Jak grać w World Of Warcraft w systemie Linux

World of Warcraft to niezwykle popularna gra MMORPG opracowana przez Activision-Blizzard. Wyszedł w 2005 roku i istnieje od ponad dziesięciu lat. Główną koncepcją gry jest stworzenie postaci i awansowanie w interaktywnym świecie fantasy, wykonywanie zadań, przygody z przyjaciółmi i walka z potworami.

Ze względu na popularność WoW uruchomienie alternatywnych systemów operacyjnych, takich jak Linux, jest łatwe. W tym przewodniku pokażemy Ci, jak możesz grać w World of Warcraft na Linuksie przy pomocy Wine, Lutris i DXvK. Zacznijmy!

Zdobywanie Lutrisa

W World Of Warcraft na Linuksie można grać na wiele różnych sposobów, ponieważ jest to jedna z najczęściej granych gier na PC. Jednak aby zaoszczędzić użytkownikom Linuksa wielu problemów i konfiguracji, będziemy używać skryptu automatycznej instalacji Lutris. Idąc tą trasą, będziesz w stanie sprawić, by gra działała płynniej.

Skrypt instalacyjny Lutris wymaga zainstalowania aplikacji Lutris na komputerze z systemem Linux. Aby skonfigurować Lutris, przejdź do tego samouczka. Omawia, jak uruchomić go we wszystkich głównych dystrybucjach Linuksa.

Instalowanie zależności

Zanim uruchomisz skrypt Lutris WoW, musisz skonfigurować DxVK, program, który może konwertować wywołania Windows DirectX11 do Vulkan. Musisz także zainstalować najnowszą wersję Wine-Staging.

W przeszłości newsblog.pl stworzył artykuł o tym, jak zainstalować najnowszą wersję Wine Staging w systemie Linux. Sprawdź to, a kiedy uruchomisz Wine-Staging, otwórz okno terminala i uruchom poniższe polecenia (specyficzne dla twojego systemu operacyjnego Linux), aby uruchomić DXvK.

Uwaga: każdego dnia programiści odpowiedzialni za Wine-Staging zmieniają sposób instalacji oprogramowania. Jeśli napotkasz problemy z naszym samouczkiem, pamiętaj, aby je również sprawdź witrynę WineHQ, ponieważ mają również informacje o tym, jak to działa.

Ubuntu

sudo dpkg --add-architecture i386

sudo apt libgnutls30:i386 libldap-2.4-2:i386 libgpg-error0:i386 libsqlite3-0:i386

Debian

sudo dpkg --add-architecture i386

sudo apt-get libgnutls30:i386 libldap-2.4-2:i386 libgpg-error0:i386 libsqlite3-0:i386

Arch Linux

sudo pacman -S lib32-gnutls lib32-libldap lib32-libgpg-error lib32-sqlite lib32-libpulse

Fedora

sudo dnf install vulkan-loader gnutls gnutls-devel openldap openldap-devel libgpg-error sqlite2.i686 sqlite2.x86_64

OpenSUSE

Niestety, na stronie Lutris nie ma informacji o DXVK / Vulkan. Jeśli używasz OpenSUSE i chcesz grać w World of Warcraft, rozważ pominięcie tego samouczka na korzyść ten post WineHQ. Nie przejdzie przez Lutris i nie będzie to takie łatwe, ale będziesz mógł zagrać w tę grę!

Zainstaluj World of Warcraft w systemie Linux

Teraz, gdy wszystkie zależności są skonfigurowane na Twoim komputerze, czas zainstalować World of Warcraft na Linuksie. Na szczęście aplikacja Lutris sprawi, że konfiguracja WoW będzie bardzo prosta. Aby rozpocząć, otwórz Lutris na komputerze z systemem Linux i włącz go w tle. Następnie udaj się do urzędnika Strona gry World of Warcraft na Lutris.com.

Na stronie WoW przewiń w dół i poszukaj przycisku „Instaluj”. Kliknij go, a następnie pozwól przeglądarce uruchomić skrypt w Lutris. Powinieneś wtedy zobaczyć wyskakujące okienko, które wyjaśnia, czym jest skrypt, czego potrzebujesz, aby go pomyślnie uruchomić itp.

Kliknij „Kontynuuj” w pierwszym wyskakującym okienku w Lutris, aby kontynuować proces instalacji. Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji i użyj Lutris, aby w pełni skonfigurować skrypt.

Kiedy skrypt instalacyjny Lutrisa zostanie ukończony, automatycznie uruchomi się instalator Blizzard Battle.net, który jest używany w World of Warcraft. Przejdź przez kreatora Battle.net i zainstaluj Battlenet tak, jak na komputerze z systemem Windows. Po zakończeniu instalacji wróć do aplikacji Lutris, znajdź kafelek „World of Warcraft”, kliknij go prawym przyciskiem myszy i uruchom go, aby otworzyć Battle.net.

Przy otwartej i uruchomionej aplikacji Battle.net użyj pola logowania i wprowadź dane użytkownika. Następnie znajdź „World of Warcraft” na pasku bocznym i kliknij przycisk „Instaluj”, aby skonfigurować grę na komputerze z systemem Linux.

Graj w World Of Warcraft w systemie Linux

Po zakończeniu instalacji Warcraft na komputerze z systemem Linux będziesz mógł w nią grać.

Aby uruchomić WoW, otwórz menu aplikacji, wyszukaj „Battle.net” i kliknij na nią. Następnie kliknij „World of Warcraft” w aplikacji, a następnie wybierz przycisk „Graj”, aby rozpocząć grę.

Alternatywnie, możesz uruchomić World of Warcraft w systemie Linux, otwierając Lutris, a następnie klikając „Wino” na pasku bocznym. W sekcji Wino znajdź kafelek WoW, kliknij go prawym przyciskiem myszy i uruchom grę!