01/26/2022

Jak kategoryzować gry Steam w systemie Linux za pomocą Steamycats

Udostępnij teraz w social media:

Ponieważ coraz więcej gier trafia na platformę Steam na platformę Linux, biblioteki użytkowników stają się coraz większe i bardziej zatłoczone. Aby naprawić zatory w bibliotece, stworzono Steam Cats. Dzięki aplikacji można połączyć się z kontem Steam i kategoryzować gry Steam w swojej bibliotece według kategorii, gatunku, tagów społeczności i nie tylko.

Steamy Cats to skrypt bash hostowany na GitHub, więc będzie działał na prawie każdej dystrybucji Linuksa. Aby z niego skorzystać, potrzebujesz najnowszej wersji Steam dla systemu Linux i narzędzia Git.

Masz dużą bibliotekę gier? Możesz chcieć wykonać kopię zapasową.

Zainstaluj Steam i Git

Istnieje wiele sposobów instalacji aplikacji Steam w systemie Linux. Obecnie pakiet dostępny jest dla wszystkich głównych systemów operacyjnych Linux.

Uwaga: skrypt sortowania gier Steamycats obecnie nie obsługuje wersji Steam Flatpak. Jeśli nie możesz uruchomić Steam w swojej dystrybucji, rozważ instalację Ubuntu lub SteamOS.

Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala, naciśnij Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji, które odpowiadają Twojej dystrybucji Linuksa.

Sprawdź -   Jak flashować wiele pamięci USB w systemie Linux

Ubuntu

sudo apt install git steam jq

Debian

sudo apt-get install git jq
wget https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb
sudo dpkg -i steam.deb
sudo apt install -f

Arch Linux

sudo pacman -S git steam jq

Fedora

Pobierz Steam na Fedorę, włączając Non-free RPMFusion.

Uwaga: zamień X na numer wydania Fedory Linux, którego używasz.

sudo dnf install https://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-X.noarch.rpm -y
sudo dnf install steam git jq-y

OpenSUSE

sudo zypper install git steam jq

Pobierz koty Steam

Po zainstalowaniu Steam i Git i gotowi do pracy, czas pobrać najnowszą wersję skryptu Steamy Cats. Aby to zrobić, uruchom okno terminala i użyj polecenia git clone.

git clone https://github.com/bryanmr/Steamy_Cats.git

Po zakończeniu działania polecenia clone wszystko zostanie zapisane w folderze „Steamy_Cats”. Następnie możesz przenieść sesję terminala do folderu „Steamy_Cats” za pomocą polecenia CD.

cd Steamy_Cats

Stąd zaktualizuj uprawnienia skryptu, aby komputer z systemem Linux poprawnie go wykonał za pomocą polecenia chmod.

sudo chmod +x Steamy_Cats

Kategoryzuj gry Steam

Uruchom skrypt sortowania Steamcats po raz pierwszy, otwierając okno terminala i ze standardowymi uprawnieniami (bez roota lub sudo) uruchom skrypt.

Sprawdź -   Jak włączyć ochronę przed naruszeniem integralności dla zabezpieczeń systemu Windows w systemie Windows 10

Uwaga: nie próbuj uruchamiać pliku poleceniem sh. Wydaje się, że kodowanie w pliku skryptu nie jest zgodne z poleceniem uruchamiania.

./Steamy_Cats

Po uruchomieniu skryptu na ekranie powinny pojawić się informacje. Jeśli nie, to dlatego, że Steam nie został jeszcze pomyślnie uruchomiony na twoim komputerze. Otwórz swojego klienta Steam, zaloguj się na swoje konto i spróbuj ponownie wykonać powyższe polecenie.

Gdy skrypt zostanie poprawnie uruchomiony, wykryje Twój profil Steam na podstawie plików konfiguracyjnych na komputerze z systemem Linux. Stąd przeskanuje Twój profil i odkryje gry wideo aktualnie podłączone do Twojego konta w Twojej bibliotece. Po prostu usiądź wygodnie, ponieważ proces pobierania prawdopodobnie zajmie sporo czasu, zwłaszcza jeśli masz do sortowania ogromną liczbę gier wideo.

Kiedy skrypt Steamycats zakończy pobieranie plików gry, szybko przeanalizuje wszystko i skonfiguruje kategorie dla wszystkich gier wideo w bibliotece Steam w pliku konfiguracyjnym na dysku twardym.

Ten plik konfiguracyjny nie jest jednak stosowany automatycznie i należy go zastosować ręcznie. Aby zastosować wszystko, zamknij klienta Steam. Zmiana konfiguracji nie może się zdarzyć, gdy jest otwarta.

Sprawdź -   Jak firma Microsoft zamierza ulepszyć przeglądarkę Google Chrome

Aby zamknąć Steam, znajdź ikonę menu „Steam”, a następnie kliknij „Zakończ”. Lub znajdź ikonę Steam w zasobniku systemowym, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz „Zakończ”.

Zastosuj nowe kategorie

Steamycats automatycznie drukuje polecenie w terminalu, abyś mógł zastosować niestandardowe kategorie do swojego profilu Steam. Wynik polecenia powinien wyglądać podobnie do poniższego przykładu.

cp /var/tmp/newconfig.vdf /home/username/.steam/steam/userdata/123456789/7/remote/sharedconfig.vdf

Przejrzyj dane wyjściowe skryptu Steamcats w wierszu polecenia terminala, w którym jest napisane „Zapisano nową konfigurację”, zaznacz polecenie cp, które wygląda jak w powyższym przykładzie, i zapisz tę linię w schowku.

Po zapisaniu linii w schowku na komputerze z systemem Linux przejdź do terminala i naciśnij kombinację klawiszy Ctrl + Shift + V, aby ją wkleić. Następnie naciśnij klawisz Enter, aby natychmiast zastosować nowe zmiany.

Uzyskaj dostęp do nowych kategorii gier

Gdy nowe kategorie gier zostaną zastosowane na Twoim koncie Steam, możesz uzyskać do nich dostęp, otwierając klienta Steam i klikając „Biblioteka”.

Na stronie Biblioteki przejrzyj, a zobaczysz dziesiątki różnych kategorii dla swoich gier, w tym te oparte na datach wydania, gatunku, popularnych tagach, a nawet zgodności ze Steam Play, nowym systemem wykonawczym gier Linux / Windows.

x