Jak grać w Final Fantasy 14 Online w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

Final Fantasy 14 Online to gra RPG dla wielu graczy, opracowana przez Square Enix. Gra została wydana w 2013 roku na systemy Windows, PS3, PS4 i macOS. Gra koncentruje się wokół postaci gracza, który przemierza fikcyjną krainę Eozea, wykonując zadania, współpracując z przyjaciółmi i walcząc ze złoczyńcami z Final Fantasy Universe. W tym przewodniku pokażemy, jak grać w tę doskonałą grę MMORPG na platformie Linux.

Należy pamiętać, że gra Final Fantasy 14 Online wymaga miesięcznej subskrypcji, aby móc grać w tę grę. Będziesz także musiał kupić samą grę przez Steam, aby działała poprawnie w systemie Linux. Aby zdobyć wersję Steam FF14, Kliknij tutaj. Aby uzyskać informacje na temat subskrypcji gry, Kliknij tutaj.

Uruchamianie FF14 w trybie online

Najlepszym sposobem na uruchomienie i uruchomienie FF14 Online w systemie Linux jest Steam Play firmy Valve, program współpracujący z Wine oraz różne inne aplikacje i narzędzia, dzięki którym gry wideo Windows działają w systemie Linux. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby FF14 działał ze Steam Play.

Krok 1: Aby uruchomić FF14 Online na Steamie, musisz zainstalować klienta Steam dla Linuksa. Naciśnij Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze, aby otworzyć okno terminala. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji wiersza poleceń, aby skonfigurować klienta Steam dla systemu Linux w swojej dystrybucji.

  Jak zainstalować motyw ikony Surfn w systemie Linux

Ubuntu

sudo apt install steam

Debian

wget https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb

sudo dpkg -i steam.deb

sudo apt-get install -f

Arch Linux

sudo pacman -S steam

Fedora

Fedora Linux nie posiada aplikacji Steam w swoich oficjalnych repozytoriach oprogramowania. Jeśli chcesz używać Steam w Fedorze, najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie klienta Steam zgodnie z poniższymi instrukcjami Flatpak.

OpenSUSE

Czy używasz OpenSUSE Linux? Zainstaluj aplikację Steam za pośrednictwem sklepu z aplikacjami Flatpak, ponieważ jest to ogólnie najłatwiejszy sposób na uruchomienie aplikacji.

Flatpak

Aby zainstalować klienta Steam w systemie Linux jako Flatpak, musisz najpierw upewnić się, że masz skonfigurowane środowisko wykonawcze Flatpak w swoim systemie. Następnie, gdy środowisko wykonawcze Flatpak zostanie uruchomione, wprowadź poniższe polecenia, aby Steam działał.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub com.valvesoftware.Steam

Krok 2: Po zainstalowaniu klienta Steam dla systemu Linux na komputerze z systemem Linux uruchom go. Następnie zaloguj się na swoje konto Steam za pomocą okna dialogowego logowania, które pojawi się na ekranie.

Krok 3: Po zalogowaniu się do Steam, musisz włączyć funkcję Steam Play w kliencie. Jeśli Steam Play nie jest włączony, FF14 nie będzie działał poprawnie w Linuksie.

  Jak uaktualnić do Blendera 3 w systemie Linux

Aby włączyć Steam Play, otwórz „Ustawienia”, znajdź „Steam Play” i włącz ustawienie. Pamiętaj też, aby zaznaczyć pole „Włącz Steam Play dla wszystkich tytułów”!

Masz problemy z konfiguracją Steam Play na komputerze z systemem Linux? Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem tutaj.

Krok 4: Po włączeniu Steam Play nadszedł czas, aby zainstalować FF14 na komputerze z systemem Linux. Aby to zrobić, znajdź przycisk „Biblioteka” i kliknij go myszą.

W sekcji „Biblioteka” znajdź pole wyszukiwania, wpisz „FINAL FANTASY XIV Online” i naciśnij klawisz Enter.

Krok 5: Kliknij „FINAL FANTASY XIV Online” w wynikach wyszukiwania, aby uzyskać dostęp do strony Biblioteki FF14. Następnie znajdź niebieski przycisk „INSTALUJ”, aby rozpocząć pobieranie / instalowanie gry na komputerze z systemem Linux.

Krok 6: Po zainstalowaniu FF14 na komputerze z systemem Linux przez Steam, kliknij zielony przycisk „PLAY”, aby uruchomić program uruchamiający grę.

Krok 7: Kiedy program uruchamiający gry jest otwarty, zaloguj się na swoje konto i pozwól mu się zaktualizować. Program uruchamiający musi być aktualny, w przeciwnym razie nie będzie działać w systemie Linux.

Po zakończeniu aktualizacji wyjdź z programu uruchamiającego i zamknij go. Następnie otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze i otwórz plik konfiguracyjny programu uruchamiającego za pomocą poniższych poleceń.

cd '~/.steam/steam/steamapps/compatdata/39210/pfx/drive_c/users/steamuser/My Documents/My Games/FINAL FANTASY XIV - A Realm Reborn/'
nano -w FFXIV-BOOT.cfg

Krok 8: Przejrzyj plik konfiguracyjny i zmień przeglądarkę z 2 na 1, a następnie zmień CutsceneMovieOpening z 0 na 1. Po zakończeniu edycji naciśnij Ctrl + O, aby zapisać, i Ctrl + X, aby zamknąć edytor.

  Jak zainstalować Raven RSS Reader w systemie Linux

Krok 9: Wróć do Steam i kliknij zielony przycisk „PLAY”, aby ponownie uruchomić program uruchamiający. Zaloguj się i zezwól na pobranie gry.

Pamiętajcie, że podstawowa wersja Final Fantasy 14 Online jest ogromna. Proces pobierania zajmie dużo czasu, więc bądź cierpliwy.

Gdy program uruchamiający zakończy pobieranie gry, kliknij przycisk, aby go uruchomić. Cieszyć się!

Rozwiązywanie problemów

Ponieważ narzędzia kompatybilności Steam Play są dość zaawansowane, nie powinno być problemów z uruchomieniem Final Fantasy 14 Online. Jeśli jednak napotkasz problemy z grą, sprawdź ProtonDB. Będziesz mógł znaleźć wiele różnych poprawek dla FF14, aby działał poprawnie w systemie Linux.

x