Jak importować zdjęcia z aparatu lub telefonu przy użyciu zdjęć na komputerze Mac

Dzięki usłudze Zdjęcia iCloud zdjęcia ze wszystkich urządzeń Apple będą widoczne w aplikacji Zdjęcia na komputerze Mac. Ale jeśli masz telefon z Androidem, aparat cyfrowy lub po prostu zabrakło Ci miejsca w iCloud, musisz zaimportować je ręcznie.

Proces jest dość prosty dla każdego posiadanego urządzenia. Najpierw podłącz urządzenie i otwórz aplikację Zdjęcia. Znajdziesz go w stacji dokującej komputera Mac lub możesz nacisnąć Command + Space, aby otworzyć Spotlight i wyszukać „Zdjęcia”. Poszukaj swojego urządzenia na pasku bocznym po lewej stronie w sekcji „Urządzenia”.

Jeśli urządzenie się nie wyświetla, może być konieczne sprawdzenie, czy jest ono w odpowiednim trybie do importowania zdjęć. Niektóre aparaty mają tryb importu, który może wymagać włączenia, a większość telefonów (w tym Android i iPhone) prawdopodobnie będzie wymagać odblokowania przed pojawieniem się tutaj. Metoda może się różnić w zależności od producenta, więc jeśli nie działa, musisz sprawdzić instrukcję obsługi aparatu.

Po nawiązaniu połączenia kliknij nazwę urządzenia, aby wyświetlić stronę importowania. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich zdjęć na urządzeniu, oddzielając nowe zdjęcia od tych, które już zaimportowałeś, i pozwoli Ci wybrać, które chcesz zaimportować.

Ekran importu aplikacji Zdjęcia systemu macOS

Po wybraniu zdjęć kliknij przycisk „Import # Selected”. Aplikacja Zdjęcia prześle je z urządzenia na komputer Mac i doda do biblioteki.

Jeśli chcesz po prostu przenieść najnowsze zdjęcia zrobione po wcześniejszej synchronizacji z komputerem Mac, kliknij „Importuj wszystkie nowe zdjęcia”, aby dodać wszystko z sekcji „Nowe zdjęcia” do swojej biblioteki. Możesz znaleźć swoje zdjęcia po zaimportowaniu, klikając „Zdjęcia” lub „Importy”.

Aplikacja Zdjęcia automatycznie doda zdjęcia do Twojej głównej biblioteki. Jeśli jednak chcesz być bardziej zorganizowany i zaimportować je do określonego folderu, możesz kliknąć menu „Importuj do” u góry biblioteki. Pozwala to również wygodnie utworzyć nowy album ze zdjęciami bez opuszczania panelu importu.

Opcje importowania aplikacji Zdjęcia w systemie macOS

Opcjonalnie możesz usunąć zdjęcia z telefonu lub aparatu po zaimportowaniu, aby zwolnić miejsce na urządzeniu. Jest to całkowicie bezpieczne i opcjonalne.

Po rozpoczęciu procesu importowania może to chwilę potrwać, w zależności od liczby importowanych zdjęć i powolnego połączenia z urządzeniem. Upewnij się, że urządzenie nie wyłącza się podczas importowania.

Jeśli urządzenie nie pojawia się w aplikacji Zdjęcia, może być konieczne skopiowanie zdjęć na komputer, a następnie ręczne przeciągnięcie ich do iPhoto. Alternatywnie możesz wybrać import z folderu w Finderze, wybierając „Importuj” z menu Plik.

Jeśli robisz zdjęcia na kliszy, najpierw musisz je zdigitalizować. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji Image Capture i skanera.