01/26/2022

Jak grać w gry NES w RetroArch na Linuksie

Udostępnij teraz w social media:

RetroArch to doskonałe narzędzie, które pozwala użytkownikom łatwo emulować całą gamę konsol do gier, a także stare systemy komputerowe do grania w gry wideo. W tym przewodniku skupimy się na skonfigurowaniu RetroArch do grania w gry Nintendo NES.

Ten przewodnik koncentruje się głównie na programie RetroArch dla systemu Linux do grania w gry NES. Z tego powodu należy postępować zgodnie z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak zainstalować najnowszą aplikację RetroArch na komputerze z systemem Linux, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami opisanymi poniżej.

Uwaga: newsblog w żaden sposób nie zachęca ani nie akceptuje nielegalnego pobierania lub dystrybucji plików ROM dla RetroArch. Jeśli chcesz grać w gry Nintendo NES z RetroArch, skorzystaj z własnych plików ROM z grami, które zostały zarchiwizowane na komputerze.

Włączanie rdzenia aktualizacji

Aby grać w gry NES w RetroArch w systemie Linux, musisz włączyć podstawową funkcję aktualizacji, ponieważ jest ona domyślnie wyłączona. Aby włączyć aktualizator rdzenia, musisz uzyskać dostęp do pliku konfiguracyjnego RetroArch. Wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku, aby to zrobić.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw Cameo Ubuntu GTK w systemie Linux

Krok 1: RetroArch musi zostać uruchomiony po raz pierwszy, aby utworzyć plik konfiguracji początkowej. Przejrzyj menu aplikacji pod kątem „RetroArch” i uruchom je. Następnie zamknij okno.

Krok 2: Otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie otwórz plik konfiguracyjny RetroArch w edytorze tekstu Nano.

nano -w ~/.config/retroarch/retroarch.cfg

Lub w przypadku Flatpak:

nano -w ~/.var/app/org.libretro.RetroArch/config/retroarch/retroarch.cfg

Krok 3: wciśnij Koniec przycisk na klawiaturze, aby Nano przeskoczył na sam dół pliku konfiguracyjnego. Następnie naciśnij Wchodzić klawisz, aby utworzyć nową linię.

Krok 4: naciśnij Ctrl + W na klawiaturze wewnątrz Nano. Ta akcja wywoła funkcję wyszukiwania. Następnie wpisz „menu_show_core_updater” w polu wyszukiwania i naciśnij Wchodzić. Naciskając Wchodzić, Nano przeniesie Cię do wiersza aktualizacji rdzenia w pliku tekstowym.

Zmiana menu_show_core_updater="false" jak wygląda kod poniżej. Jeśli nie możesz znaleźć menu_show_core_updater="false" Dodaj menu_show_core_updater="true" na dole pliku.

menu_show_core_updater="true"

Krok 5: Zapisz zmiany w pliku konfiguracyjnym w edytorze tekstu Nano, naciskając Ctrl + O na klawiaturze. Następnie zamknij edytor tekstu, naciskając Ctrl + X.

Po zapisaniu konfiguracji RetroArch ponownie otwórz program i przejdź do następnej części przewodnika.

Pobieranie rdzenia NES

Musisz pobrać rdzeń NES, aby obsługiwać ROM NES. W przeciwnym razie RetroArch może nie ładować poprawnie gier NES. Na szczęście RetroArch jest bardzo przyjazny dla użytkownika, a rdzenie można łatwo pobrać. Aby uzyskać rdzeń NES, otwórz aplikację RetroArch i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Sprawdź -   Kreator nie może uruchomić mikrofonu (Windows 10): Oto jak to naprawić

Krok 1: Znajdź ikonę kosmitów w menu RetroArch. Następnie użyj Strzałka w dół naciśnij klawisz na klawiaturze, aby przejść do „Online Updater” w menu ikony obcych.

Krok 2: Po zlokalizowaniu w menu opcji „Online Updater” naciśnij Wchodzić klucz, aby uzyskać dostęp do obszaru „Core Updater” w RetroArch.

Krok 3: W obszarze „Content Downloader” istnieje wiele różnych opcji konsoli do wyboru. Używając Strzałka w dół na klawiaturze, przejrzyj listę i znajdź pozycję „NES / Famicom (QuickNES)”, a następnie naciśnij Wchodzić klawisz na klawiaturze, aby go pobrać.

Nie chcesz używać „NES / Famicom (QuickNES)” jako domyślnego rdzenia NES w RetroArch? Wybierz jedną z innych dostępnych opcji rdzenia NES / Famicom. Każdy z nich działa całkiem dobrze w RetroArch i będzie dobrze emulował twoje ulubione romy NES.

Po pobraniu rdzenia NES przejdź do następnej części przewodnika.

Graj w gry NES w RetroArch

Aby grać w gry NES w RetroArch z nowo pobranym rdzeniem emulatora NES / Famicom, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Sprawdź -   Jak włączyć obsługę plików HEIC i HEVC na zdjęciach w systemie Windows 10

Krok 1: Za pomocą klawiszy na klawiaturze przejdź do ikony obcych w RetroArch.

Krok 2: Znajdź opcję „Załaduj zawartość” za pomocą Strzałka w dół. Następnie naciśnij Wchodzić klawisz na klawiaturze, aby uzyskać dostęp do funkcji ładowania treści RetroArch.

Krok 3: W obszarze „Ładuj zawartość” w RetroArch użyj Strzałka w dół aby wybrać opcję „Ustawienia”.

W obszarze „Ustawienia” dla „Wczytaj zawartość” znajdź opcję „Filtruj nieznane rozszerzenia” i wyłącz suwak. Po włączeniu tego ustawienia RetroArch może ukryć twoje pliki NES ROM, uniemożliwiając załadowanie ich za pomocą „Load Content”.

Krok 4: wciśnij Backspace klawisz na klawiaturze, aby wyjść z obszaru ustawień „Ładuj zawartość”. Następnie znajdź „Rozpocznij katalog”. Stąd przejdź do folderu, w którym znajdują się pliki NES ROM w systemie Linux.

Krok 5: Wybierz plik ROM, który chcesz odtworzyć w RetroArch za pomocą Na dół i Strzałka w górę Klucze.

Krok 6: Po znalezieniu pliku NES ROM, który chcesz odtworzyć, naciśnij Wchodzić klucz do ujawnienia opcji ROM. Następnie wybierz rdzeń NES / Famicom.

Po wybraniu rdzenia RetroArch załaduje grę! Cieszyć się!

x