Jak edytować wiadomości na iPhonie, iPadzie i Macu?

Udostępnij teraz w social media:

Nawet jeśli jesteś dobry w pisaniu, wierzę, że zgodzisz się ze mną, gdy powiem, że zdarzają się literówki i typowe błędy gramatyczne. Nie zawsze są łatwe do uniknięcia, zwłaszcza gdy spieszymy się z powrotem do przewijania w aplikacjach takich jak TikTok. Dlatego większość z nas chce mieć przycisk edycji w komunikatorach i aplikacjach społecznościowych, aby zmienić tekst, jeśli popełnimy błąd. Biorąc pod uwagę tę potrzebę, Apple pozwala teraz swoim użytkownikom edytować iMessage na iPhonie, iPadzie i Macu. Jeśli jesteś użytkownikiem iMessage, istnieje duża szansa, że ​​chcesz zrozumieć, jak korzystać z tej przydatnej funkcji. Zobaczmy więc, jak możesz edytować wiadomości tekstowe na iPhonie w tym przewodniku.

Edytuj iMessages na iPhonie, iPadzie i Macu (2022)

Przed przejściem przez te kroki lepiej byłoby dowiedzieć się, jak działa iMessage i zwrócić uwagę na ograniczenia.

  Jak korzystać z aplikacji i gier Sideload w urządzeniu Oculus Quest

Rzeczy do zapamiętania przed edycją iMessages

Po pierwsze, możliwość edycji już wysłanych wiadomości została wprowadzona w iOS 16, iPadOS 16 i macOS Ventura na wszystkich obsługiwanych urządzeniach. Jest kilka ważnych punktów, które powinieneś wiedzieć przed użyciem tej fajnej funkcji w iMessage. To są:

  • Aby korzystać z tej funkcji, nie tylko nadawca, ale także odbiorca musi mieć na swoich urządzeniach najnowszą wersję systemu iOS, iPadOS lub macOS.
  • Jeśli odbiorca nadal korzysta z systemu iOS 15 lub starszej wersji oprogramowania (iPadOS 15 lub starszej, macOS 12 lub starszej), nadal będzie widzieć oryginalną wiadomość, a nie wersję edytowaną. Tak więc, wszelkie zmiany wprowadzone w wiadomościach po zainstalowaniu wersji beta programisty iOS 16 nie będą widoczne dla Twoich znajomych w stabilnej wersji iOS 15.
  • Głównym ograniczeniem tej funkcji jest to, że Apple umożliwia edycję wiadomości iMessages tylko do 15 minut po wysłaniu wiadomości. Nie zobaczysz opcji edycji, jeśli spróbujesz zmienić wiadomości starsze niż 15 minut.
  • Możesz edytować swoją wiadomość tyle razy, ile chcesz w wyznaczonym czasie. Aby zaznaczyć, że nadawca zmienił oryginalną wiadomość tekstową, zarówno nadawca, jak i odbiorca zobaczą znacznik „Edytowany” obok „Dostarczono” pod wiadomością w wątku konwersacji.
  Jak korzystać z usługi VPN z Chromecastem

Jak edytować wysłane wiadomości na iPhonie i iPadzie

1. Uruchom aplikację Wiadomości na iPhonie lub iPadzie i otwórz wątek rozmowy.

2. Teraz znajdź ostatnio wysłaną wiadomość, którą chcesz edytować. Pamiętaj, że masz tylko 15 minut na naprawienie błędu. Przytrzymaj więc wiadomość i wybierz „Edytuj” w wyskakującym menu.

3. Teraz możesz wprowadzić żądane zmiany w tekście. Po zakończeniu edycji wiadomości dotknij „niebieskiego znacznika wyboru”, aby potwierdzić i zapisać zmiany.

4. Teraz edytowany tekst jest wyświetlany odbiorcy z tagiem „Edytowano” pod wiadomością. I nie, iMessage nie zapisuje historii edycji wiadomości, więc Twoja stara wiadomość zniknęła na zawsze.

Jak edytować wysłane wiadomości na komputerze Mac

Kroki edycji wiadomości na MacBooku lub innych urządzeniach Mac są dość podobne do procesu na iPhonie. Oto jak to działa:

  Jak uaktualnić do Wine 5.0 w systemie Linux

1. Otwórz aplikację Wiadomości na komputerze Mac i przejdź do wątku rozmowy.

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy wiadomość, którą chcesz edytować i wybierz opcję „Edytuj” z menu podręcznego. Możesz też użyć klawisza Ctrl + lewy przycisk myszy w wiadomości, aby wyświetlić menu podręczne.

3. Teraz wprowadź niezbędne zmiany w wiadomości i naciśnij niebieski znacznik wyboru, aby potwierdzić.

Edytuj wiadomości tekstowe na iOS, iPadOS i macOS

Podczas moich testów stwierdziłem, że funkcja edycji wiadomości na iPhonie i Macu jest łatwa w użyciu. Więc tak, znajdzie miejsce w naszych najlepszych poradach i trikach iMessage. Jednak jedną małą zmianą, którą chciałbym zobaczyć, jest nieco dłuższy czas edycji wiadomości, około 30 minut. Aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia z iMessaging, przydatnym dodatkiem byłaby możliwość posiadania samodestrukcyjnych wiadomości, takich jak WhatsApp. Pomogłoby to nie tylko od czasu do czasu usunąć bałagan, ale także zwiększyć prywatność użytkowników. Wracając do dostępnej funkcji, jakie są Twoje przemyślenia na temat możliwości edytowania wiadomości na iPhonie i Macu? Daj nam znać swoją opinię w komentarzach poniżej.

x