycji pliku Plist w systemie macOS, ale najlepszą bezpłatną opcją jest własna aplikacja Apple Xcode.

Sprawdź -   Odblokuj połączenia VoIP i FaceTime (2019)

Możesz pobrać najnowszą, stabilną wersję Xcode z Mac App Store. Nie potrzebujesz konta programisty, aby pobrać aplikację. Twój Apple ID dobrze sobie poradzi. Zainstaluj Xcode i uruchom go przynajmniej raz, aby upewnić się, że jest poprawnie skonfigurowany, a następnie możesz go użyć do edycji pliku Plist.

Edytuj plik Plist

Przejdź do folderu z plikiem Plist. Te pliki są ukryte w pakiecie aplikacji, więc musisz przejść do miejsca, w którym znajduje się sama aplikacja. Najprawdopodobniej jest to folder Aplikacje, ale aplikacje mogą również działać z innych folderów. Kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Pokaż zawartość opakowania” z menu kontekstowego.

Sprawdź -   Jak zainstalować Komodo Edit w systemie Linux

W otwartym folderze zobaczysz folder Contents. Otwórz go, aw środku powinien znajdować się co najmniej jeden plik Plist o nazwie info.plist.

Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz za pomocą> Xcode.

Plik otworzy się w Xcode i będziesz mógł edytować już istniejące rzędy preferencji. Aby dodać nową preferencję, kliknij wiersz prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Dodaj wiersz” lub opcję „Typ wartości”. Możesz również usunąć preferencje, wycinając je i dodając, wklejając je. Od Ciebie zależy, jakie zmiany możesz wprowadzić w pliku Plist i gdzie je wprowadzić. Zawartość tych plików jest różna dla każdej aplikacji, więc nie ma ostatecznego przewodnika na temat tego, co można dodawać, a czego nie. Zapisz zmiany, gdy skończysz.

Sprawdź -   Jak wykonać kopię zapasową ustawień przeglądarki Vivaldi w systemie Linux

Plik Plist nie jest czymś, co należy edytować, jeśli nie masz pewności, co robisz. Niepoprawny wpis może uszkodzić aplikację. Należy również unikać edytowania plików Plist aplikacji giełdowych.