Jak hostować serwer Minecraft w systemie Linux

Chcesz hostować serwer Minecraft w systemie Linux? Jeśli tak, musisz uruchomić wersję Java, ponieważ Microsoft zezwala na działanie w ten sposób tylko serwerów Linux Minecraft. Aby uruchomić serwer Minecraft w systemie Linux, potrzebujesz platformy Java Runtime environment.platform z wersją Java. Instalowanie oprogramowania Java może być denerwujące. Jednak instalacja Javy w systemie Linux jest prosta, więc zaczynajmy!

Zainstaluj środowisko wykonawcze Java

W tym przewodniku skupimy się na koncepcji hostowania serwera Minecraft w systemie operacyjnym Linux. Nie będziemy się specjalnie skupiać na używaniu systemu operacyjnego Linux dla serwerów, ponieważ nie jest to wymagane. Jeśli jednak chcesz mieć dedykowany serwer Minecraft w systemie Linux, prawdopodobnie powinieneś pójść tą drogą i zalecamy serwer Ubuntu.

Uwaga: istnieje wiele wersji środowiska Java Runtime w systemie Linux, zarówno oficjalna wersja Oracle, jak i alternatywa open source. W tym samouczku użyjemy oficjalnej wersji Oracle. To powiedziawszy, użycie konfiguracji OpenJDK jako alternatywy jest całkowicie w porządku i wszystko powinno działać równie dobrze.

Serwer Ubuntu / Ubuntu

Środowisko wykonawcze Java Oracle nie jest łatwe do zainstalowania w systemie Ubuntu. Jednak dodanie PPA sprawia, że ​​ból głowy jest znacznie mniejszy. Ze względu na charakter działania serwera Ubuntu ten PPA powinien działać dobrze zarówno na pulpicie Ubuntu, jak i na serwerze Ubuntu. Jeśli jednak dodasz PPA do serwera Ubuntu i znajdziesz problemy, rozważ zainstalowanie środowiska wykonawczego OpenJDK JRE jako alternatywy.

Aby dodać Oracle Java Runtime PPA do swojego systemu, otwórz terminal i wprowadź następujące dane:

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java

Uruchom apt update, aby odświeżyć źródła oprogramowania Ubuntu.

sudo apt update

Po uruchomieniu aktualizacji użyj apt upgrade, aby zainstalować wszelkie pojawiające się aktualizacje.

sudo apt upgrade -y

Na koniec zainstaluj Oracle Java z repozytorium oprogramowania.

sudo apt install oracle-java9-installer

sudo apt install oracle-java9-set-default

Serwer Debian / Debian

Debian może uzyskać dostęp do Ubuntu Oracle Java PPA. Aby go dodać, musisz wyedytować swój plik /etc/apt/sources.list. Otwórz terminal i uruchom Nano.

Oracle Java nie działa? Zamiast tego rozważ skorzystanie z alternatywy Open source.

sudo nano /etc/apt/sources.list

Wklej następujący kod do edytora Nano:

# Webupd8

deb https://ppa.launchpad.net/webupd8team/java/ubuntu trusty main
deb-src https://ppa.launchpad.net/webupd8team/java/ubuntu trusty main

Zapisz edytor Nano za pomocą Ctrl + O, a następnie użyj terminala, aby dodać klucz programowy GPG PPA.

sudo apt-key adv --keyserver hkp://keyserver.ubuntu.com:80 --recv-keys EEA14886

sudo apt-get update

Na koniec zainstaluj Javę.

sudo apt-get install oracle-java9-installer

sudo apt-get install oracle-java9-set-default

echo oracle-java9-installer shared/accepted-oracle-license-v1-1 select true | sudo /usr/bin/debconf-set-selections

Rhel / Fedora / OpenSUSE

Oracle ma całkiem dobre wsparcie dla wszystkich systemów operacyjnych Linux opartych na Redhat, więc instalacja jest bardzo łatwa. To powiedziawszy, jeśli masz problemy, możesz zajrzeć do alternatywa open source.

Aby zainstalować najnowszą wersję środowiska Oracle Java Runtime Environment, przejdź do strony pobierania i pobierz najnowszy RPM.

Po pobraniu otwórz terminal, CD do katalogu ~ / Downloads i uruchom instalator.

Fedora / Rhel

sudo dnf jre-8u171-linux-x64.rpm

lub

sudo yum jre-8u171-linux-x64.rpm

Suse

sudo zypper jre-8u171-linux-x64.rpm

Uruchom serwer Minecraft Java Edition

Po uruchomieniu Javy najtrudniejsza część jest zrobiona. Teraz pozostaje tylko pobrać najnowszą wersję Aplikacja serwerowa Minecraft Java Edition i uruchom go. Po pobraniu otwórz terminal za pomocą polecenia MV, aby umieścić aplikację serwera w odpowiedniej lokalizacji.

Uwaga: jeśli korzystasz z systemu operacyjnego serwera, może być konieczne ręczne pobranie i umieszczenie pliku. Poniższe instrukcje są przeznaczone specjalnie dla osób korzystających z serwera Minecraft w systemie operacyjnym, który ma skonfigurowaną odpowiednią strukturę folderów domowych.

mkdir ~/Minecraft/server/

mv ~/Downloads/server.jar ~/Minecraft/server/

Uruchom serwer bezgłowy (bez GUI) z:

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar ~/Minecraft/server/server.jar nogui

Alternatywnie uruchom serwer Minecraft z interfejsem GUI:

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar ~/Minecraft/server/server.jar

Teraz, gdy serwer Minecraft Java Edition jest uruchomiony, musisz rozprowadzić dla niego adres IP. Aby uzyskać najlepsze wyniki, hostuj ten serwer we własnym domu w sieci LAN. Jeśli musisz hostować jeden online, rozważ zrobienie tego na VPS, takim jak DigitalOcean, ponieważ oferują one świetne stawki do uruchamiania aplikacji na Linuksa.

Uwaga: jeśli używasz serwera online, upewnij się, że port 25565 jest przekierowany, w przeciwnym razie serwer nie będzie działał!

Aby znaleźć lokalny adres IP, uruchom w terminalu:

ip addr show | grep 192.168.1

To polecenie izoluje adres IP sieci LAN serwera.

Stamtąd przekaż swój adres IP każdemu, kto musi się połączyć i poinstruuj graczy, aby dodali adres IP do swojego klienta Minecraft.

Uruchamiasz serwer Minecraft online, a nie tylko w sieci LAN? Musisz przejść i znaleźć zewnętrzny adres IP swojego serwera. Znalezienie tego adresu powinno być łatwe w większości pulpitów nawigacyjnych VPS.