Jak i kiedy wyczyścić pamięć podręczną WordPress

Udostępnij teraz w social media:

Zapoznaj się z tym krótkim przewodnikiem po pamięci podręcznej WordPress, który koncentruje się na tym, jak i kiedy ją wyczyścić.

Buforowanie zwiększa wydajność w 9 na 10 przypadków. Poza tym może zaoszczędzić na rachunkach za hosting w przypadku subskrypcji o ograniczonej przepustowości, jeśli zostanie poprawnie wdrożony.

Ale zanim przejdziesz głębiej, dobrze jest odświeżyć kilka podstaw.

Co to jest pamięć podręczna?

Czy wiesz, ile jest rodzajów pizzy?

Ok, jest 687!

Czy poświęciłbyś tyle samo czasu, gdybym zadał ci to samo pytanie ponownie za kilka minut?

Prawdopodobnie nie. Jest to zasada działania buforowania. Pamięć podręczna przechowuje informacje tymczasowo, aby pomóc w szybszym udostępnianiu danych podczas ponownych odwiedzin.

Istnieje wiele typów pamięci podręcznej, ale omówimy buforowanie strony (buforowanie po stronie klienta), którym można sterować za pomocą wtyczki z pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Kiedy wyczyścić pamięć podręczną WordPress

To jest pierwsza rzecz, którą możesz zadać sobie pytanie: kiedy wyczyścić pamięć podręczną WordPress?

Głównym powodem wyczyszczenia pamięci podręcznej jest umożliwienie użytkownikom zobaczenia najnowszej wersji Twojej witryny.

Ostatecznie zależy to od tego, jak często aktualizujesz swój projekt WordPress. Kilka wtyczek robi to automatycznie w oparciu o wstępnie ustawione interwały i/lub aktualizuje odpowiednie pliki pamięci podręcznej po modyfikacji.

  4 najlepsze dystrybucje Linuksa do zainstalowania na Chromebooku Google

Poza tym wyczyszczenie pamięci podręcznej to szybka naprawa najczęstszych błędów WordPress.

Plusy i minusy pamięci podręcznej

Główną zaletą pamięci podręcznej jest stosunkowo szybkie ładowanie strony internetowej. Ponieważ jednak informacje pozostają tam przez określony czas, odwiedzający mogą zobaczyć nieaktualną wersję Twojej witryny.

Nie denerwować! Wszystko, co musisz zrobić, to wyczyścić pamięć podręczną za każdym razem, gdy wprowadzasz zmiany. W zależności od wtyczki możesz wyczyścić określoną pamięć podręczną dla zmodyfikowanej strony internetowej lub dla całej witryny (niezalecane).

Dalsze sekcje omówią, jak wyczyścić pamięć podręczną WordPress za pomocą kilku popularnych wtyczek. I chociaż większość wtyczek oferuje dodatkowe funkcje, takie jak minimalizacja Java i CSS, integracja z CDN itp.

Zaczynajmy.

Jak wyczyścić pamięć podręczną WordPress?

Od razu zajmie to jedno lub dwa kliknięcia, jeśli Twoja wtyczka ma skrót umieszczony na pulpicie nawigacyjnym. Alternatywnie możemy otworzyć ustawienia wtyczki, aby usunąć pamięć podręczną.

Zasadniczo sprowadza się to do wyboru wtyczki, a my sprawdzimy kilka popularnych, w tym WP-Optimize, W3 Total Cache, WP Fastest Cache i Comet Cache.

# 1. Optymalizacja WP

WP-Optimize ma jeden z najczystszych interfejsów spośród wszystkich wtyczek pamięci podręcznej, a jeśli korzystasz z Updraft plus do tworzenia kopii zapasowych WordPress, możesz skorzystać z dobrej integracji.

Aby rozpocząć, musisz aktywować opcję Włącz buforowanie strony na pulpicie nawigacyjnym WP-Optimize.

  Jak grać w Fallout 4 w systemie Linux

Po włączeniu przełącznika możesz zauważyć pamięć podręczną Purge w górnym menu deski rozdzielczej WP.

Daje to dwie opcje czyszczenia pamięci podręcznej aktywnej strony internetowej lub całej witryny.

#2. Całkowita pamięć podręczna W3

W3 Total Cache jest łatwą w użyciu i wysoko ocenianą wtyczką pamięci podręcznej WordPress. Zapewnia to precyzyjną kontrolę i subskrypcję premium dla jeszcze bardziej zaawansowanych ustawień.

Podobnie jak poprzednia opcja, musisz najpierw włączyć pamięć podręczną strony. Opcja znajduje się w sekcji Ustawienia ogólne.

Następnie najedź kursorem na ikonę Wydajność w górnym menu, aby wyczyścić pamięć podręczną.

Opcje są podobne i możesz wyczyścić pamięć podręczną bieżącej strony lub całej witryny jednocześnie.

#3. Najszybsza pamięć podręczna WP

Jest to wtyczka pamięci podręcznej WordPress, którą osobiście potwierdzam ze względu na jej wydajną wydajność. Zaczyna się to podobnie od aktywacji systemu pamięci podręcznej.

Następnie możesz wyczyścić pamięć podręczną WordPress, wybierając odpowiednią opcję z rozwijanego menu w górnym menu.

Wystarczy jedno z dwóch pierwszych, Wyczyść pamięć podręczną tej strony i Usuń pamięć podręczną. Trzeci, Usuń pamięć podręczną i zminimalizowany CSS/JS, jest przydatny, jeśli masz włączone takie minifikacje.

#4. Pamięć podręczna komety

Pamięć podręczna komety jest bardzo szczegółowa, co zapewnia maksymalną kontrolę, co niektórych może przytłoczyć. Jednak wystarczy włączyć buforowanie, ponieważ jest ono dostrojone pod kątem optymalnej wydajności w większości witryn WordPress.

Poza tym istnieją szczegółowe wyjaśnienia pomocne przy każdym ustawieniu, jeśli potrzebujesz zaawansowanych konfiguracji.

  Jak korzystać z funkcji YEAR w programie Microsoft Excel

Ale najpierw upewnij się, że buforowanie jest włączone z pulpitu nawigacyjnego Comet Cache.

Następnie zobaczysz tę ikonę Wyczyść pamięć podręczną w prawym górnym rogu; kliknij go, aby usunąć pamięć podręczną WordPress.

Łapiesz dryf. Większość wtyczek daje tę opcję w górnym menu, gdzie można łatwo wyczyścić pamięć podręczną. Ale jeśli nie ma tej opcji (co jest rzadkie), musisz to rozgryźć w sekcji pamięci podręcznej odpowiedniej wtyczki.

Pro wskazówka: nie używaj więcej niż jednej wtyczki do buforowania. Ponadto pamiętaj, aby wyczyścić lokalną pamięć podręczną przeglądarki, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy.

Podsumowanie

Pamięci podręczne WordPress pomogą poprawić wydajność Twojej witryny. Chociaż włączenie pamięci podręcznej jest łatwe, pamiętaj, aby wyczyścić ją po wprowadzeniu modyfikacji.

PS: Chociaż pamięć podręczna jest ważna, jako właściciel witryny zawsze chcesz zobaczyć zaktualizowaną wersję, aby zweryfikować zmiany. W takim przypadku przydatny będzie ten przewodnik „wyłączanie pamięci podręcznej w przeglądarce internetowej”.

x