Jak eksportować subskrypcje YouTube do OPML

W YouTube nie brakuje kanałów do zasubskrybowania, a na pewno nie ma ograniczeń co do liczby kanałów, które możesz zasubskrybować. Użytkownicy zwykle subskrybują kilka popularnych kanałów iz czasem tworzą swoją listę subskrypcji na podstawie kanałów, które lubią. Dla niektórych może to być tylko kilka kanałów, ale dla innych lista może obejmować ponad sto kanałów. Nie jest łatwo zebrać je wszystkie, więc warto je wykonać. Możesz wyeksportować subskrypcje YouTube do pliku OPML, który powinien załatwić sprawę

Eksportuj subskrypcje YouTube

Możesz wyeksportować subskrypcje YouTube na stronie zarządzania subskrypcjami. Jedynym problemem jest dotarcie do odpowiedniej strony zarządzania subskrypcjami. Pomiędzy wieloma przeprojektowaniami, które przeszedł YouTube, nie zawsze możesz znaleźć właściwy.

Odwiedź YouTube i upewnij się, że jesteś zalogowany. W kolumnie po lewej stronie spójrz na tytuł Subskrypcje nad listą subskrybowanych kanałów. Jeśli można go kliknąć, powinieneś zostać przeniesiony do odpowiedniego menedżera subskrypcji, w którym możesz wyeksportować subskrypcje YouTube. Jeśli nie możesz go kliknąć, po prostu kliknij tutaj. Upewnij się, że jesteś zalogowany do YouTube.

Na właściwej stronie przewiń na sam dół i kliknij przycisk Eksportuj subskrypcje. Spowoduje to zapisanie wszystkich subskrypcji w pliku OPML.

Importuj subskrypcje YouTube

Teraz, gdy wyeksportowałeś swoje subskrypcje YouTube, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy istnieje sposób na zaimportowanie ich na inne konto YouTube. Plik, do którego wyeksportowano Twoje subskrypcje, jest plikiem OPML używanym z czytnikami RSS. YouTube nie może importować niczego z pliku w tym formacie.

Jeśli chcesz zaimportować subskrypcje YouTube z pliku OPML na inne konto, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zalogowanie się do niego na YouTube. Następnie udaj się do ta aplikacja o nazwie Importuj subskrypcje YouTube. Wybierz plik OMPL, kliknij Importuj, zaloguj się na swoje konto YouTube po wyświetleniu monitu, a subskrypcje zostaną zaimportowane.

To dziwne, że YouTube nie ułatwia subskrybowania całej listy kanałów. Użytkownicy mogą chcieć udostępniać znajomym to, co oglądają. Jeśli to tylko jeden lub dwa kanały, subskrybowanie ich nie jest wielkim problemem. Jeśli mówimy o ponad 50 kanałach, może to potrwać znacznie dłużej. Ta aplikacja ułatwia i nie ma zbyt wielu podobnych.

YouTube zwykle ogranicza konta, które subskrybują 80 kanałów za jednym razem, ale aplikacja twierdzi, że nie cierpi z powodu ograniczenia, ponieważ korzysta z interfejsu API YouTube.

x